31 augustus 2018 Jaargang 19, nummer 4 pagina 5 Naaien voor dummy’s verder |2 Kaasboerderij Sloten | Molen van Sloten |3 IJshoeve Sloten | Brouwerij De 7 Deugden |4 Column: Gluren | AH Paasbrunch | Prijsvraag |5 Jouw buurthoreca | | | | SV Nieuw Sloten | Nieuwe redacteur |6 Foto’s | Gebiedsmakelaar | Agenda | Budget aanvragen Inleveren kopij voor het volgende nummer uiterlijk op vrijdag 5 oktober 2018 | Verspreiding op vrijdag 26 oktober 2018 pagina 4 Kom handballen! bij de buren thema Gluren Gluren bij de buren ▶Cees Fisser D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens in huiskamers – zoals die jaarlijks in diverse gemeenten georganiseerd worden. Want in het (voormalige) dorp Sloten is zo al genoeg te zien en te beleven. Waar we in voorgaande jaren inter- views hielden met ZZP’ers uit Nieuw Sloten, heeſt de redactie dit keer een bezoek gebracht aan vier opvallende locaties bij onze buren. Het oude dorp Sloten, waar de molen niet alleen zorgt voor ‘droge voeten’ door water af te voeren, maar óók elektriciteit zou kunnen opwekken. Het oude dorp, waar het ophangen van zonnepanelen aan je gevel praktisch onmogelijk is (want de dorpskern is beschermd dorpsgezicht), maar waar iedereen wél via glasvezelkabel het internet op wil. Het oude dorp, waar al zo veel over het gerestaureerde ‘kleinste politiebureau- tje van Nederland’ geschreven is, dat wij eraan voorbij gingen... Veel leesplezier!◀ D e deelnemers aan de maandag- middag-schilderclub nodigen u van harte uit voor hun schilderijen- expositie en schilderijenveiling! De schilderijen zijn te bewonderen van dinsdag 2 t/m zaterdag 6 oktober in het Huis van de Wijk België. De schilders zijn in die periode telkens van 13 tot 16 uur zelf aanwezig en in die tijd dagen ze kinderen uit om de schilderijen na te tekenen, of zelf een mooie tekening te maken. Zaterdag 6 oktober om 15.30 u sluit de tentoonstelling af met de veiling van een aantal – door de cursisten beschikbaar gestelde – schilderijen. Alina Sijthof leidt die veiling. De opbrengst komt geheel ten goede aan KIKA (Stichting Kinderen Kanker- vrij). De stichting zal na afloop de opbrengst in ontvangst nemen. Kom naar de tentoon- stellen én de veiling en neem gerust uw buren mee! Schilderijenveiling voor KiKa ▶Joke de Boer Stam Lotgenoten bijeenkomst/verwenmiddag voor vrouwen die borstkanker hebben of hebben gehad. Zaterdag 13 oktober van 11.00 tot 16.00 u Huis van de Wijk België. De organisatie is in handen van Fatima Taira Idrissi en Joke de Boer Stam, be- woners van Nieuw Sloten, ondersteund door andere vrijwilligers. Fatima: “In mijn proces met uitgezaai- de borstkanker heb ik gemerkt dat er voor veel (migranten)vrouwen taboe en schaamte hangt rond deze ziekte. Ik hoop dat de bijeenkomst helpt om dat taboe te doorbreken.” Deze kernwoorden staan centraal Creativiteit, Plezier hebben, Elkaar ontmoeten, Omgaan met je energie en Tips & Tricks. Met info van BorstKanker Vereniging; Look Good, Feel Better, Mammarosa. Meer informatie Fatima M. 06 52 08 43 03 Joke M. 06 10 68 90 82 E. [email protected]Uitnodiging ▶van Lotgenoten Samen Sterk

Page 1: Schilderijenveiling Uitnodiging Gluren bij de buren …...bij de buren 01 2 Gluren Gluren bij de buren Cees Fisser D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens

31 augustus 2018 Jaargang 19, nummer 4

pagina 5

Naaien voor dummy’s

verder |2 Kaasboerderij Sloten | Molen van Sloten |3 IJshoeve Sloten | Brouwerij De 7 Deugden |4 Column: Gluren | AH Paasbrunch | Prijsvraag |5 Jouw buurthoreca | | | | SV Nieuw Sloten | Nieuwe redacteur |6 Foto’s | Gebiedsmakelaar | Agenda | Budget aanvragen

Inleveren kopij voor het volgende nummer uiterlijk op vrijdag 5 oktober 2018 | Verspreiding op vrijdag 26 oktober 2018

pagina 4

Kom handballen!

