,

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izložba:7 - 9. jun 2019. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Aukcija:9. jun 2019. godine. Vreme: 18hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:7 - 9. June 2019. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Auction sale:9. June 2019. (6 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

7. Neoklasična dozaAlpaka. Visina: 17 cm € 65

8. Doza za šećerPosrebrenje, stakleni uložak. Visina: 13 cm € 65

9. Secesijska bonbonjera sa staklenim uloškomPosrebrenje, staklo. Prečnik: 19 cm € 110

4. Biedermeier rubin staklena činijaMađarska, oko 1840. Oslikana emailom i pozlatom. Dimenzije: 25x18 cm € 200

5. Doza za šećer sa poklopcemPosrebrenje, stakleni uložak. Visina: 12,5 cm € 65

6. Posrebrena korpica sa staklenim uloškomVisina: 15 cm € 65

2 3

5 6

1. FrutijeraMesing, staklo. Visina: 50cm € 125

2. Zsolnay vazaMađarska, oko 1930-40. Visina: 26 cm € 60

3. Art Deco bokal sa poklopcemOko 1930. Reljefno staklo. Visina: 25 cm € 100

97 8

10. Kutijica za nakit sa medaljonomFrancuska, kraj XIX veka.Ručno oslikan portret, pozlaćena bronza. Dimenzije: 8,5x6,5x3 cm € 265

11. Kutijica za nakitBirmingham, Engleska, 1914. Sterling srebro i kornjačevina. Žigovi za srebro, grad, godinu i majstora. Srebrnari Levi & Salaman (1882-1915 Galipolj). Prečnik: 6 cm € 300

12. Zidna lampaStaklo, mesing. Visina: 20 cm € 65

13. Devojka sa korpomOko 1900. Alabaster i slonovača.Visina: 20 cm € 450

14. Reljef od slonovačeKina, kraj XIX veka. Visina: 31 cm€ 950

15. Art Deco lampaVisina: 50 cm € 325

16. Art Deco lampa sa zelenim staklomDvoslojno staklo, mesing. Visina: 70 cm € 400

17. IgračNemačka radionica, oko 1920. Polihromno drvo i pozlata.Visina: 45 cm € 450

18. Ram za slikuDrvo i slonovača (Intarzija), Magreb. Dimenzije: 49 x 43 cm € 250

10 11 15 14

16 17

20. MOMA ANTONOVIĆ (1938-2019)Apstraktna kompozicijaGvaš na hartiji, 10x19 cm. 1972. Sign. € 50

19. ZAHARIJE ORFELIN (1726-1785)Manastir KrušedolBakrorez, ploča iz 1775. 94x65 cm. € 450

21. MILOŠ BAJIĆ(1915-1995)Apstraktna kompozicijaGvaš na hartiji, 20x28,5 cm, Oko 1960. Sign. € 100

22. LUKA BERBEROVIĆ (1934)MorinjUlje na platnu, 28x39,5 cm, 1992. Sign. € 225

23. BARBARIEN (1963-2013) Morska nemanUlje na platnu, 90x70 cm, 2004. Sign. € 3600Reprodukovana na str. 147, u Monografiji, MNMU, Jagodina, 2016.

25. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Olujno neboOlovka na hartiji, 9x10 cm. Sign. € 150

26. EMIL BOB (1908-1974)Seoski motivUlje na šperu, 40x51 cm. Sign. € 250

24. LJILJANA BLAŽESKA (1944)FantazijaUlje na platnu, 68x87 cm. Sign. € 300

27. SANDOR CSAVOSI (1886-1954)Skoplje-Eski AmamAkvarel, 27x36 cm, 1936. Sign. € 150

28. SANDOR CSAVOSI RuševineAkvarel, 34x44 cm. Sign. € 200

29. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Tezejev brodUljani pastel, 43x65 cm. 1990. Sign. € 450

30. VLADIMIR ĆURČIN (1956)Stara kapija sa DorćolaUlje na platnu, 59x46 cm. 1998. Sign. € 250

31. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Sveta GoraUlje na platnu, 30x80 cm. 1973. Sign. € 1000

