проект авто

19
Навчальний проект: екологічне дослідження „Автотранспорт та повітря міста” Якість повітря – один з важливіших показників якості навколишнього середовища, яке впливає на здоров’я людини, стан зелених насаджень, архітектурних споруд, пам’ятників. Проект є дослідницькою діяльністю та передбачає використання інтерактивних методів. Проектно- дослідницька діяльність дозволяє школярам практично використати знання, отриманні на уроках математики, біології, екології. При роботі з проектом школярам пропонується вивчити транспортне навантаження на вулицях, оцінити кількість чадного газу, потрапившего до навколишнього середовища разом з вихлопними газами автомобілів. Передбачається, що на основі отриманих даних учасники проекту виробляють пропозиції для покращення екологічної ситуації. Учням пропонували розділити машини на чотири категорії: легкові, вантажні, автобуси, мікроавтобуси. Також нами була спрощена формула для розрахунку викиду до такого вигляду: M=m*n, де m – кількість чадного газу, викидуємого одним авто визначеного типу, г/км (в цьому коефіцієнті ми наперед врахували вплив середнього віку авто та технічного стану авто), n – середня кількість авто визначеного типу, проїхавших за одну годину, M

Transcript of проект авто

Page 1: проект авто

Навчальний проект: екологічне дослідження „Автотранспорт та повітря міста”

Якість повітря – один з важливіших показників якості навколишнього

середовища, яке впливає на здоров’я людини, стан зелених насаджень,

архітектурних споруд, пам’ятників. Проект є дослідницькою діяльністю та

передбачає використання інтерактивних методів. Проектно-дослідницька

діяльність дозволяє школярам практично використати знання, отриманні на

уроках математики, біології, екології.

При роботі з проектом школярам пропонується вивчити транспортне

навантаження на вулицях, оцінити кількість чадного газу, потрапившего до

навколишнього середовища разом з вихлопними газами автомобілів.

Передбачається, що на основі отриманих даних учасники проекту виробляють

пропозиції для покращення екологічної ситуації.

Учням пропонували розділити машини на чотири категорії: легкові,

вантажні, автобуси, мікроавтобуси. Також нами була спрощена формула для

розрахунку викиду до такого вигляду: M=m*n, де m – кількість чадного газу,

викидуємого одним авто визначеного типу, г/км (в цьому коефіцієнті ми

наперед врахували вплив середнього віку авто та технічного стану авто), n –

середня кількість авто визначеного типу, проїхавших за одну годину, M – маса

чадного газу, викидуємого автівками визначеного типу на протязі одного

кілометру шляху.

Мета: розвиток навичок побудови діаграм та їх практичного

використання; формування екологічної свідомості та екологічної культури у

школярів.

Завдання:

1. Формування навичок читання та створення стовбчастих діаграм.

2. Закріплення навичок дій з дробовими виразами, застосування цих дій

при розв’язанні практичних задач.

3. Розвиток навичок співробітництва.

4. Привернення уваги дітей до проблеми забруднення атмосфери.

Page 2: проект авто

5. Виявлення шляхів розв’язання проблеми забруднення повітря.

6. Реалізація міжпредметних екологічних зв’язків.

7. Формування активної позиції школярів по питанням захисту

навколишнього середовища.

8. Розвиток комунікативних здібностей школярів.

Етапи дослідження

1. “Занурення” в проблему.

На цьому етапі учні знайомляться з однією з глобальних проблем –

забруднення атмосфери. Також учням зачитують лист з проханням провести

оцінку викидів шкідливих речовин автотранспортом, розподіляються завдання

поміж всіх учнів класу.

2. Організація діяльності

1. Підрахувати кількість автівок, проїжджаючих за годину по вулицях

міста Комсомольська: Леніна, Конституції, Космонавтів, Миру, Гірників,

Строни, Добровольського, поділивши їх на слідуючи типи: легкові, вантажні,

автобуси, мікроавтобуси. Рахування два рази на день: з 10 до 11 (час затишшя)

та з 17 до 18 (час пік).

2. Підготувати плакат з девізом уроку та плакати, ілюструючи проблему

забруднення атмосфери, повідомлення по темі.

3. Підготувати відеосюжет про стан повітря на досліджуємих вулицях з

опросом загальної думки.

