RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 4
-
Upload
pemandang-awan -
Category
Documents
-
view
396 -
download
9
description
Transcript of RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 4
NAMA AHLI KUMPULANEn. Hidi Mehitu (Timbalan PPD Lubok Antu)
Pn. Evonne Elaine (SK Basi Engkilili )Pn. Jessica Foo (SK Engkilili No.2)
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 1110—1210 (60 minit) Kelas : 4 Bestari
Bidang : Membuat corak dan rekaan Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Topi Hari Jadi
STANDARD PEMBELAJARAN
2 .1Persepsi Estetik2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1 2.1.1.2 2.1.1.32.1.2Prinsip Rekaan 2.1.2.1 2.1.2.2
2.2 Aplikasi Seni 2.2.1 jenis media 2.2.1.1 2.2.1.2 2.2.2 teknik 2.2.2.1
2.3 Ekspresi kreatif 2.3.1 2.3.2 2.3.3
2.4 Apresiasi Seni 2.4.1 2.4.2 2.4.3
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat 1.Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik pualaman.2.Mengaplikasikan bahasa dan pengetahuanseni visual, media serta proses dan teknik dalam pnghasilan corak teknik pualaman.3.Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahan seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan corak teknik pualaman secara kreatif.4.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.
AKTIVITI PDP1. Guru bersoaljawab dengan murid tentang tajuk pualaman.2. Guru menunjuk cara proses membuat corak pualaman.3. Murid menghasilkan corak teknik pualaman dan topi hari jadi dengan bimbingan guru. (EK1 EK2)4. Murid mempamerkan karya yang dihasilkan .(EK1,EK4)
EMK Kreativiti, Keusahawanan,TMK, inovasi dan Nilai murni
BAHAN BANTU BELAJAR Contoh : Karya sedia ada,contoh topi hari jadi / Contoh pualaman.
PENILAIAN PdPProses penghasilan karya aktiviti membuat pualaman berdasarkan emapat Standard Kandungan.
REFLEKSIPada akhir pembelajaran
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 1110-1210 (60 minit) Kelas : Tahun 4 Bestari
Bidang : Membuat corak dan binaan Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia (Topi Hari Jadi)
STANDARD PEMBELAJARAN
2 .1Persepsi Estetik2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1 2.1.1.2 2.1.1.32.1.2Prinsip Rekaan 2.1.2.1 2.1.2.2
2.2 Aplikasi Seni 2.2.1 jenis media 2.2.1.1 2.2.1.2 2.2.2 teknik 2.2.2.1
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat 1.Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik pualaman.2.Memulakan aktiviti penghasilan karya dengan teknik pualaman.
AKTIVITI PDP 1. Guru bersoaljawab dengan murid tentang tajuk pualaman.2. Guru memulakan demonstrasi proses membuat corak pualaman.
EMK Kreativiti, Keusahawanan,TMK, inovasi dan Nilai murni
BAHAN BANTU BELAJAR Contoh Karya sedia ada,contoh topi hari jadi / Contoh pualaman.
PENILAIAN PdPProses penghasilan karya aktiviti membuat pualaman berdasarkan dua Standard Kandungan.
REFLEKSIPada akhir pembelajaran
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 1110-1210 (60 minit)Kelas : Tahun 4 Bestari
Bidang : Membuat corak dan rekaan Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia (Topi Hari Jadi)
STANDARD PEMBELAJARAN
2.3 Ekspresi kreatif 2.3.1 2.3.2 2.3.3
2.4 Apresiasi Seni 2.4.1 2.4.2 2.4.3
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat
1.Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahan seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan corak teknik pualaman secara kreatif.2.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.
AKTIVITI PDP
1. Guru mengulangkaji pelajaran lepas.2. Murid menghasilkan corak teknik pualaman dan topi hari jadi dengan bimbingan guru. (EK1 EK2)3. Murid mempamerkan karya yang dihasilkan .(EK1,EK4)
EMK Kreativiti, Keusahawanan,TMK, inovasi dan Nilai murni
BAHAN BANTU BELAJAR Contoh Karya sedia ada,contoh topi hari jadi / Contoh pualaman.
PENILAIAN PdPProses penghasilan karya aktiviti membuat pualaman berdasarkan dua Standard Kandungan.
REFLEKSIPada akhir pembelajaran,