9 сынып ашық поурочный

4
«№5 жалпы білім беру орта мектебі» Өткізген: Лепесова Б.Н. Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық теп – теңдіктерді қолдану. Сабақтың мақсаты: 1.Білімділігі: Оқушыларға негізгі тригонометриялық тепе теңдіктерге байланысты берілген есептерді түрлендіріп, олардың шешу жолдарын үйрету. 2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, білім-білік дағдыларын және теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру 3.Тәрбиелік: Оқушыларды нақтылыққа, шапшаң ойлап тез шешім қабылдауға,өзін- өзі бағалай білуге тәрбиелеу. Сабақ түрі: білім-дағысын қалыптастыру Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, слайдтар, интербелсенді тақта, плакат, смайликтер, карточкалар. Оқытудың әдісі: АКТ,оқытудың жаңа тәсілдері. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі ( 5 мин) а) Сәлемдесу, ә) оқушыларды түгендеу, Оқушыларды топқа бөлу (партаның үстіне жатқан бетшелерді таңдап алады,соның бетіндегі суреті бойынша топтасады) б) оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Үй жұмысын тексеру(оқушылар өз ара дәптерлермен ауысып, бір-бірінің жұмыстарын тексереді).Слайд 3(дайын жауаптары шығарып көрсетіледі) арқылы тексеру

Transcript of 9 сынып ашық поурочный

Page 1: 9 сынып ашық поурочный

«№5 жалпы білім беру орта мектебі»

Өткізген: Лепесова Б.Н.Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық теп – теңдіктерді қолдану. Сабақтың мақсаты: 1.Білімділігі: Оқушыларға негізгі тригонометриялық тепе теңдіктерге байланысты берілген есептерді түрлендіріп, олардың шешу жолдарын үйрету. 2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, білім-білік дағдыларын және теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру 3.Тәрбиелік: Оқушыларды нақтылыққа, шапшаң ойлап тез шешім қабылдауға,өзін- өзі бағалай білуге тәрбиелеу. Сабақ түрі: білім-дағысын қалыптастыру Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, слайдтар, интербелсенді тақта, плакат, смайликтер, карточкалар. Оқытудың әдісі: АКТ,оқытудың жаңа тәсілдері.

Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңі ( 5 мин)а) Сәлемдесу, ә) оқушыларды түгендеу, Оқушыларды топқа бөлу (партаның үстіне жатқан бетшелерді таңдап алады,соның бетіндегі суреті бойынша топтасады) б) оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Үй жұмысын тексеру(оқушылар өз ара дәптерлермен ауысып, бір-бірінің жұмыстарын тексереді).Слайд 3(дайын жауаптары шығарып көрсетіледі) арқылы тексеру

IІ. « Кім шапшаң» қайталау бөлімі (10мин) (деңгейлік тапсырма) 1. Слайд арқылы кестемен берілген тригонометирялық функциялардың мәндерін бойынша оқушылардың білімін тексеру(әрбір жапырақты тышқанмен шерту арқылы дұрыстығын тексереміз)

Page 2: 9 сынып ашық поурочный

2. Слайтда көрсетілген өрнектердің мәнін табу керек (дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды)

3. Слайтта көрсетілгендей өрнектің мәнін табу (дұрысы тышқанмен шерткенде жасыл түске боялады) мұндағы

ІІІ. Шағын тест ( 5сұрақтан құралған тестке оқушылар жауап беру керек) Cлайд 5 арқылы алған білімдерін нығайту мақсатында шағын тест беріледі, соған жауап беру керек. (5мин) Уақыт болған соң бір – бірімен ауысып келесі слайтда көрсетілген дұрыс жауабымен тексереди.

IV. Есептер шығару 9,10 және 11 слайдта берілген тапсырмаларды орындау.(10мин)

І деңгей: №315 (3 мин)№ 315а¿ (1+tg2α ) ∙cos2α= 1

cos2α∙cos2α=1

ә ¿(tgα+ctgα )2−( tgα−ctgα )2=2ctgα ∙2 tgα=4 ІІ деңгей: № 320 (3 мин)

№523a¿ sin2α−1+cos2α+(1−sinα ) (1+sinα )=cos2α

ә ¿ cos2α−13−3sin2α

=−13

sin2αcos2α

=−13tg2α

3 )2 cos π3

−5sin π2;

4 )3 tg π4

+sin π ;

1)cos π+ctg π2;

2)2sin π3

−tg π3;

tg α=2.cos4 α+sin2α⋅cos2α ,

Page 3: 9 сынып ашық поурочный

ІІІ деңгей: № 327 ( 3 мин)

№ 327

tgα1−tg2α

∙ ctg2α−1ctgα

= tgα1−tg2α

1tg2α

−1

1tgα

= tgα1−tg2α

∙(1−tg2α ) ∙tgα

tg2α=1

Сабақты бекіту кезеңі: (2мин) Өтілген формулаларды еске түсіру мақсатында 12 слайтдағы формулалардың мәнін айту керек.

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: № 320(ә;б); №327(ә) (1мин)

Рефлексия: Смайликтер арқылы кері байланыс жасау. (2мин)