bij de buren thema

Gluren

Gluren bij de buren ▶Cees Fisser

D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens

in huiskamers – zoals die jaarlijks in diverse gemeenten georganiseerd worden. Want in het (voormalige) dorp Sloten is zo al genoeg te zien en te beleven. Waar we in voorgaande jaren inter-views hielden met ZZP’ers uit Nieuw Sloten, hee� de redactie dit keer een bezoek gebracht aan vier opvallende locaties bij onze buren. Het oude dorp Sloten, waar de molen niet alleen zorgt voor ‘droge voeten’ door water af te voeren, maar óók elektriciteit zou kunnen opwekken. Het oude dorp, waar het ophangen van zonnepanelen aan je gevel praktisch onmogelijk is (want de dorpskern is beschermd dorpsgezicht), maar waar iedereen wél via glasvezelkabel het internet op wil. Het oude dorp, waar al zo veel over het gerestaureerde ‘kleinste politiebureau-tje van Nederland’ geschreven is, dat wij eraan voorbij gingen...

Veel leesplezier!◀

D e deelnemers aan de maandag-middag-schilderclub nodigen u

van harte uit voor hun schilderijen-expositie en schilderijenveiling! De schilderijen zijn te bewonderen van dinsdag 2 t/m zaterdag 6 oktober in het Huis van de Wijk België. De schilders zijn in die periode telkens van 13 tot 16 uur zelf aanwezig en in die tijd dagen ze kinderen uit om de schilderijen na te tekenen, of zelf een mooie tekening te maken. Zaterdag 6 oktober om 15.30 u sluit de tentoonstelling af met de veiling van een aantal – door de cursisten beschikbaar gestelde – schilderijen. Alina Sijthof leidt die veiling. De opbrengst komt geheel ten goede aan KIKA (Stichting Kinderen Kanker-vrij). De stichting zal na afloop de opbrengst in ontvangst nemen. Kom naar de tentoon-stellen én de veiling en neem gerust uw buren mee! ◀

Schilderijenveiling voor KiKa ▶Joke de Boer Stam Lotgenoten

bijeenkomst/verwenmiddag voor vrouwen die borstkanker

hebben of hebben gehad.

Zaterdag 13 oktober van 11.00 tot 16.00 u

Huis van de Wijk België.

De organisatie is in handen van Fatima Taira Idrissi en Joke de Boer Stam, be-woners van Nieuw Sloten, ondersteund door andere vrijwilligers. Fatima: “In mijn proces met uitgezaai-de borstkanker heb ik gemerkt dat er voor veel (migranten)vrouwen taboe en schaamte hangt rond deze ziekte. Ik hoop dat de bijeenkomst helpt om dat taboe te doorbreken.”

Deze kernwoorden staan centraal Creativiteit, Plezier hebben, Elkaar ontmoeten, Omgaan met je energie en Tips & Tricks. Met info van BorstKanker Vereniging; Look Good, Feel Better, Mammarosa.

Meer informatie Fatima M. 06 52 08 43 03 Joke M. 06 10 68 90 82 E. [email protected]

Uitnodiging ▶van Lotgenoten Samen Sterk

Page 2: Schilderijenveiling Uitnodiging Gluren bij de buren …...bij de buren 01 2 Gluren Gluren bij de buren Cees Fisser D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens

▶31 augustus 2018, p.2

B ij een bezoek aan het oude

dorp Sloten, mag de Molen

van Sloten zeker niet ont-

breken. Wie de molen bezoekt krijgt

een uitstekende rondleiding van

Jolanda Edema of een van de andere

vrijwilligers die - zoals Jolanda - al

heel lang, of korter bij de molen

betrokken zijn.

De Molen van Sloten (MvS) is een zoge-

heten poldermolen, die tijdens en na

neerslag het overtollige water vanuit

een groot deel van stadsdeel Nieuw-

West - dat 2 meter onder NAP ligt -

‘uitslaat’ [= afvoert] op het water in de

Haarlemmerringvaart. In De Aker staat

daarvoor ook een gemaal, maar in te-

genstelling tot dat gemaal blij� de mo-

len ook functioneren als de elektriciteit

zou uitvallen. Sinds 1991 is dat al een

keer gebeurd!

De MvS mag - net zoals elke molen -

alleen ‘draaien’ [= in werking zijn] als er

een gediplomeerd molenaar aanwezig

is, want het weer hee� veel invloed. Als

de wind plotseling te hard waait, moet

de molenaar de molen zo snel mogelijk

stilleggen, om schade aan de wieken of

andere draaiende delen

te voorkómen. En ook bij

dreigend onweer moet de

molen snel stopgezet

worden om de bliksem-

afleider van een de

wieken aan de aarde te

bevestigen.

