Сценарій відкритого уроку

17
СЦЕНАРІЙ УРОКУ виробничого навчання Тема уроку Улаштування стяжки Мета уроку: Навчити учнів виконувати роботи по улаштуванні стяжок, підготувати учнів до самостійного виконання завдання по виконанні стяжок. Розвивати в учнів вміння правильно організовувати робоче місце, вчити раціонально використовувати робочий час та будівельні матеріали, самостійно знаходити рішення та застосовувати знання на практиці у різних виробничих ситуаціях, розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів. Виховувати в учнів відповідальність, повагу до обраної професії. Матеріально-технічне забезпечення уроку підручники, папка на допомогу учневі, плакати, унаочнений матері, інструкційно-технологічні карти, інструкції з охорони праці, інструменти лицювальника плиточника, щоденник успіху. Місце проведення уроку майстерня Тип уроку – формування складних комплексних вправ. Вид уроку – виконання вправ. Хід уроку 1. Організаційна частина – 5 хв; Перевірка присутніх по журналу; Перевірка зовнішнього вигляду учніву; Організаційні питання. 2. Вступний інструктаж: (повідомлення теми та мети уроку, перевірка знань учнів, необхідних для практичної роботи, виклад нового матеріалу, перевірка знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування стяжок. Показ майстром запланованих приборів, розподіл завдань і розміщення учнів по робочих місцях, інструктаж з охорони праці при виконанні робіт) – 40 хв. Для перевірки знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування стяжок виконуємо тестові завдання для

Transcript of Сценарій відкритого уроку

Page 1: Сценарій відкритого уроку

СЦЕНАРІЙ УРОКУвиробничого навчання

Тема уроку Улаштування стяжкиМета уроку:

Навчити учнів виконувати роботи по улаштуванні стяжок, підготувати учнів до самостійного виконання завдання по виконанні стяжок.

Розвивати в учнів вміння правильно організовувати робоче місце, вчити раціонально використовувати робочий час та будівельні матеріали, самостійно знаходити рішення та застосовувати знання на практиці у різних виробничих ситуаціях, розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів.

Виховувати в учнів відповідальність, повагу до обраної професії.Матеріально-технічне забезпечення уроку підручники, папка на допомогу учневі, плакати, унаочнений матері, інструкційно-технологічні карти, інструкції з охорони праці, інструменти лицювальника плиточника, щоденник успіху.Місце проведення уроку майстерняТип уроку – формування складних комплексних вправ.Вид уроку – виконання вправ.

Хід уроку

1. Організаційна частина – 5 хв;Перевірка присутніх по журналу;Перевірка зовнішнього вигляду учніву;Організаційні питання.

2. Вступний інструктаж: (повідомлення теми та мети уроку, перевірка знань учнів, необхідних для практичної роботи, виклад нового матеріалу, перевірка знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування стяжок. Показ майстром запланованих приборів, розподіл завдань і розміщення учнів по робочих місцях, інструктаж з охорони праці при виконанні робіт) – 40 хв.

Для перевірки знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування стяжок виконуємо тестові завдання для самоконтролю. Учні, які виконали свій варіант міняються з товаришем, який виконував другий варіант та перевіряють правильність відповідей товариша і виставляють одне одному оцінку. Бригадир перевіряє правильність відповідей та оцінювання членів своєї бригади та виставляє в бланк бали, які отримали учні.

Page 2: Сценарій відкритого уроку

ТЕСТдля самоконтролю

І-варіантЗ наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту,

яку Ви вважаєте правильною. Учень, який перевіряє вибирає ту відповідь, яку вважаєте правильною.

№з/п

Запитання Правильна відповідь

Правильна відповідь

учня, який перевіряє

1 Ручки молотків, скарпелів та інших ударних інструментів повинні бутиа) не менше 150мм б) не менше 120ммв) не менше 100мм

2 Щоб розбавити соляну кислоту потрібноа) воду вливають у кислотуб) кислоту вливають у воду в) не має значення

3 Напруга тимчасового освітлення у недостатньо освітлених приміщеннях (санвузлах, сходових клітках) повинна бутиа) не вище 220 Вб) не вище 127 Вв) не вище 42 В

4 Первинний інструктаж з охорони праці проводитьсяа) зі всіма працівниками, щойно прийнятими на роботуб) на робочому місці перед початком роботи в) при введенні в дію нових приладів та механізмів

5 При опіках, спричинених дією кислот, роблять примочки із розчиніва) розчину етилового спиртуб) розчину борної кислотив) розчину соди

6 Будівельні роботи на висоті понад 4м дозволяється виконувати за) помостівб) інвентарних столиківв) риштувань

№ групи (Прізвище, ім’я учня який виконав тест)

№ групи (Прізвище, ім’я учня який перевірив тест)

Оцінка, яку виставляє учень, який перевірив тест (правильна відповідь 2 бали)

(оцінка)

Page 3: Сценарій відкритого уроку

ТЕСТдля самоконтролю

ІІ-варіантЗ наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту,

яку Ви вважаєте правильною. Учень, який перевіряє вибирає ту відповідь, яку вважаєте правильною.