3. Здійснення діяльності та підбиття підсумків (презентація результатів)

Завершуючий етап проводиться в формі позакласних заходів (одне або два

заняття, за необхідністю), в ході яких учні завершують завдання на робочому

листку, формують підсумки, заповнюють експертну справку. Учні класу

діляться на групи: перша – Леніна, друга – Конституції, третя – Космонавтів,

четверта – Миру, п’ята – Гірників, шоста – Строни, сьома – Добровольського.

На дошці заготовлені ватмани для складання порівняльних діаграм, накреслені

таблиці, котрі заповнюють представники груп в ході заняття.

Хід заняття

Page 3: проект авто

1. Вступне слово по цілі та задачі. Відеосюжет.

2. Повідомлення про проблеми, зв’язані з забрудненням атмосфери.

3. Діяльність по робочому листу (розв’язання задач, складання діаграм).

4. Підбиття підсумків, обговорення даних.

5. Складання експертної довідки.

6. Слово на захист повітря.

Завдання для груп на позакласних заняттях

Завдання 1. Заповнити таблицю (кожна група по своїй вулиці).

Завдання 2. Використовуючи дані таблиці, побудувати порівнювальні

діаграми: викиди чадного газу автомобілями різних типів (для кожної вулиці);

викид чадного газу на різних вулицях.

Завдання 3. Уявити, що усі автомобілі перевели на газ та будь який тип

автомобіля викидає в середньому 25 г/км чадного газу. Як зміниться стан

повітряної среди? Заповнити таблицю на робочому листі та побудувати

діаграми.

m n M

Усі типи авто

Завдання 4 (усно). Відповісти на питання: на котрій із вулиць стан повітря

навколишнього середовища найменш забруднений та чому; зробити підсумок

про використання стиснутого газу у вигляді палива.

Завдання 5. Розробити в групах пропозиції по покращенню якості

повітряного середовища та заповнити експертну довідку.

Page 4: проект авто

ДодатокП.І. виконавців: _____________________________________________Робоча формула: M=m*n, де m – кількість чадного газу, викидуємого

одним авто зазначеного типу (г/км), n – середня кількість автівок зазначеного типу, проїхавших за одну годину.

m Леніна (вихідні 10-11)N M

Вантажні авто 89 102 9078Легкові автівки 24,7 354 8743,8Автобуси/мікроавтобуси 70 48 3360

Усього: 504 21181,8

m Леніна (вихідні 17-18)N M

Вантажні авто 89 41 3649Легкові автівки 24,7 305 7533,5Автобуси/мікроавтобуси 70 32 2240

Усього: 378 13422,5

m Леніна (робочі 10-11)n M

Вантажні авто 89 94 8366Легкові автівки 24,7 418 10324,6Автобуси/мікроавтобуси 70 46 3220

Усього: 558 21910,6

m Леніна (робочі 17-18)n M

Вантажні авто 89 51 4539Легкові автівки 24,7 298 7360,6Автобуси/мікроавтобуси 70 38 2660

Усього: 387 14559,6

Усі типи авто по вулицях: m n MЛеніна 25 504 12600Конституції 25 176 4400Космонавтів 25 271 6775Миру 25 431 10775Гірників 25 293 7325Строни 25 312 7800Добровольського 25 198 4950

Page 5: проект авто

Викиди чадного газу автомобілями різних типів (вул. Леніна)

0

2000

4000

6000

8000

10000

12000

Вантажні авто Легкові автівки Автобуси/мікроавтобуси

вихідні дні,10-11 години

вихідні дні,17-18 годиниробочі дні,10-11 години

робочі дні,17-18 години

Page 6: проект авто

Викиди чадного газу на різних вулицях

0,0

5000,0

10000,0

15000,0

20000,0

25000,0робочі дні,10-11 години

вихідні дні,10-11 години

робочі дні,17-18 години

вихідні дні,17-18 години

Page 7: проект авто

Експертна довідка про стан повітряного середовища вулиць

Леніна, Конституції, Космонавтів, Миру, Гірників, Строни, ДобровольськогоБерезень 2008 рік учні 6-Б класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

1. Результати розслідування (де n – кількість автівок зазначеного типу, m викид чадного газу одним авто зазначеного типу, M=m*n)

Page 8: проект авто
Page 9: проект авто
Page 10: проект авто
Page 11: проект авто
Page 12: проект авто
Page 13: проект авто
Page 14: проект авто
Page 15: проект авто