32. SILVIJE ČIKO BONAČI (1893-1966)HridiUlje na šperu, 39x56 cm. 1938. Sign. € 800

33. IVANKA BUKOVAC (1899-1978)Cveće i lampaUlje na kartonu, 70x60 cm. 1937. Sign. € 1100

34. BOŽIDAR DAMJANOVSKI (1947)Merlin Monro po VorholuAkril na platnu, 40x40 cm. 1991. Sign. € 600

35. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Ja i moje slikeOlovka na hartiji, 42x60 cm. 1959. Sign. € 400

36. FRANO MENEGHELLO DINČIĆ (1900-1986)SiroteBronza. Visina: 42 cm. Sign. € 700

37. ZUKO DŽUMHUR (1920-1989)DžamilaTuš na hartiji, 17x28 cm. Sign. € 200

38. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)KompozicijaKombinovana tehnika na hameru, 46x70 cm. Oko 1985. Sign. € 2000

39. EMERIK FEJEŠ (1904-1969)LeuvenTempera na hartiji, 41x58 cm. Sign. € 1800

40. VLADIMIR FILAKOVAC (1892-1972)Zimski pejzaž sa rekomUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 1200

41. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)Portret čoveka sa naočarimaOlovka na hartiji, 36x24 cm. 1935. Sign. € 60

43. BOŽA ILIĆ (1919-1993)PejzažUlje na šperu, 33x52 cm. 1990. Sign. € 750

44. BOŽA ILIĆ Motiv sa selaTempera/ulje na kartonu, 19,5x28 cm. 1982. Sign. € 225

42. MILOŠ GOLUBOVIĆ Portret mladićaOlovka na hartiji, 34,5x24,5 cm. 1935. Sign. € 60

45. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)Portret mladog muškarcaUlje na platnu, 48x37 cm. Oko 1940. Sign. € 3200

46. LJUBA IVANOVIĆ PejzažOlovka na hartiji, 25x36 cm. Sign. € 300

47. DADO ĐURIĆ (1933-2010)CetinjeAkvarel, 17x24 cm. 1951. Sign. € 975

48. BOŽIDAR JAKAC (1899-1989)Slovenski partizan u RoguGrafika, 15x13 cm. 1944. Sign. € 125

49. BOŽIDAR JAKAC Belokrajinski bombašGrafika, 14x12 cm. 1944. Sign. € 100

50. BOŽIDAR JAKAC Marjeta-Zdenka KidričevaGrafika, 15x13 cm. 1944. Sign. € 100

51. IVO KERDIĆ (1881-1953)Mlada devojkaBareljef, 18x15 cm. Oko 1912. Sign. € 250

52. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)RužeUlje na kartonu, 59x69 cm. 1952. Sign. € 5600

Reprodukovana pod br. 159 na str. 104 u Monografiji Mladen Josić, NMB, Beograd, 1997.

53. MLADEN JOSIĆ HristosOlovka na hartiji, 55x34 cm. Oko 1920. Sign. € 1400

54. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957) Dr Milan OmčikusUlje na platnu, 34x26 cm. 1940-1944. Sign. € 6800

Reprodukovana pod br. 504, na str. 180 u Sistemskom katalogu dela, Petar Petrović, NMB, Beograd, 2012.

55. ZORAN JOVANOVIĆ JUS (1951)Jeanne d`Arc (Jovanka Orleanka)Ulje na platnu, 116x89 cm. 1989. Sign. na poleđini. € 1800

57. LJUBOMIR KOKOTOVIĆ (1936)Zatvor-šetnjaBakropis 2/5, 62x77 cm. 1973. Sign. € 400

58. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)KočijašGrafika E.A. 35x50 cm. Sign. € 150

56. MILAN KEČIĆ (1910-1998)Grupa stabalaUlje na lesonitu, 61x81 cm. 1972. Sign. € 1000

60. RADOVAN KRAGULJ Wonder TreeGrafika u boji 23/60, 38x28 cm (62x51), 1969. Sign. € 350

59. RADOVAN KRAGULJ (1935)Grannie SmithGrafika, 65x50 cm. 1975. Sign. € 400

61. MIODRAG KOSTIĆ (1928-2008)KompozicijaAkril, 32x42 cm. € 100

62. DRAGAN LUBARDA (1933-2017)OdmorTuš na hartiji, 35x28 cm. 1967. Sign. € 300

63. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)UlicaAkvarel, 29x41 cm. Oko 1935. Sign. € 200