№з/п

Запитання

Правильна відповідь

Правильна відповідь

учня, який перевіряє

1 На яку найменшу відстань можна наближуватись до обірваного проводу з напругою повітряних ліній до 20 кВ?а) 1 мб) 3 мв) 5 м

2 Для забезпечення електробезпеки застосовують такий технічний засіба) плакати б) інструкціїв) заземлення

3 До роботи на висоті допускаються особи, які досяглиа) 15 роківб) 16 роківв) 18 років

4 З кожного поверху будівлі повинні бути евакуаційні виходи в кількостіа) одинб) не менше двохв) не більше трьох

5 Речовини, що загораються від джерела запалювання та продовжують горіти після його видалення називаютьсяа) легкозаймистимиб) горючимив) негорючими

6 "Стій! Напруга" належить до запобіжних написів , які називаютьсяа) попереджувальніб) забороннів) приписувальні

№ групи (Прізвище, ім’я учня який виконав тест)

№ групи (Прізвище, ім’я учня який перевірив тест)

Оцінка, яку виставляє учень, який перевірив тест (правильна відповідь 2 бали)

(оцінка)

Page 4: Сценарій відкритого уроку

Майстер виробничого навчання :

Сьогодні наш урок проведемо в формі змагання між двома бригадами. Розділимо учнів групи на дві бригади, та оберемо бригадира для кожної бригади.

Обов’язки бригадира:а. бригадир веде облік успішності членів своєї бригади;б. слідкує та допомагає учням при виконанні практичних завдань;в. підраховує загальний бал бригади на всіх етапах уроку виробничого

навчання. Кожному бригадиру видається бланк, де він буде записувати досягнення своїх членів бригади:І-етап уроку – вступний інструктаж;ІІ-етап уроку – актуалізація і корекція опорних знань учнів;ІІІ-етап уроку – виконання практичних завдань;ІV- етап уроку – закріплення вивченого матеріалу.

№з/п

Прізвище, ім’я учня І-етап ІІ-етап ІІІ-етап ІV-етап Загальна кількість

балів

1

2

3

4

5

6

7

Загальна кількість балів бригади

2.1Актуалізація і корекція опорних знань учнів – 45 хвМи повторимо раніше вивчений матеріал. Як ви вже знаєте від якісної

підготовки поверхонь залежить якість їх опорядження. Цей теоретичний матеріал

дуже важливий для вас, тому що формує кваліфікаційні компетентності робітника

з професії «Лицювальник – плиточник 3 розряду». Сьогодні ми з вами узагальнимо

та систематизуємо вивчений матеріал і відпрацюємо прийоми робіт пов’язані з

очищенням поверхонь від забруднення, влаштування гідроізоляції і стяжки.

Давайте перевіримо, наскільки міцно ви засвоїли матеріал , який вивчили на

теоретичному навчанні. Для більш цікавої роботи я вам пропоную невеликий бліц

– турнір «Вірю чи не вірю» . Оцінювання буде здійснюватися за накопичувальною

Page 5: Сценарій відкритого уроку

системою. Кожне завдання оцінюватиметься в 1 бал. Оцінки будете заносити

бригадир до свого бланка. Запитання, будуть з’являтися на екрані, ви піднімаєте

фішки (вірю) або (не вірю). Потім ми підрахуємо кількість правильних відповідей і

визначимо бригаду-переможця. Наприкінці уроку при підведенні підсумків ми

врахуємо загальну кількість балів кожного учня та загальну кількість балів кожної

бригади. Учень, який набрав найбільшу кількість балів та бригада, яка вийшла

переможцем по підрахунках балів отримають заохочувальні призи.

Майстер показує загальний стенд на якому буде відображена успішність учнів

групи.

1-бригада І-етап уроку 2-бригада

12 балів

11 балів

10 балів

9 балів

8 балів

7 балів

6 балів

5 балів

4 бали

Page 6: Сценарій відкритого уроку

(1 слайд) (2 слайд)

(3 слайд) (4 слайд)

(5 слайд) (6 слайд)

Page 7: Сценарій відкритого уроку

(7 слайд) (8 слайд)

(9 слайд) (10 слайд)

(11 слайд) (12 слайд)

Page 8: Сценарій відкритого уроку

(13 слайд)Мотивація навчальної діяльності

Вивчення цього елементу дозволить Вам:1. Виконувати стяжки підлоги.2. Провішувати поверхні майбутнього облицювання.3. Встановлювати кріпильні маркери.4. Встановлювати рейкові маяки.5. Розбивати підлоги на марші.6. Заповнювати розчинами смуги.