Jolanda: “De gehele riet-

gedekte opbouw dateert

uit 1847. Toen stond dat

deel in de Watergraafs-

meer. De kap is voorzich-

tig uit elkaar gehaald. Na

de bouw van een stenen onderbouw in

1991 voor de MvS is de opbouw, balk

voor balk, als een Ikea-bouwpakket

‘avant la lettre’ weer in z’n oorspronke-

lijke staat hersteld. Tijdens de rondlei-

ding kom je alles te weten over het

molen-jargon; o.a. de vijzel (die eigen-

lijk schroef van Archimedes heet), de

Koningsspil en de stelling”.

Na de rondleiding kan je op eigen gele-

genheid een kijkje nemen in het Kuipe-

rijmuseum, waar de geschiedenis van

het gebruik van houten vaten wordt

uitgebeeld.”

De MvS en het Kuiperijmuseum zijn

toegankelijk voor rolstoelen. Dat geldt

zowel voor de trouwkamer en de stel-

lingzolder in de molen, als voor de grote

vergader- en evenementenzaal, onder

het museum. De stellingzolder is inge-

richt als minimuseum voor de schilder

Rembrandt van Rijn, die regelmatig

in het dorp Sloten kwam. Hier hee� hij

ook zijn vrouw, Saskia van Uilenburg,

ontmoet.

Meer informatie

www.molenvansloten.nl ◀

Wie kent niet kaasboerderij Sloten?

Waarom ga je naar de Molen van Sloten?

▶Cees Fisser

D eze kaasboerderij wordt al sinds 1991 gerund door Gerard en Tinie van Drunick.

Eerst maakten ze ook zelf de kaas, maar het liep zo goed, dat daar geen tijd meer voor was. De kazen worden nu ingekocht via een coöperatieve inkoop-vereniging bij meerdere boeren. Een kaas moet eerst rijpen en ook dat hee� tijd en ruimte nodig. Die ruimte is er deels bij de boer, maar hoofdzakelijk bij de coöperatie. Alle wielvormige ronde kazen, zoals de boerenkazen van Gerard, zijn in princi-pe Goudse kaas, de naam is niet be-schermd. Je kan dus over de hele wereld Goudse kaas kopen, maar dat wil dus niet zeggen dat het hier vandaan komt. Het mag overal gemaakt worden, zo-lang het maar rond is. Wat je bij de supermarkt koopt is voor-namelijk foliekaas, in grote vierkante stukken. Dat wordt op een heel andere manier gemaakt, waardoor het goedko-per en eerder verkocht kan worden.

Wanneer is een kaas nou jong, belegen of oud? Kaas mag niet eerder worden verkocht dan dat ie 14 dagen oud is, dan is ie eigenlijk nog niet eetbaar. Boerenkaas is minimaal 6 weken gerijpt en dan heb je superjonge kaas. Kaas is jong bele-gen vanaf 3 maanden, belegen vanaf ± 4½ maanden, extra belegen vanaf een half jaar en pas na 9 maanden oude kaas. Overjarig is na 3-4 jaar. Graskaas is jonge kaas, in het voorjaar gemaakt

van melk van koeien die net weer bui-ten zijn in het verse groene gras. Daar zit veel vitaminen in. Mensen denken vaak dat de kaas bij de kaasboerderij duurder is, maar als je het vergelijkt met échte boerenkaas in de supermarkt, dan valt dat wel mee. En Gerard en Tinie willen ook dat de boeren een nette prijs krijgen. De winkel loopt goed. Er is een groot assortiment, maar de jong belegen en belegen boerenkazen zijn favoriet.

Zij blijven het doen zo-lang zij én de klanten het leuk vinden. Inmiddels draaien er ook twee jon-geren mee en zijn ze van twee naar vier dagen per week open (wo t/m za) gegaan. Gerard gee� tot slot nog als tip: “Kom de kaas eens proberen. Laat je verrassen!”◀

▶Aletta Blaisse

www.kaasboerderijsloten.nl

Page 3: Schilderijenveiling Uitnodiging Gluren bij de buren …...bij de buren 01 2 Gluren Gluren bij de buren Cees Fisser D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens

▶31 augustus 2018, p.3

B ierbrouwerij De 7 Deugden, ooit begonnen in 2010 in Osdorp, heeD sinds april 2018

een toplocatie naast de Molen van Sloten. Het drinken van een speci-aal biertje spreekt steeds meer men-sen aan. Een interview met de gepassioneerd Brouwmeester én directeur Garmt Haakma van deze bierbrouwerij, op steenworp afstand van Nieuw Sloten, ligt voor de hand. Wat is er zo bijzonder aan De 7 Deug-den? “In deze brouwerij werken zo’n 17 mensen, die door een functio-nele beperking moeilijk ergens anders aan de slag komen, maar wel graag willen werken. Om je zo kwetsbaar op te durven stel-len, daar is moed voor nodig. Het gehele proces van het maken van bier is een activiteit die opge-splitst kan worden in veel kleine stappen: bedienen van machines, bottelen, etiketten plakken, ad-ministratie, sales etc. Zo is er voor iedereen een passende taak in het

IJshoeve Sloten; tijd voor ambachtelijk ijs

Bierbrouwerij De 7 Deugden brouwt ‘moedig bier’

I n deze tropische zomer doet Xander Struijk goede zaken. Sinds een jaar is zijn IJshoeve

open in het dorp Sloten. Hij woont daar in een mooi verbouwd huis met zijn vrouw Karlijn en hun twee dochters. In gesprek met een bevlo-gen ondernemer. Hoe ben je erop gekomen om ijs te gaan maken en te verkopen? Ik heb als hobby ‘koken’ en wij gingen graag op vakantie naar Italië. Daar raakten we gefascineerd door Italiaans yoghurtijs, daar kan veel verschil in zitten. Hoe maak je yoghurtijs lekker, wat is het geheim van de ijsmaker? Ik heb toen een opleiding tot gediplo-meerd ijsbereider gedaan bij het IJs-centrum in Wageningen en diverse workshops in Italië. Daarbij ging het niet alleen om het ijs bereiden, maar ook om hygiëne en goed ZZP-erschap. Begin 2017 zijn wij hier komen wonen. We hebben het huis gekocht met als doel om er een ijszaak in te beginnen. Hoe maak je ijs? Het is bewerkelijk. Ik maak het ijs zelf,

van het pasteuriseren tot het eindproduct. Ik heb melkijs (waaronder yoghurtijs) en sorbetijs met verse vruchten (o.a. aardbei) gedaan, die ik pureer. Ik gebruik daar-bij zoveel mogelijk bio-logische producten. Voor mij is duurzaam-heid belangrijk: dus we hebben groene stroom, bekertjes van karton en ik ben bezig de plastic lepeltjes te vervangen door bioplastic [dit breekt vanzelf af in de openbare ruimte; EK] Welke smaken gaan het hardst? In de vitrine staan 20 smaken, waarvan ongeveer 10 vaste smaken en 10 varia-bele. Pistache, yoghurt amarena, Oreo en mango verkoop ik het meest. Veel mensen praten over mango en komen dan proeven, dat is heel leuk om te horen! Hoe zie je de toekomst over vijf jaar? Ik hoop dan groter te zijn qua produc-

omdat het anders is. De bieren die we brouwen, hebben naast hele aparte namen ook unieke, uitgesproken smaken. Zo hebben we bijvoorbeeld: Bier met zoethout, kruidnagel of zelfs met speciaal gebrouwde koffie etc. Ons bier hee� karakter en veel smaak, na twee biertjes heb je ook vaak genoeg.” Is er ook een mogelijkheid om naast bier te kopen ook te proeven? “Ja er is naast een rondleiding in de brouwerij ook een mogelijkheid tot een proeverij (van tevoren aanmelden). Hierbij is er keuze uit verschillende

arrangementen. Ik wil van deze locatie een lokaal trefpunt maken tussen de verschillende gebieden: de Aker, Nieuw Sloten, Sloten en Badhoevedorp.” Op zoek naar een origineel cadeau, een locatie voor een gezel-lig uitje buiten het centrum van Amsterdam, of een bierwinkel voor een speciaal biertje? Bij Brouwerij De 7 Deugden ben je op het juiste adres! Meer informatie www.de7deugden.nl ◀

tie, wellicht een tweede locatie of aan anderen te gaan leveren. Deze zomer gaat geweldig goed, we zijn 7 dagen per week open met werkdagen van 14-15 uur. Ik doe vooral de bereiding, zo’n 15 jongeren uit de omgeving staan partti-me achter de toonbank, mijn vrouw doet de marketing/personele zaken en mijn oudste dochter van 13 mag ook soms meehelpen. We zijn een echt familiebedrijf. Meer informatie IJshoeve, Sloterweg 1335. www.facebook.com/ijshoevesloten ◀

proces van het bierbrouwen. Hoe is het idee voor deze brouwerij ontstaan? “Ik was werkzaam bij Personeelszaken en ik merkte dat er voor werknemers met een functionele beperking moeilijk passend werk te vinden is. Zo is het idee geboren. Wij kijken hier wat zij wel kunnen binnen hun mogelijkhe-den.” Hoe onderscheidt jullie bier zich van andere bieren? “Wij noemen ons bier ‘moedig bier’,

