mmk.at.uammk.at.ua/nova/khristijanska_etika_2_klas.docx · Web viewДід і бабуся у...
Transcript of mmk.at.uammk.at.ua/nova/khristijanska_etika_2_klas.docx · Web viewДід і бабуся у...
Урок християнської етики в українській культурі 2 клас
Автор: учитель початкових класівКременчуцького колегіуму №25Крівченко Тамара Василівна
Тема. Дружна родина
Мета: формувати уявлення про дружну родину;довести, що дружна родина- це щаслива родина; вчити цінувати гарні стосунки в сім`ї; розвивати мислення, творчу думку дітей; виховувати шанобливе ставлення до своєї родини.
Обладнання та матеріали: вислови про сім’ю, наочний матеріал для роботи в
парах і групах.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І.Організація класу.
Станьте рівно, посміхніться,
До гостей ви поверніться.
З добрим днем всіх привітайте
І за парти посідайте.
ІІ. Актуалізація знань учнів. Мотивація навчальної діяльності.
1.Бесіда.
- Подивіться діти один на одного і усміхніться один одному.- Ви відчули, як нам одразу стало добре і приємно. Як ви гадаєте, чому?- Бажаю вам, щоб у вас гарний настрій залишався до кінця уроку “Християнської
етики”.Слайд №1- Якою дорогою ми рухались в першому класі?- Якою дорогою ми рухаємось в другому класі?- Як ви гадаєте, чи довга дорога добра і милосердя?- Як довго можна йти дорогою добра і милосердя?- Хто допомагає нам іти по цій дорозі?- А хто вас навчає добру і милосердю?- Мама і тато- найрідніші для вас люди. Від них ви отримуєте
життя. Вони вчать вас бути людяними , - милосердними, пояснюють, що таке добре, а що погано.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Про тему нашого уроку ви дізнаєтеся, коли розгадаєте ребус.
Р+ 1+А --Прочитайте слово, що утворилося.
- Сьогодні на уроці ми будемо говорити про дружну і милосердну родину. Знайдемо відповідь на запитання, за яких умов родина буває щасливою.
ІV.Сприймання і первинне усвідомлення нового матеріалу. Слайд №21. Словникова робота.
- Звернемося до словничка, прочитаємо значення слова “родина”.
Родина- це тато, мама, брати і сестри.- Яким ще словом ми можемо назвати родину?- Так, сім`я.
2. Побудова асоціативної квітки.- А зараз створимо квітку добра і милосердя для своїх
рідних.- Коли ви чуєте чи вимовляєте слово “сім`я”, кого ви уявляєте?- Які асоціації у вас виникають?- А чому у квітки сім пелюсток?- Прислухайтеся до того, як звучить слово “сім`я”.- Що ви чуєте?3.Знайомство з віршем. Читають учні.
Розкажу вам, друзі, я,Що таке моя сім`я.Разом дружно проживаємоІ пісні про це співаємо.
Люба матінко моя,-Як пишаюсь нею я.В неї руки золоті,Серцем кожного зігріє.
Тато сильний і завзятий,Він- господар в нашій хаті.Все майструє, все ладнаєБо до всього хист він має.
Дід і бабуся у пошані-Вони праці ветерани.Всіх онуків міцно люблятьІ як пташенят голублять.
Є у мене ще й брати-Кращих в світі не знайти.
Ось і вийшло: всіх сім “я”Знайте, це і є сім`я.
- Отже, сім`я- це найрідніші на світі люди, які один одного шанують.
Фізкультхвилинка
Скільки нас живе в квартирі?Тато, мама, брат і я.Маршируємо: раз, два, три, чотири-Слайд №3От і вся моя сім`я!
Ось увечері в квартиріЗнов зібралась вся сім`я.Сіли всі: раз, два, три, чотири-Тато, мама, брат і я!
4.Робота над висловом. “Продовжити речення’’.
- Як ви думаєте, якою має бути щаслива сім`я?
Щаслива сім`я, коли один одногоображають люблять______, ______, _______. розуміють
підтримують
5Робота в парі. Складання прислів’я.
-Про сім’ю складено багато прислів’їв і приказок. На партах лежать картки. Працюючи в парі складіть прислів’я.Найдорожчий клад, коли в родині підтримка і лад.-У вас у всіх утворилося однакове прислів’я. Прочитаємо його хором.- Як ви розумієте зміст прислів’я? Слайд №4
6.Робота з підручником.1).Читання вчителем оповідання “Дружна родина”.-Зараз познайомимось із дружною родиною, яка допомогла здійснити мрію хлопчика.-А от про що мріяв хлопчик ви дізнаєтеся, після читання.2).Бесіда на осмислення прочитаного.-Так про що мріяв хлопчик?-Що йому завжди радила бабуся?-Чи використав Петрик пораду бабусі?-Якого ж друга знайшов собі хлопчик?-Як поставилася родина до песика, якого приніс Петрик?-Чи став щасливим Петрик?
-Яку сім’ю має хлопчик?
-Отже, щаслива та людина, яка живе в дружній родині. Дружна родина завждитебе зрозуміє, підтримає, допоможе. Дружна родина- це родина підтримана і обласкана Богом.
V.Узагальнення і систематизація вивченого. 1.Розповідь учителя.
-Головна берегиня родини, її щастя і любові є мати. Її називають святою. Мати народжує дитину, вчить добру і любові.
2.Легенда про маму. Читає вчитель.Слайд№5
Малюк, перед тим як народитися, прийшов до Бога за
останніми настановами.
Йому було страшно іти в цей світ.
Бог сказав йому:“Нічого не бійся, я дам тобі Ангела-охоронця, який буде пості-
но з тобою. Він буде оберігати тебе від горя, захищати від ворогів, заспокоювати
в складну хвилину.Слайд№6
-А як його звати?- запитав малюк.
-Не має значення як його звати. Ти будеш називати його “МАМА”.Слайд №6
3.Молитва за мам.
-За мам нашого класу
до Пречистої звертаються діти 2 класу.
Є в нас найкращі у світі матусі
За них ,Пречиста,до тебе молюся
Пошли їм не скарби,
А щастя і долю
Щоб дні їм минали
Без смутку, без болю.
4.Робота в групі. Складання дерева класу.
- Клас, школа- наша спільна родина. Наш клас- сім’я. Ми вчимося жити в колективі,
довіряти та допомагати одне одному, відповідати за свої вчинки. За допомогою
фотографій ми створимо дерево нашого класу, куди ввійдуть учні 2-А
класу.
1) Знайомство з віршем. Читає вчитель.Слайд №7
Ми, діти-дивні квіти-
Зросли у світлу днину.
Як же серце не радіти:
З’єднались ми всі в одну родину!
У класі створили ми шкільну сім’ю.
З якою нам одинадцять років крокувати.
Вчимося разом біди лікувати
І добре слово вчасно проказати.
-Працюючи в групах, ви наклеїте свої фотографії на яблучка, які по закінченню
роботи помістимо на наше дерево класу.
Презентація робіт.
-Свою маленьку гілочку на цьому дереві має кожний із вас. І вам дбати про
те, щоб дерево не зів’яло, не засохло, а ставало дедалі сильнішим і міцнішим.
Ми можемо з гордістю сказати:“Мій клас- моя родина”.
Слайд №8
VІ.Підсумок уроку.
-Продовжіть речення.
-Я навчилася… .
-Я відчула … .-Мені захотілося… .