2.2. Пояснення нового матеріалу – 45 хв.1. Товщини стяжки.2. Провішування поверхні майбутнього облицювання.3. Встановлення кріпильних маркерів.4. Встановлення рейкових маяків.5. Розбивка підлоги на марші.6. Заповнення розчинами смуг.

(1 слайд) (2 слайд)

(3 слайд) (4 слайд)

Page 9: Сценарій відкритого уроку

(5 слайд) (6 слайд)

(7 слайд) (8 слайд)

(9 слайд) (10 слайд)

(11 слайд)

Page 10: Сценарій відкритого уроку

2. 3. Закріплення матеріалу по вступному інструктажі – 25 хв.а) Повідомити тему і мету уроку. Перевірити знання, які необхідні для того, щоб навчити учнів проводити роботи по улаштуванні стяжок. б) показ майстром матеріально-технічного забезпечення, видача завдань учням.

Методи улаштування цементно-піщаних стяжок

з наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту,

яку Ви вважаєте правильною.

№з/п

Питання Відповідь

1 Як фіксується рівень верхнього покриття підлоги?а. на перекритті;б. на стіні;в. на дерев’яному кілку.

2 Як визначити товщину стяжок?а. за верхом забитих кілків;б. за верхом встановлених труб;в. за низом рейкових маяків.

3 Чим контролюють точність установки маяків?а. шнуром-причалком;б. двометровою рейкою;в. рівнем,установленим на рейці.

4 Яка послідовність укладання стяжок?а. від стіни, протилежної вхідним дверям;б. від стіни, протилежної вікнам;в. від стіни з дверима.

5Як називається інструмент для розрівнювання укладеного в смугу розчину?а. віброрейка;б. скребок-правило;в. маяк.

№ групи Прізвище, ім’я учня

Page 11: Сценарій відкритого уроку

3. Поточний інструктаж –90 хв.3.1. Порядок виконання роботи.

Майстер перевіряє розміщення учнів по робочих місцях, правильність організації робочих місць, ступінь засвоєння учнями показаних прийомів по улаштуванні стяжок: Інструктаж за змістом занять. Організація робочого місця. Ознайомлення з вимогами до якості робіт, що виконуються. Огляд технічної і технологічної документації. Ознайомлення з прийомами виконання улаштування стяжок. Послідовність робіт при виконанні улаштування стяжок. Контроль якості виконаних робіт.

3.2. Цільовий практичний обхід - 30 хв.Здійснення обходу з метою перевірки:1. Уміння використовувати нормативну документацію.2. Правильності організації робочого місця, підготовки та підбору інструментів

та інвентарю.3. Дотримання технологічної послідовності по улаштуванні стяжок. 4. Правильність виконання роботи.5. Дотримання безпечних прийомів праці.

3.3. Цільовий індивідуальний обхід - 30 хв.Здійснюється індивідуальний обхід з метою перевірки:

1. Правильності організації роботи учнів.2. Дотримання безпечних прийомів праці.3. Правильності прийомів при виконанні улаштування стяжок.

3.3. Комплексний обхід - 30 хв.Здійснюється комплексний обхід з метою перевірки:1. Організації роботи в групі.2. Усунення типових помилок в разі їх виникнення.3. Прибирання робочого місця.4. Відповідного догляду за інструментом, інвентарем, устаткуванням після

роботи.5. Безпечних прийомів праці в групі.

4. Заключний інструктаж – 20 хв.4.1. Підведення підсумків уроку:

а. досягнення мети та завдання уроку.б. організація робочого місця.

4.2. Аналіз типових помилок, попередження та шляхи їх усунення. 4.3. Якість виконаних робіт та виконання учнівських норм. 4.4. Обговорення оцінювання учнів та їх діяльність на уроці. 4.5. Виставлення оцінок.

4.6. Запис своїх досягнень за урок в «Щоденник успіху».5. Домашнє завдання: Повторити А. М. Власенко підручник «Лицювальник-плиточник» стор. 38-44. Розв’язати кросворд.

Page 12: Сценарій відкритого уроку

Майстер виробничого навчання Н. В. Скобилко

До уроку «Улаштування стяжок»

По горизонталі:

1) Інструмент для ущільнення стяжки.По вертикалі:

1) Інструмент, яким контролюють точність установки маяків.2) Інструмент, яким розрівнюють розчин укладений в смуги.3) Чим закріпляють рейкові маяки?

3

2

1

1

-

Page 13: Сценарій відкритого уроку
Page 14: Сценарій відкритого уроку

Прізвище, ім’я учня___________________________________________________ № групи_____________________

№з/п

Дата Який мій успіх сьогодні Мої успіхи за сьогодні Що допомогло досягнути Що це мені дасть в наступному