▶Janna Winnubst

▶Ellen van Kessel

Page 4: Schilderijenveiling Uitnodiging Gluren bij de buren …...bij de buren 01 2 Gluren Gluren bij de buren Cees Fisser D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens

©2018 NieuwSlotenNieuws met een oplage van 6000 exemplaren; huis-aan-huis verspreid in Nieuw Sloten en Park Haagseweg.

Contact

Redactie NieuwSlotenNieuws Schaarbeekstraat 40 1066 WH Amsterdam T (020) 615 65 53 E [email protected] I www.eigenwijks.nl t http://twitter.com/nwsnws

Redactie (bewoners/vrijwilligers) Aletta Blaisse | Cees Fisser | Chris Heilbron | Ellen van Kessel | Peggy van der Reijden | Janna Winnubst | vacature

Cartoonist Dave Lenz Lettertypes door Artur Schmal Druk www.jubels.nl Verspreiding www.doorverspreidingen.nl klachten klachten klachten klachten via Cees Fisser, M 06 2468 4481via Cees Fisser, M 06 2468 4481via Cees Fisser, M 06 2468 4481via Cees Fisser, M 06 2468 4481

De drukkosten en de verspreiding worden gefinancierd door Huis van de Wijk België.

▶31 augustus 2018, p.4

Prijsvraag ▶Welke uitdrukking wordt hier afgebeeld?

Stuur uw antwoord per post naar: Schaar-beekstraat 40, 1066 WH Amsterdam, of naar [email protected]. Vermeld duide-lijk uw naam, adres én uw telefoonnum-mer. Alleen inwoners van Nieuw Sloten, Park Haagseweg & Nieuw-en-Meer kun-nen aan de prijsvraag deelnemen. De redactie neemt persoonlijk contact op met de prijswinnaar en vermeldt deze in het volgende nummer. In het vorige nummer bedoelden wij de uitdrukking “Hoge bomen vangen veel wind”. Uit de vele goede inzendingen trokken wij als winnaar: CarlaWeyers.

De cadeaubon is beschikbaar gesteld door Winkeliersvereniging Nieuw Sloten.◀

Gluren ▶Column van Peggy van der Reijden

“L oop je mee naar de ijswinkel in Sloten?” was een veel gehoorde

zin de afgelopen periode. Het mooie weer, de warmte en vakantietijd zorgden veelvuldig voor een wandelin-getje naar het oude dorp Sloten waar nu een winkel met overheerlijk ijs is gevestigd. Met een goede reden om die kant op te gaan, ontdek je wat een leuke plek het oude dorp Sloten is; een soort van ‘gluren bij de buren’ dus. Mijn kinderen, die ook in Nieuw Sloten wonen, hebben met de klein-kinderen de speeltuin ontdekt en maken graag gebruik van de mogelijk-heden tot spelen en om op het goed verzorgde terrasje te zitten. Het is zeer aangenaam verblijven met een heerlijke cappuccino en betaalbare drankjes voor de kinderen. Zo door de straatjes lopend, snap ik dat het een beschermd dorpsgezicht is. En zo leuk dat er op dit kleine grondgebied zoveel te doen is. Je vraagt je af hoe het voor de oude bewoners moet zijn geweest toen ‘wij’ in Nieuw Sloten kwamen wonen. Zo’n enorme hoeveelheid woningen die zo tegen elkaar aangebouwd werden dat de grenzen van ‘oud’ en ‘nieuw’ moeilijk zichtbaar blijven. Met alle ontwikkelingen rondom, is het mooi om te zien dat het authentieke bewaard is gebleven en alles toch met de tijd mee gaat. IJswinkel(s), bierbrouwerij, de Molen van Sloten, en een kaaswinkel, maar ook het winkeltje tegenover de speel-tuin waar iemand ‘handmade craft’ verkoopt, alsof de tijd heeft stil-gestaan. Ook het Café Kerkzicht (ja, de naam verraadt al waar het staat) is een plek waar het gezellig op terras zitten is of om een hapje te eten. Al met al boffen we met deze buren en is het – zeker met het mooie weer van de afgelopen tijd – heerlijk om ’s avonds een wandeling te maken en te genieten van al die leuke huizen die zo prachtig in de originele staat zijn gebleven. Je vraagt je af wanneer ‘oud’ en ‘nieuw’ Sloten zullen opgaan in één.◀

Kom handballen! ▶ingezonden door DSG

H andbalvereniging DSG (Door Samenwerking Groot) bestaat al

70 jaar in Amsterdam-West. De vereniging staat voor sportiviteit, diversiteit en plezier maken. Het is een kleine en gezellige club. Handballen doe je binnen én buiten. In de herfst en winter spelen we in de Calandhal. Tussen april en november spelen we op het buitenveld bij ons eigen club-gebouw op Sportpark Sloten.

