Aukcja 05.14

KATALOG AUKCYJNY 27 MAJ 2014 WARSZAWA

Katalog aukcyjny Warszawa 27.05.2014

Transcript of Aukcja 05.14

KATALOG AUKCYJNY

27 MAJ 2014

WARSZAWA

1. Wlastimil Hofman (1881– 1970)

Portret młodego mężczyzny, ok. 1905

Ołówek, papier; 12,5 x8 cm

1000zł

2. Wlastimil Hofman (1881– 1970)

Głowa młodej kobiety z prawego profilu ok. 1908

Ołówek, papier czerpany; 20 x 12 cm

Sygn.pd.: VH; oznaczenie u góry z lewej K2.

Na arkuszu drukiem—NADESZŁY INNE CZASY

800zł

3. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Dziecko z klockami; II.V.1916

Ołówek, papier; 22,3 x12,9 cm

2 200zł

4. Jacek Malczewski (1854– 1929)

Szkice grupy figuralnej we wnętrzu

Ołówek, papier czerpany; 18 x 15,5 cm

1 900zł

5. Tadeusz Rybkowski (1848– 1926)

Martwa natura

Akwarela, ołówek, papier; 10 x 15 cm

Sygn.p.d. T.Rybkowski

1 900zł

6. Tadeusz Rybkowski (1848– 1926)

Pejzaż

Akwarela, papier; 8 x 12 cm

2 100zł

7. Jerzy Panek (1918– 2001)

Krowy, 1974

Ołówek, papier; 29,8 x 21cm

24.maja 1974, data autorska figuruje na karcie nr 7 „Szkicownika—Ciechanowice 74”

1 700zł

8. Jerzy Panek (1918– 2001)

Wiatrak, 1974

Ołówek, papier, 29,8 x 21cm;

1 500zł

9. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Jabłonie w sadzie, 1905

Ołówek, kremowy papier; 20,8 x 34cm

Sygn.p.d..:WW

2 200zł

10. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Hanusia pisząca

Na odwrocie : szkice głowy dziecka

Ołówek, kremowy papier, 21,5 x 20,5cm;

Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany)

1 900zł

11. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Pogrzeb Józefa Piłsudskiego w Krakowie

Planty II, 18 V 1935

Ołówek, kremowy papier; 16 x 20cm

Napis autorski u dołu z lewej: 18 MAI 1935

1 50zł

12. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Droga we wsi, ok. 1910

Ołówek, papier, 22 x 31,5cm

2 000zł

13. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Przed wiejskim kościółkiem, ok.1908

Ołówek, kredki papier; 15,5x 19,5cm

1 900zł

14. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Studium wiązu, ok. 1900

Olej, płótno, 22,6 x 29,7cm

6 000zł

15. Karol Kossak (1896– 1975)

Ogród w Tatarowie, 1922

Akwarela, kompozycja, ołówek—szkice na odwrocie; 20 x 30cm

Napis autorski p.d.: TATARÓW 1922

Na odwrocie szkice biegnących koni oraz zapalacz lamp gazowych.

2 700zł

16. Karol Kossak (1896– 1975)

Pejzaż z drogą i kępą drzew w dali, 1922

Akwarela—pejzaż; ołówek brystol—szkice na odwrocie; 29 x 21cm

Napis autorski u dołu z lewej: : Miladyn (ołówkiem)

Na odwrocie głowy postaci męskich oraz kobiety—szkice portretowe

2 000zł

17. Stanisław Czajkowski (1878– 1954)

Dom Rybaka w Kazimierzu

Olej, płótno; 44 x 70,5cm

Sygn.p.d.: Stanisław Czajkowski

10 000zł

18. Stanisław Czajkowski (1878– 1954)

Portret kobiety

Olej, tektura; 39,5 x 34,7 cm

6 000zł

19. Henryk Kuna (1879– 1945)

Dziewczyna

Gwasz, technika własne, papier; 28,7 x 32cm

35 000zł

20. Władysław Jarocki (1879– 1965)

Góral

Litografia barwna, papier; 31,5x 23 cm

1 000zł

21. Stanisław Kamocki (1875– 1944)

Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900

Olej, płótno; 31 x 41cm

20 000zł

22. Wlastimil Hofman (1881– 1970)

Portret pana Potockiego na tle muru stadionu

Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie, 1932

Olej, płótno; 48 x 33,5 cm

Sygn.p.d.: Wlastimil / Hofman/ 1932

8 000zł

23. Władysław Jarocki (1879– 1965)

Hucułka, 1937

Olej, płótno; 69,5 x 69 cm

Sygn..l.d.: Wład Jarocki 1937

11 000zł

24. Teodor Axentowicz (1859– 1939)

Na gromniczną, 1937

Olej, tektura; 38 x 30 cm

Sygn.l.g.: T. Axentowicz

22 000zł

25. Jacek Malczewski (1854– 1929)

W ogrodzie

Olej, deska; 69,5 x 104 cm

Sygn.: p.d.: 1920 J Malczewski

110 000zł

26. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Wschód księżyca, 1907

Olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm

Sygn.l.d.: WW (monogram wiązany , czarną farbą)

18 000zł

27. Fryderyk Pautsch (1877– 1950)

Z Doliny Prądnika w Ojcowie, 1929

Olej, dykta; 64 x 89cm

Sygn.: l.d.: F. Pautsch 29

29 000zł

28. Ferdynand Ruszczyc (1870– 1936)

Pałacyk w świetle księżyca (Krym. Pałac w Liwadii)

