rph
description
Transcript of rph
Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : CapanStandard pembelajaran
1.1 Persepsi estetik1.1.1:Unsur seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2
1.2 Aplikasi seni1.2.1 media1.2.1.11.2.1.21.2.2 teknik1.2.2.1
1.3 Ekspresi kreatif1.3.11.3.21.3.3
1.4 Apresiasi seni1.4.11.4.21.4.3
Objektif pembelajaran
Pada akhir pengajaran murid dapat:1) Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2) Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3) Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.
Aktiviti PdP 1) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 2) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan
teknik capan. 3) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.4) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.
EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar
BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.
Penilaian PdP Prosespenghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.
Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : CapanStandard pembelajaran
1.2 Persepsi estetik1.1.1:Unsur seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2
1.2 Aplikasi seni1.2.1 media
1.3 Ekspresi kreatif1.3.1 kajian
1.4 Apresiasi seni1.4.1 budaya
Objektif pembelajaran
Pada akhir pengajaran murid dapat:1. Menyatakan dan memahami bahasa seni visual, media serta prosesdan teknik karya lukisan.
Aktiviti PdP 5) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 6) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan
teknik capan. 7) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.8) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.
EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar
BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.
Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.
Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Membuat corak dan rekaan Tajuk : Corak Hiasan DindingTeknik : LukisanStandard pembelajaran
1.3 Persepsi estetik1.1.1:UnsGarisan1.1.1.2 Rupa1.1.1.3Warna1.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.1 Harmoni warna1.1.2.2 Imbangan
1.2 Aplikasi seni1.2.1 media
1.3 Ekspresi kreatif1.3.1 kajian
1.4 Apresiasi seni1.4.1 budaya
Objektif pembelajaran
Pada akhir pengajaran murid dapat:1. menyatakan dan memahami bahsa seni visual, media serta proses dan teknik pada corak teknik lukisan
Aktiviti PdP 9) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 10) Guru menunjukkan cara menghasilkan corak hiasan dinding 11) Murid menghasilkan corak hiasan dinding secara individu.
EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar
BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.
Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat corak berdasarkan empat standard kandungan.
Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Mata pelajaran: Matematik
Tahun : 6 Bijak
Bidang : Nombor Bulat
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1 000 000
Objektif pelajaran : 1, (iii) )
Hasil Pembelajaran :Di akhir sesi PdP murid dapat,i. .Menyatakan nombor bulat bagi: a) perpuluhan
ABM/BBM : Lembaran kerja, kad nombor
Nilai murni:Kerjasama
Masa : 8.45-9.15(30minit) Aktiviti P& P :i. Guru memebrikan contoh pada carta pecahan.
Kemahiran Berfikir :Menjana idea
Refleksi :
Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Membuat corak dan rekaan Tajuk : Corak Hiasan DindingTeknik : LukisanStandard pembelajaran
1.4 Persepsi estetik1.1.1:UnsGarisan1.1.1.2 Rupa1.1.1.3Warna1.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.1 Harmoni warna1.1.2.2 Imbangan
1.2 Aplikasi seni1.2.1 media
1.3 Ekspresi kreatif1.3.1 kajian
1.4 Apresiasi seni1.4.1 budaya
Objektif pembelajaran
Pada akhir pengajaran murid dapat:1. menyatakan dan memahami bahsa seni visual, media serta proses dan teknik pada corak teknik lukisan
Aktiviti PdP 12) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 13) Guru menunjukkan cara menghasilkan corak hiasan dinding 14) Murid menghasilkan corak hiasan dinding secara individu.
EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar
BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.
Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat corak berdasarkan empat standard kandungan.
Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Mata pelajaran: Matematik
Tahun : 6 Bijak
Bidang : Nombor Bulat
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1 000 000
Masa : 10.35-11.05(30minit)
Objektif pelajaran : 2, (iii) )
Hasil Pembelajaran :Di akhir sesi PdP murid dapat,(iii) Mendarab nombor hingga enam digit dengan:
b) Nombor dua digit
c) 10, 100 dan 1000.
ABM/BBM : Lembaran kerja, kad nombor
Nilai murni:Kerjasama
Kemahiran Berfikir :
Aktiviti P& P :i.Murid mendarab, menggunakan empat langkah algoritma:
1) Membuat anggaran. 2) Menyusun nombor mengikut nila tempat. 3) Melaksana operasi. 4) Menyemak jawapan.
Menjana idea
Refleksi :