Kinderen kunnen vanaf een jaar of 6 al bij ons komen spelen. Wij werken samen met de Minihandbalscholen (van gemeente Amsterdam) en hebben nu vier jeugdteams met jongens én meiden. Tot 12 jaar zijn de wedstrijden gemengd, echt supergezellig.” De trainingen worden gegeven door oud-handbalinternational Sylvia Hofman. Er wordt hard gewerkt, met veel oog voor plezier maken én technisch goed leren handballen. Lijkt het je leuk een keer te komen kij-ken? Mail naar [email protected] of bel Bart de Haan via 06-15279584. We werken samen met het Jeugdfonds Sport, dat een lidmaatschap betaalt voor gezinnen waar te weinig geld is om te sporten. Ernst Koelman, bestuurslid DGS◀

AH Paasbrunch! ▶ingezonden door Lies Saelman

Actieve bewoonster Lies Saelman wil langs deze weg de filiaalmanager en het personeel van AH hartelijk danken voor de voortreffelijke Paasbrunch die het be-drijf de senioren heeft aangeboden.◀

Page 5: Schilderijenveiling Uitnodiging Gluren bij de buren …...bij de buren 01 2 Gluren Gluren bij de buren Cees Fisser D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens

▶31 augustus 2018, p.5

H et is je vast niet ontgaan dat Huis van de Wijk België een

metamorfose heeD ondergaan; de keuken is gemoderniseerd en de horecaruimte is nu voorzien van een eigentijdse, strakke en stoere inrichting. Het podium is reeds gebruikt voor mu-ziekoptredens tijdens buurtevenemen-ten zoals de Buurtbeurs en de première van de film ‘Atelier Golden Spike’. De barvrijwilligers zijn op barista-cursus geweest bij Coffeecafé 5 op het terrein van het AZC aan de Willinklaan en zij maken nu heerlijke cappuccino en latte macchiato. En zo vernieuwt de horeca-ruimte zich steeds meer. Wist je dat… er ruimte is voor jouw inbreng in de horeca? De keuken stellen we beschik-baar aan buurtbewoners die voor andere buurtgenoten willen koken. Denk bijvoorbeeld aan een klein buurt-restaurantje. Of misschien wil je wel koekjes komen bakken voor bij de koffie, leuke fruithapjes maken met buurtkinderen, of misschien wil je een

mini-kookworkshop geven en andere buren zo kennis laten maken met jouw favoriete recept! We staan open voor allerlei ideeën. Als je zelf op zoek bent naar een kook-activiteit, dan kan je dat ook aan ons vragen. Daarnaast is er altijd plek voor horecatijgers en podiumbeesten! Wil jij je skills uitbreiden in de horeca en ook de lekkerste cappuccino leren zetten? Kom dan het horecateam versterken en ga 1 of 2 dagdelen bij ons als vrijwilliger aan de slag. Of wil jij liever een talentenjacht organiseren of een avondje optreden? Het podium staat voor jou klaar. Meer informatie Neem contact op met Ruud Witte, E-mail [email protected], of bel hem M. 06 28638777. Of loop eens binnen bij Huis van de Wijk België, Hageland 117 -119. ◀

Nieuwe NSN-redacteur ▶Aletta Blaisse

Meidenvoetbal is hot bij SV Nieuw Sloten ▶Ingezonden door SV Nieuw Sloten

Meld je aan bij onze vereniging! Voor het aankomende seizoen is de meidencommissie op zoek naar meisjes in alle lee�ijdscategorieën (vanaf 8 jaar), die het leuk vinden om te voetballen. Ook is er nog plaats voor senioren voor de zaterdag en de zondag.

Neem de stap en kom lekker sporten met leeftijdsgenoten! Je kunt je aanmelden voor twee gratis proe1rainingen via de onderstaande link

www.nieuw-sloten.nl/1564/voorinschrijvingsformulier/

Wij nemen dan z.s.m. contact met je op, of bel: 06-51830899 www.nieuw-sloten.nl ◀

G oeiedag. Mijn naam is Aletta en ik woon nu bijna 4 jaar in Nieuw Sloten.

