Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні...

9
Тема: Перетворення виразів, що містять квадратні корені Мета: Повторити означення квадратного кореня та арифметичного квадратного кореня; властивості арифметичного квадратного кореня. Систематизувати знання учнів з теми. Продовжити роботу над формуванням навичок застосування властивостей до перетворення виразів, що містять квадратні корені різного ступеня складності. Розвивати самостійність мислення, пам'ять ,інтерес до вивчення алгебри. Виховувати цілеспрямованість, дисциплінованість, навички спілкування в навчальній діяльності . Хід уроку I. Організаційний момент Клас поділений на три групи за рівнем підготовленості до розв’язування завдань. Кожній групі відповідає свій клас машин: 1 група – гоночні , 2 група – швидкісні, 3 група – звичайні. У відповідності до класу машин складені завдання різні за обсягом та змістом. В кінці перегонів кожен отримує індивідуальний результат. II. Актуалізація опорних знань (Підготовка до гонок) 1.Уточнення маршруту. а)продовжити формулу і добавити умову для існування формули: 1) =… 2) =…. 3) =…. 4) =….

Transcript of Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні...

Page 1: Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні корені"

: , Тема Перетворення виразів щомістять квадратнікорені

:Мета Повторити означення квадратного кореня та арифметичного квадратного кореня; властивості арифметичного квадратного кореня. Систематизувати знання учнів з теми. Продовжити роботу над формуванням навичок застосування властивостей до перетворення виразів, що містять квадратні корені різного ступеня складності. Розвивати самостійність мислення, пам'ять ,інтерес до вивчення алгебри. Виховувати цілеспрямованість, дисциплінованість, навички спілкування в навчальній діяльності .

Хід уроку

I. Організаційний момент

Клас поділений на три групи за рівнем підготовленості до розв’язування завдань. Кожній групі відповідає свій клас машин: 1 група – гоночні , 2 група – швидкісні, 3 група – звичайні. У відповідності до класу машин складені завдання різні за обсягом та змістом. В кінці перегонів кожен отримує індивідуальний результат.

II. Актуалізація опорних знань

(Підготовка до гонок)

1.Уточнення маршруту.

а)продовжити формулу і добавити умову для існування формули:

1) =… 2) =…. 3) =…. 4) =….

Сформулювати отримані властивості

б) розв’язати рівняння

1) =81 2) =7 3) +5=0

дати означення квадратного кореня і арифметичного квадратного кореня

Page 2: Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні корені"

2. «Розкладаємо» деталі автомобіля

Розкласти на множники:

1) ; 2) 12- ; 3) с-4; с>0 4)16 ; 5)9 -2

3. Знаходимо несправності в автомобілях

Учням дається завдання розв’язати приклади ( з вибором літери, що відноситься до правильної відповіді). В результаті вони дізнаються, що потрібно виправити в автомобілі, щоб він був готовий до гонок.

1 група

1. (Г ) 0,4 ( К) 4

2. (А) 12 (О) 1,2

3. (С) 3500 (Р) 350

4. (П) 9 (Б) 0,6

5. (Ю)2 (У) 1

6. (Т) 12 (Р) 81

7. 0,1 (А)7,3 (И) -7,3

8. (К) 0,4 (Т) 4

9. (О) 180 (А) 120

10. (Р) (С)

Page 3: Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні корені"

(Карбюратор)

2 група

1. (Г) 0,15 (П) 0,015

2. (Ш) 11 (А) 12

3. (Л) 1 (М) 1

4. (Ь)40 (О) 30

5. (Ж) -0,008 (М) 0,008

6. (И) -1 (А) 1

(Гальма)

3 група

1. (Н) 18 (М) 16

2. (О) 0,1 (А) 1

3. (С) 1 (З) 1

4. (О) 54 (И) 18

5. (З) -243 (С) 243

(Насос)

Page 4: Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні корені"

4.Ремонтуємо автомобіль

Позбавитись від ірраціональності в знаменнику дробу:

1 група

2 група

3 група

5. Заправка пального

Знайти значення виразу, щоб дізнатися, скільки пального потрібно залити

1 група

Відповідь: 25 літрів

2 група

0,5 + Відповідь:22 літра

3 група

-2 Відповідь: 20 літрів

III. Перегони

Завдання виконуються диференційовано:

Результат першого прикладу надає початок перегонів для 2 і 3 груп. Далі розв’язується завдання, перше число якого є результатом попереднього і так далі.

Старт: 2 - +2 відповідь:3

1.(3 бала) -64+5 +10 відповідь :21

Page 5: Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні корені"

2.(6 балів) 9-4 + -1 відповідь:8

3.(3 бала) (15- ) (15+ ) відповідь:223

4.(6 балів) відповідь:477+42

5.( 3 бали) 223 -10 - 4 відповідь:3

6.(6 балів) (8 -16 )(8 + ) відповідь: - 64

7.(3 бали) 8( -2 ) відповідь:8 -16

8.(3 бали) 3 ( - ) відповідь:15

9.(3 бали) (3+ )(1- ) відповідь: 1-2

10.(6 балів) відповідь:9-4

Контроль проходження перегонів 8-3-5-9-10-2-7-6-1-4

Завдання для 1 групи:

1.(6 балів) - (11- )(11+ ) відповідь:2 -

110

2.(по 3 бали) Винести множник з-під знака кореня

а) , x ; б) , x ; в) ,

3.(по 3 бали) Внести множник під знак кореня

а) , ; б) ; в) ,

Page 6: Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні корені"

4. (8 балів)

+

5. (8 балів)

6. (10 балів) +

«Майстер-клас»

(Для найсильніших учнів)

1. Доведіть, що значення виразу + є цілим числом

2. Спростіть вираз :

IV. Підсумок уроку

Визначення переможців в кожній групі за кількістю набраних балів. Виставлення оцінок.

Інтерв’ю з учасниками перегонів.

(Чи вдалося вам перемогти? На що потрібно звернути увагу?)

V. Домашнє завдання: повторити означення і властивості квадратного кореня;

Розв’язати : 2 і 3 група №592(1-4), №595, №605(1, 3, 5, 7)

1 група № 597(1-3), №598(1-3), №607(2),додатково №608(1)