АНДРЄЄВ СТЕПАН ПАНАСОВИЧ вчитель …2018/08/07 · АНДРЄЄВ СТЕПАН ПАНАСОВИЧ вчитель географії, керівник
· Web viewМатематика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна,...
Transcript of · Web viewМатематика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна,...
Математика 3 клас
Стоцька Майя Станіславівна,
вчитель вищої категорії,
вчитель-методист НВК № 9 ім.А.М.Трояна
м.Кам’янця-Подільського
Урок – гра
Тема: Додавання і віднімання двоцифрових чисел вивчених видів. Розв’язання задач.
Мета: Узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення.
Виховна мета: Виховувати зацікавленість до різних професій.
Обладнання: слайдова презентація, мультимедійний засіб (фізкультхвилинка).
Хід уроку:
І. Організаційний момент
- Чим ми сьогодні будемо займатися на уроці ?
- Що цікавого хочете дізнатися, нового?
Цілий урок нас буде супроводжувати ця геометрична фігура(круг).
А які асоціації у вас викликає ця фігура?
ІІ. Розповідь вчителя.
25 жовтня весь світ відмічає міжнародне професійне свято – піцайолів, людей, які випікають піцу. У нас, в Україні, піца стала також однією з улюблених страв. І тому ми з вами введемо це свято у нашому класі, адже немає жодного учня серед вас, хто її не любить їсти. Дієтологи навіть
рекомендують хоча б один раз на тиждень вживати піцу.
До сьогодні невідомо, де вперше з’явилася піца – в Італії чи в Греції. Але всі вважають, що піца – італійське блюдо. Це, мабуть, тому, що її в Італії нараховують біля 200 видів.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Давайте сьогодні на уроці ми розпочнемо свій бізнес, а саме, відкриємо свою піцерію. І, заодно, познайомимось з багатьма потрібними професіями, які дуже необхідні у подальшому житті.
Перш за все, потрібно знайти будівлю для нашої піцерії. В старому місті я знайшла стару напівзруйновану будівлю, яка нам дуже підійде. Що нам потрібно зробити, щоб відремонтувати її? В ролі кого ми сьогодні попрацюємо?
ІV. Робота в зошиті.
Давайте уявимо себе в ролі прораба. Це майстер, який професійно дасть поради на будівництві і підкаже будівельникам, як якісно виконати будівельні роботи. Цю професію можна отримати, навчаючись у місцевому будівельному технікумі.
Задача №1.
Давайте обчислимо периметр трьох кімнат нашої будівлі (зали, кухні, господарської кімнати).
а) Ширина залу 8м, а його довжина – у 2 рази довша. Знайти периметр зали.
б) Довжина кухні -12м, її ширина – у 3 рази менша. Знайти периметр кухні.
в) Довжина господарської кімнати -7м, а її ширина – на 3м коротша. Знайти периметр господарської кімнати.
Щоб піцерія почала працювати, нам потрібно зробити в будівлі ремонт. Це, звичайно, буде сучасний ремонт, з новітніми технологіями у сфері будівництва і ремонту. Ми будемо використовувати італійські штукатурки і екологічно чисте дерево. А зараз ми побудемо у ролі майстрів – малярів і штукатурів. Це вони зможуть нам підказати, як правильно змішувати фарби і яким шаром наносити їх на стіни.
Задача №2.
- Для ремонту зали використали 53кг шпаклівки для Марморіно, Веніціанки і декоративної штукатурки. Мармаріно і Веніціанки разом – 39кг, Веніціанки і штукатурки – 37кг. Скільки окремо шпаклівки використали для Мармаріно, Веніціанки і декоративної штукатурки?
V. Фізкультхвилинка.
VІ. Робота біля дошки
Всім відомо, що інтер’єр кімнати у великій мірі залежить від декору. Тепер ми попрацюємо дизайнерами і будемо заповнювати меблями зал. Я знаю, що багато учнів нашого класу мріють стати дизайнерами, так що почнемо працювати.
Задача №3.
Для піцерії закупили 8 столів, стільців – у 4 рази більше, а світильників – у 3 рази менше, ніж столів і стільців разом. Скільки придбали світильників для піцерії?
VІІ. Робота в парах.
Ну що ж, піцерія готова до відкриття. Тепер нам потрібно навчитися випікати саму піцу. Побуваємо у ролі піцайолів і дізнаємося про її види (одягаємо фартушки).
Традиційно піца складається з двох шарів: начинки і різноманітних соусів.
Зараз кожна пара учнів отримує приклади. Вам потрібно швидко і, головне, правильно розв’язати їх і тоді дізнаєтеся, яку піцу ви випікаєте.
Завдання №4.
(24:3:2*8)+(18:3*4:3)=40
Піца «Капрічоза» - в начинку входить багато грибів і шинка.
(54:9:3*9) – (40:5:2*4)=2
Піца «Бологнез» - в начинку входить ковбаса, м’ясо, оливи.
(81:9:3*7)+(7*8 – 6*8)=29
Піца «Ростіні» - в начинку входить солодкий перець, ананас.
(30:5*3:9) – (49:7 – 36:9)=6
Піца «Ортолана» - в начинку входять баклажани і цукіні.
Найпоширеніша піца в Італії – це « Маргарита» , де використовується багато різних видів сиру, і «Неополітанська», де накладається багато різної начинки, а головне, оливки.
VІІІ. Підсумок уроку.
- Що навчилися на уроці?
- Яке завдання найбільше сподобалося? Чому?
- Яке завдання здалося складним?
А зараз активним та працьовитим піцайолам ми подаруємо хвилинку радості - смачну піцу.