Olej, płótno, tektura; 21,5 x 34,5 cm

Na odwrocie napis autorski niebieską kredką: Krym/ F. Ruszczyc

31 000zł

29. Jan Szancenbach (1928– 1998)

Muszle II

Olej, płótno; 37,5 x 48 cm

Sygn.: p.d.: XANCENBACH

9 900zł

30. Wiktor Korecki (1890 - 1980)

Młyn o zachodzie słońca

Olej, tektura; 29 x 39cm

Sygn.p.d.: WIKTOR KORECKI

4 800zł

31. Roman Kramsztyk (1885– 1942)

Staw, przed 1913

Olej, płótno; 62 x 83 cm

Sygn.: p.d.: R. Kramsztyk

59 000zł

32. Wacław Taranczewski (1903 - 1987)

Pejzaż

Olej, płótno; 39 x 45cm

7 700zł

33. Jerzy Kossak (1886– 1955)

Głowa konia

Olej, tektura; 19,8 x 20,8 cm

Sygn.: p.d.: Jerzy Kossak/ 1941

5 800zł

34. Jerzy Kossak (1886– 1955)

Głowa konia, 1949

Olej, tektura; 38,5 x 34,5 cm

Sygn.l.d.: Jerzy Kossak/ 1949

6 900zł

35. Mieczysław Filipkiewicz (1891– 1951)

Stodoła

Olej, tektura; 49,5 x 66,5 cm

Sygn.p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ

5 900zł

36. Stanisław Paciorek (1889– 1952)

Chmury nad wsią, 1934

Olej, tektura; 34 x 43,8 cm

Sygn.p.d.: St. Paciorek/ 934

5 000zł

37. Leszek Stańko (1924– 2011)

Pejzaż, 1965

Olej, tektura; 12,7 x 34,5 cm

Sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO 1965

1 600zł

38. Leszek Stańko (1924– 2011)

Pejzaż

Olej, tektura; 12,7 x 34,5cm

Sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO

1 800zł

39. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)

Pejzaż górski

Olej, tektura; 33 x 49cm

Sygn.p.d.: aneri

7 500zł

40. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)

Jesienne drzewa, 1950

Olej, deska; 34 x 23,5cm

Sygn.p.d.: aneri

6 900zł

41. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)

Wnętrze mieszkania z owalnym tremo

Olej, tektura; 47,5x 31 cm

Sygn. l.d.: aneri

7 000zł

Dama w sukni balowej

Olej, tektura; 42 x 29 cm

Sygn..l.d.: aneri

6 900zł

43. Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885– 1939)

Portret mężczyzny

Pastel, papier; 63 x 46cm

Sygn.u dołu: Witkacy

42 000zł

44. Teodor Axentowicz (1859– 1939)

Dziewczyna z wazonem

Grafika, papier; 59 x 46cm

Sygn.l.g.: Axent

4 900zł

45. Kazimierz Bieńkowski (1863– 1918)

Góral

Olej, płótno; 50 x 39,4 cm

Sygn.p.d.: Kaśmir Bieńkowski/ 1894

5 000

46. Włodzimierz Terlikowski (1873– 1951)

Dziewczyna z wazonem

Olej, płótno; 73x 54cm

Sygn.p.d.: Terlikowski (czarną farbą)

17 000zł

47. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)

Stare szopy i kury

Olej, tektura; 16,5 x 24,5cm;

Sygn.l.d.: Podsadecki

4 500zł

48. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)

Pejzaż, 1958

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, , papier; 34 x 46 cm;

Sygn.l.d.: PODSADECKI—1958

2 000zł

49. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)

Baba Jaga

Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 23 x 25cm;

U dołu napis autorski: BABA.JAGA.BABA.JAGA.BABA

2 900zł

50. Władysław Serafin (1905– 1988)

Kuter

Pastel, brystol; 23 x 33,5cm

Sygn.l.d.: Wł Serafin

2 000zł

51. Władysław Serafin (1905– 1988)

Sosny

Pastel, brystol; 49 x 34,5cm

Sygn.l.d.: W Serafin

3 200zł

52. Władysław Serafin (1905– 1988)

Pejzaż

Akwarela, brystol; 34 x 56,7 cm

Sygn.p.d.: W Serafin

3 000zł

53. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Na plaży w Nieci VI, 1925

Akwarela, brystol; 25 x 32 cm

Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)

3 900zł

54. Wojciech Weiss (1875– 1950)

Akt stojącej kobiety, 1912

Akwarela, papier; 30 x 22 cm;

Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)

4 500zł

55. Leon Wyczółkowski (1852– 1936)

Widok na kościół Mariacki w Krakowie, 1915

Litografia piórkiem,; 283 x 193mm

Sygn.na pł.p.d.: LWyczół

1 900zł

56. Leon Wyczółkowski (1852– 1936)

Kościół Świętych Piotra i Pawła w Krakowie, 1915

Litografia, kradka; 185 x 280mm;

Sygn.na pł.p.d.: LWyczół

2 100zł

57. Jan Stanisławski (1860– 1907)

Sąd ukraiński

Autolitografia czterobarwna, karton jasnobrązowy; 12,8 x 19,3 cm

Sygn..p.d.: JS (na płycie)

1 700zł

58. Henryk Epstein (1891– 1944)

Odpoczynek, scena rodzajowa

Ołówek, pastel oleista; 22 x 30mm;

Sygn.p.d.: H. Epstein

3 900zł

59. Karol Frycz (1877– 1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia ; 456 x 282 mm

Sygn.na pł.: Wojnowska/FK

1 900zł

60. Karol Frycz (1877– 1963)

Król w podziemiach z

e sztuki Jerzego Żuławskiego „Eros i Psyche”, 1904

Litografia, papier; 450 x 595 mm;

Sygn.p.g.: Eros i Psyche/ Karol F.

Sygn.p.g.: KF

2 100zł