64. VLADIMIR LUŽAJIĆ (1949)PolitikaUlje na platnu, 39x34 cm. 1975. Sign. € 350

65. LJUBINKA MIHAILOVIĆ (1922-2015)PomeranjaUlje na lesonitu, 108x74 cm. 1969. Sign. € 750

66. VLADAN MICIĆ MICKE (1945)Bez nazivaUlje na platnu, 40x50 cm. 1999. Sign. € 150

67. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Motiv sa SenjakaUlje/gvaš na hartiji, 50x42 cm. Sign. € 1600

68. MILO MILUNOVIĆBudvaTempera na hartiji, 14x35 cm. Oko 1960. Sign. € 1800

69. MILO MILUNOVIĆ AmforaAkvarel, 25x20,5 cm. Oko 1962. Sign. € 350

70. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Stepenice u dvorištuAkvarel, 27,50x20,50 cm. Oko 1920. € 200

71. MILAN MILETIĆ (1950)Čaša i kruškaUlje na platnu, 68x58 cm. 1977. Sign. € 350

72. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016)Mrtva prirodaUlje na platnu, 61x87 cm. Sign. € 350

73. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Presudnin časHemijska olovka, 31x48 cm. 1969. Sign. € 100

74. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)KapijaUlje na kartonu, 32,5x47,5 cm. 1981. Sign. € 400

75. BRANISLAV NEŠIĆ SkelaAkvarel, 47x59 cm. 1947. Sign. € 200

76. MIRJANA NIKOLIĆ PEĆINAR (1923-2010)Suvo cvećeUlje na platnu kaširano na lesonit, 41x34 cm. € 175

77. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)Ležeći aktAkvarel, 44x58 cm. 1957. Sign. € 275

78. ILIJA PANDUROVIĆ(1933-2013)Portret devojčiceFlomaster, 40x28 cm. 1966. Sign. € 100

80. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Ivo Lola RibarTempera, 49x34 cm. 1945. Sign. € 400

81. MIHAILO PETROV (1902-1983)Grčki omladinacTempera na kartonu, 43x31 cm. 1947. Sign. € 200

79. RELJA PENEZIĆ (1950)Za VidicuUlje na platnu, 79x80 cm. 1975. Sign. € 500

82. PETAR PALLAVICINI (1883-1962)Majka i deteBronza, Visina: 26 cm. Sign. € 950

83. VASA POMORIŠAC (1893-1961)Portret dame sa plavim očimaUlje na lesonitu, 43x35 cm. 1950. Sign. na poleđini. € 750

84. PERO POPOVIĆ (1881-1941)AutoportretUlje, 26x18 cm. € 800

85. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Sa starog sajmištaUlje na platnu, 58x72 cm. 1953. Sign. € 500

86. ZORAN PETROVIĆ Bez nazivaBakar, lim, Prečnik: 33 cm. 1990. Sign. € 125

87. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Omaggio a LeonardoOlovke u boji, 44x30 cm. Oko 1980. Sign. € 625

88. DIMITRIJE POPOVIĆ Corpus MysticumGrafika EA, 32x24 cm (53x38), 1985. Sign. € 250

89. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Portret mladića sa bradomTuš, 57x40 cm. 1981. Sign. € 275

92. MIĆA POPOVIĆ Verina vizija...Tuš na hartiji, 11,5x20 cm. 1951. Sign. € 150Reprodukovana pod br. 86, na str. 46, u Katalogu Mića Popović Crteži, Beograd, 1994.