Als nieuwe redacteur schrijf ik vanaf dit nummer geregeld een artikel om u te informeren over wat er allemaal gebeurt in de wijk. Ik heb voor verschil-lende bladen geschreven, maar ook in het dagelijks leven ben ik veel met taal bezig. Ik geef Nederlands aan volwas-senen in bedrijven en bij taalinstituten, aan buitenlanders maar ook aan Neder-landers die hun taalkennis willen opvijzelen. Verder ben ik gek op salsadansen en hou ik van reizen en wandelen. Toen ik hier kwam wonen, kende ik hier nog niemand, maar inmiddels loop ik met een wandelgroep en sport ik bij een bootcampgroep, die ik via dit blad heb ontdekt. Voor mij werkte NSN goed om nieuwe mensen en de buurt te leren kennen. Hopelijk lukt me dit ook voor anderen.

Aletta Blaisse◀

Nieuw schrijftalent (m/v) gezocht ▶NSN-redactie

D e NSN-redactie hee� gesproken met een nieuwe redacteur/ vrijwil-

liger voor deze buurtkrant. Maar we zijn op zoek naar nóg een bewoner uit Nieuw Sloten, Park Haagseweg of Nieuw-en-Meer. Daarom herhalen we hier onze oproep: Wordt u onze nieuwe redacteur? Had u altijd al het idee om te willen schrijven voor een krant of tijdschri�, maar is het er nooit van gekomen?

Grijp nu uw kans en wordt onze nieuwe redacteur. Niets is zo leuk als het hou-den van interviews en het schrijven voor je eigen familie, vrienden en ande-re buurtbewoners, over ontwikkelingen of situaties in je eigen wijk. Dat kunt ú ook! Meer informatie? Of stuur meteen een bericht met uw motivatie naar [email protected] ◀ Namens de redactie, Cees Fisser◀

Naaien voor dummy’s ▶Bewonersinitiatief van Joke de Boer Stam

N og nooit met een naaimachine gewerkt? Ga dan met mij op expeditie!

In 10 weken ontdekken we samen de geheimen van de naaimachine en het zelf maken van kleding. En misschien wel meer dan alleen kleding.

De workshops zijn vanaf 15 oktober op 10 maandagen, van 9.30 tot 11.30 u. De kosten zijn € 2,- per keer.

Lijkt het je wat en durf je het aan? Meld je dan aan bij Joke de Boer Stam. M: 06 10 68 90 82 Huis van de Wijk België, Hageland 117◀

Geef vorm aan jouw eigen buurthoreca! ▶Stefania Maginzali; maandag t/m donderdag opbouwwerker Huis van de Wijk België; M. 06 3331 9681; E. [email protected]

Page 6: Schilderijenveiling Uitnodiging Gluren bij de buren …...bij de buren 01 2 Gluren Gluren bij de buren Cees Fisser D enk bij Gluren bij de buren niet meteen aan muzikale optredens

Activiteiten-agenda

W ilt u een activiteit organiseren voor buurtbewoners?

Wilt u zich als vrijwilliger inzetten voor activiteiten in uw buurt?

Voor zo’n Bewonersinitiatief kunt u een aanvraagformulier ophalen in Huis van de Wijk België, Hageland 117. Of via: www.eigenwijks.nl/nieuw-sloten/bewonersinitiatieven-sloten-nieuw-sloten. Voorkom teleurstelling: maak een afspraak met de Bewonersondersteuner en vraag zonodig hulp bij het invullen van uw aanvraag.

Opbouwwerker Stefania Maginzali, M. 06 33 31 96 81, op maandag t/m donderdag, of E. [email protected]

▶31 augustus 2018, p.6

Deadlines voor inleveren Bewonersinitiatieven

▶Informatie over bewonersinitiatieven en de Regiegroep Sloten & Nieuw Sloten 2018

De Regiegroep Bewonersinitiatieven Sloten & Nieuw Sloten is een on-a`ankelijke groep bewoners uit deze wijken die elke 6 tot 8 weken vergadert om aanvragen tussen € 500 en € 5000 te beoordelen. Aanvragen onder € 500 worden per e-mail binnen de Regiegroep behandeld.

Bewonersinitiatief | Regiegroep- inleveren vóór/op | vergadering op 01 oktober | 15 oktober 12 november | 26 november Terugblik door Regiegroep van inge-diende initiatieven 10 december ◀

Onze Wijkagent ▶[email protected] (Nieuw Sloten) ▶ was met vakantie.

