Uman shool№5

of 10 /10
Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім.

Embed Size (px)

Transcript of Uman shool№5

Page 1: Uman shool№5

Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

ім. В.І.Чуйкова

Page 2: Uman shool№5

Історія її починається з далеких 70 - х років.Чверть століття після ВВВ в нашому рідному місті гостро відчувається недостатність шкіл. Діти навчаються в пристосованих під школи приміщеннях в дві і навіть в три зміни. Відроджується країна, заліковує рани війни, а на будівництво нових шкіл не вистачає ні грошей, ні матеріальних засобів.Більше 1000 дітей з мікрорайону, в якому проживають сім'ї військовослужбовців ( ДОС ), вимушені відвідувати віддалені школи. Проблема настільки гостра, що за рішенням Міністерства оборони СРСР в 1972 році у мікрорайоні військового містечка розпочинається будівництво школи на 800 учнівських місць за їх кошти.На виділені 70 000 рублів споруджуються підвальні приміщення, котельня, теплиця,... Радість громадян засмучує повідомлення про те, що будівництво школи припиняється, будівництво консервується, тому що грошові засоби знадобились на надання військової допомоги В'єтнаму, який боровся проти американських агресорів. Будівництво школи консервується, а шкільні проблеми залишаються... Міська влада і громадськість міста шукають можливості для продовження будівництва.

Page 3: Uman shool№5

Уманчани через свого депутата шукають підтримку у Верховній Раді СРСРДепутат Верховної Ради від Уманського виборчого округу, Маршал Радянського Союзу, двічі Герой Радянського Союзу - Василь Іванович Чуйков на прохання своїх виборців уманчан 22 травня 1979 року звертається до заступника Міністра Оборони СРСР по будівництву і розквартируванню військ генерал - полковнику - інженеру Шестопалову Н.П. з проханням вирішити питання будівництва школи для дітей військовослужбовців і мешканців міста Умані. В тому ж році на квартирно - експлуатаційне управління Київського Військового Округу покладаються обов'язки продовжити будівництво середньої школи.Але результати досліджень закладеного фундаменту школи в 1972 році та морально застарілий проект, заставляють будівельників зайнятися проектуванням сучасної на той час школи на 1176 учнівських місць.ЇЇ будівництво було розпочате уже на новому майданчику восени 1982 року, і споруджувалась вона під керівництвом офіцерів руками солдат і робочих в нечувано короткі строки. Вже у вересні 1983 року в ще недобудовану школу прийшли і стали її господарями 1300 дітей. Після урочистого відкриття вчителі, батьки, учні два з лишнім роки усували недоробки будівельників, створювали навчально - матеріальну базу, обживали школу.Було важко, але труднощі ставали джерелом піднесення і радості, а пізніше - гордості за найкращу в місті школу. До нас приїжджали побачити гарну школу, перейняти досвід з усіх кінців Радянського Союзу делегації дорослих і пошукові загони юних слідопитів. Пам'ятним став день, коли 12 лютого 1984 року (День народження В.І.Чуйкова) до нас приїхали ветерани ВВВ на урочистості, присвячені присвоєнню школі ім'я Маршала Радянського Союзу, двічі Героя Радянського Союзу - Василя Івановича Чуйкова, командуючого армією, в складі якої наші гості - ветерани ВВВ, пройшли шлях Слави І Перемоги від Сталінграду до Берліну.

Page 4: Uman shool№5

Школа № 5 носить ім'я видатного воєначальника, Маршала, двічі Героя Радянського Союзу, Василя Івановича Чуйкова. Він брав активну участь в суспільно-політичному житті держави, був депутатом Верховної Ради. Саме завдяки його клопотанням ця школа була спроектована та побудована Міністерством оборони СРСР у 1983 році. В школі 54 педагогічних працівника, в тому числі: два старших вчителя, 5 вчителів вищої категорії, 22 - І-ї категорії, 13 - ІІ-Ї категорії, 19 вчителів категорії "спеціаліст". За 22 роки існування школи випущено 1766 учнів, з них нагороджено Золотими медалями 57 випускників, а Срібними - 65. В школі № 5 навчалися: відомий спортсмен-легкоатлет Олександр Крикун. У 2000 році в Атланті на Олімпійських іграх він виборов Бронзову медаль з метання молоту.

Page 5: Uman shool№5

Максим Будаков - помічник-консультант І заступника секретаря РНБО, який у жовтні-листопаді цього року брав участь у переговорах із сомалійськими піратами, що 18 жовтня захопили в полон українських моряків. Відомий спортсмен, володар Чорного поясу, тренер з карате - Солошенко Ігор. Золотухіна Наталія - майстер спорту України з метання молоту, чемпіонка Європи в молодіжних іграх, член збірної України. Сюр Юлія - майстер спорту по боротьбі серед школярів. Белінська Анна та Бурашніков Максим - чемпіони України по боротьбі серед школярів. В школі створено оптимальні умови для навчання та виховання учнів: навчальні кабінети з предметів, кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, який має доступ до глобальної мережі "ІНТЕРНЕТ", класи з поглибленим вивченням англійської мови. Проводиться робота з обдарованими дітьми. З кожного предмету працює за планом школа олімпійського резерву, яку ведуть вчителі-предметники. Творчо працюють секції МАН з біології, хімії та англійської мови. Естетичному вихованню сприяє функціонуючий філіал в школі міської школи мистецтв. В позаурочний час учні відвідують гуртки: "Гончарство", "Чарівний бісер", "Юний натураліст" та комп'ютерні курси.

Page 6: Uman shool№5

Традиційно на початку навчального

року проходить Олімпійський урок

Page 7: Uman shool№5

Кожного року відбувається традиційна виставка "Осінніх композицій"

В виставці приймають участь всі учні школи!!!

Page 8: Uman shool№5

Голодомор 1932 - 1933 років - вічна пам'ять.

В пам'ять жертвам голодомору на Україні

Page 9: Uman shool№5
Page 10: Uman shool№5