RANCANGAN PENGAJARAN HARIANPENDIDIKAN SENI VISUAL
Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minitKelas : 4 Maju Tema : Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : CapanStandard pembelajaran
1.1 Persepsi estetik1.1.1:Unsur seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2
1.2 Aplikasi seni1.2.1 media1.2.1.11.2.1.21.2.2 teknik1.2.2.1
1.3 Ekspresi kreatif1.3.11.3.21.3.3
1.4 Apresiasi seni1.4.11.4.21.4.3
Objektif pembelajaran
Pada akhir pengajaran murid dapat:1) Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2) Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3) Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.
Aktiviti PdP 1) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 2) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan
teknik capan. 3) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.4) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.
EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar
BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.
Penilaian PdP Prosespenghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.
Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
RANCANGAN PENGAJARANPENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU 1Mata Pelajaran;Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minitKelas : 4 Maju Tema : Alam semula jadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : Capan
STANDARDPEMBELAJARAN
1.1 PERSEPSIESTETIK1.1.1Unsur Seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2 Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2
1.2 APLIKASI SENI1.2.1 Media1.2.1.11.2.1.21.2.2 Teknik1.2.2.1
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran murid dapat1.Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2.Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.
AKTIVITI PdP 1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual.2. Guru menunjukkan cara menghasilkan ayam dengan mengaplikasikan teknik capan.3.Murid memulakan aktiviti dengan membuat teknik capan dalam menghasilkan gambar ayam.
EMK Keusahawanan.kreativiti dan inovasi.
BAHAN BANTU BELAJAR BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.
PENILAIAN PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan dua standard kandungan.
REFLEKSI Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU KEDUA
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minit
Kelas : 4 Maju Tema : Alam Semulajadi
Bidang : Menggambar Tajuk : Ayam
Teknik : Capan
STANDARDPEMBELAJARAN
1.3 EKSPRESI KREATIF1.3.11.3.21.3.3
1.4 APRESIASI SENI1.4.11.4.21.4.3
OBJEKTIFPEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:1.Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2.Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.
AKTIVITI PdP 1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas 2.Murid memulakan aktiviti proses penghasilan gambar ayam. 3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan
EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi
BAHAN BANTU BELAJAR
BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.
PENILAIAN PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.
REFLEKSI Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.
Top Related