A ls deze editie bij u op de mat valt, zit de zomer er al weer bijna op.

En wat voor een! We startten het zomerseizoen in juni met de Duur-zaamheidsmaand. Meer dan 150 bewoners kwamen op de 3 bijeenkom-sten af. Er hebben zich 7 bewoners gemeld die graag duurzaamheids-ambassadeur voor de wijk willen zijn. We gaan met hen plannen maken hoe we samen Nieuw Sloten verder kunnen verduurzamen. U gaat er meer van horen. De eerste Buurtbeurs voor Sloten en Nieuw Sloten en de 3e editie van het Zomerfestival waren ook zeer succesvol en krijgen een vervolg. De feestelijke aankomst van de jaarlijkse avondvierdaagse in het Kasterleepark luidde de zomervakantie in. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor “Sloten op zn Kop” in volle gang. Deze zomer gaat de boeken in als een van de heetste tot nu toe. Het mooie weer hee� een grote druk op de open-bare ruimte gelegd. Het groen hee� veel te lijden gehad van de droogte. In het najaar wordt geïnventariseerd hoe groot de schade is. Bewoners en bezoe-kers zochten in de late uren verkoeling in het Kasterleepark, het Belgiëplein en de Oeverlanden. Wie thuis bleef, had ramen en deuren open en ervaarde daarmee ook dat het ’s nachts vaak ook nog erg luidruchtig was in delen van de wijk. Politie en Handhaving hebben de handen vol gehad aan het opvolgen van meldingen van geluidoverlast. Toch vragen zij iedereen om melding te blijven doen. Dat kan dan en nacht via het nummer van de politie 0900-8844, op werk-dagen tussen 8.00 uur en 18.00 uur kunt u ook het meldpunt Zorg- en Woonoverlast bellen via (020) 255 2914 of u doet een melding via internet bij het Meldpunt Zorg- en Woningoverlast: www.amsterdam.nl/zorgenwoonoverlast.

Van onze Gebiedsmakelaar ▶Marleen de Groot, EEEE [email protected], MMMM 06 53 38 94 69

De werkzaamheden op de Anderlecht-laan en de Sloterweg zijn op het moment van dit schrijven nog in volle gang. De medewerkers van de verkeers-ondersteuning stonden de afgelopen weken regelmatig automobilisten te woord die de borden niet hadden gezien of begrepen, of van mening waren dat ze niet voor hen golden. Voor de meest actuele informatie over de wegwerk-zaamheden in het gebied kunt u nog steeds op de volgende webpagina terecht: www.amsterdam.nl/projecten/sloterweg/ In september gaan de gebiedsmake-laars voor Nieuw Sloten en Sloten samen met diverse wijkpartners de wijk in om informatie op te halen voor het vaststellen van de gebiedsagenda voor de komende 4 jaar. We hopen dan ook veel bewoners en ondernemers te spreken. Ik wens iedereen een mooie en rustige nazomer toe.◀

Zondag 16 september,11–13u Polderland-excursie

o.l.v van Ruud Jansen en Nico Jansen. NME-centrum, www.oeverlanden.nl

Zondag 30 september, 15u Trio violiste Lucian Boeken, cellis-

te Anne Korff de Gidts, pianist Edzo Bos. Meer info: www.sloterkerk.nl

Zaterdag 6 oktober, 11–16 u Najaarsactie

Knuffeldieren delen wat lekkers uit. Aangeboden door de Winkeliersvereniging Nieuw Sloten

Zaterdag 13 oktober, 11 - 16u Lotgenoten-bijeenkomst

Zie artikel op de voorpagina. Huis van de Wijk België

Zaterdag 29 sept, v/a 14 u Workshop bloembollen:

er is meer dan tulp en narcis! Tuinpark Eigen Hof, Sloterweg 1173 Meer info: www.tuinparkeigenhof.nl

Zaterdag 6 oktober, 15.30 u Schilderijen veiling

Zie aankondiging op pagina 1, Stichting Kinderen Kankervrij. Huis van de Wijk België; Hageland 117

Vrijdag 21 september, vanaf 19.00u VrijdagMiddagBoBoBoBorrel voor bewoners

in Brouwerij de 7 Deugden, in

Sloten. FB: De-leukste-en-gezelligste Eveline Kinsbergen: [email protected]

Zondag 16 september,14u AdHoc Koor en Leedvermaak, (gratis).

Een muziekmiddag waar u blij van wordt. Huis vd Wijk België, Hageland 117

Let op: gecorrigeerde datum en tijd!