91. MIĆA POPOVIĆ Čovek koji ležiFlomaster na papiru, 16x14,5 cm. 1950. Sign. € 125

90. MIĆA POPOVIĆ Mrtva prirodaGrafika A.O. 50x61 cm (61x73), 1990. Sign. € 275

93. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)RascepOlovka na hartiji, 20x28 cm. 1978. Sign. € 600

94. VLADIMIR POPIN (1947-2009)Primorski pejzažUlje na platnu kaširano na karton, 32x46 cm. Sign. € 250

95. ĐORĐE PRUDNIKOV (1939-2017)Majka sa detetomKombinovana tehnika, 50x35 cm. 1982. Sign. € 350

96. TAMARA RAKIĆ (1961)HrtUgalj na hartiji, 30x30 cm. 2006. Sign. € 150

97. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Muški akt s leđaOlovka na hartiji, 43x26 cm. 1922. Sign. € 550

99. IVAN RADOVIĆ Ležeći aktOlovka na hartiji, 19x25 cm. Sign. € 200

98. IVAN RADOVIĆ Figure pri stoluOlovka na hartiji, 35x26 cm. Sign. € 400

100. IVAN RADOVIĆ Autoportret - figura u manriluTuš, 36x28 cm. Sign. € 300

101. MIODRAG ROGIĆ (1932)Ženski aktUlje na platnu, 98x72 cm. Sign. na poleđini. € 800

102. MIODRAG ROGIĆ Portret muškarcaUlje na platnu, 45x35 cm. 1975. Sign. € 600

103. SAVA RAKOČEVIĆ (1933)ApstrakcijaTuš/tempera, 16,5x13 cm. 1964. Sign. € 100

104. LOJZE SPACAL (1907-2000)KompozicijaGrafika u boji 35/50, 22x20 cm. 1984. Sign. € 75

105. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)Zabrinuta ženaTuš, 30x21 cm. 1932. Sign. € 200

106. SRETEN STOJANOVIĆ(1898-1960)Bista prijateljaBronzam Visina: 31 cm. Sign. € 1100

107. BRANKO STANKOVIĆ LALE (1915-1989)ŠibenikUlje na platnu kaširano na karton, 77x51 cm. 1970. Sign. € 700

108. OLIVER TIHI (1943-1995)Cveće u vaziUlje na hartiji, 65x45 cm. 1968. Sign. € 450

109. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)Devojčica sa mašnomOlovka na hartiji, 33x24 cm. € 125

110. ILIJA ŠOBAJIĆ ZamišljenaSepia, 27x23 cm. € 125

111. RAJKO TOMIĆ (1905-1988)PastiricaSuvi pastel, 34x25 cm. 1938. Sign. € 100

112. RADISLAV TRKULJA (1938-2016)RatniciUlje na platnu, 50x70 cm. Sign. € 450

113. SVETISLAV STRALA (1891-1957)Kuće na obali rekeAkvarel, 46x63 cm. 1930. Sign. € 300

114. SVETISLAV STRALA Paorski razgovorAkvarel, 47x59 cm. 1932. Sign. € 300

115. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Kuće i baštaUlje na kartonu, 39,5x29 cm. 1937. Sign. € 4000

116. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Portret dameSuvi pastel, 45x32 cm. 1909. Sign. € 250 117. PETAR TIJEŠIĆ

Portret devojke sa šeširomUgljen, 60x50 cm. Sign. € 550

118. PETAR TIJEŠIĆPortret starcaUgljen, 60x45 cm. 1923. Sign. € 450

119 . VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1888-1957)VrnjciAkvarel, 15,5x22,5 cm. Oko 1930. Sign. € 100

121. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez nazivaTuš na hartiji, 27,5x19 cm. 1956. Sign. € 200

122. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)Sveti StefanUlje na lesonitu, 60x50 cm. Oko 1965. Sign. € 2000

120. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019)Predeo u BaruAkvarel, 39x29 cm. 1952. Sign. € 250

123. BOSA VALIĆ (1897-1971)Portret devojčiceUgljen, 36x26 cm. 1948. Sign. € 100

124. VASILJEV ALEKSEJ (1901-1991)Muški portretUlje na lesonitu, 46x38 cm. 1947. Sign. € 250

126. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)PasGrafika E.A. 70x50 cm, 1987.Sign. € 150

125. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)BeogradKombinovana tehnika, 29x41 cm. 1971. Sign. € 125