MASERATI | LEVANTE RANGE l£¼ks erkek giyim markalar¤±ndan biri ve en iyi...

download MASERATI | LEVANTE RANGE l£¼ks erkek giyim markalar¤±ndan biri ve en iyi kuma¥ £¼reticisi olan Ermenegildo

of 54

 • date post

  10-Aug-2020
 • Category

  Documents

 • view

  1
 • download

  0

Embed Size (px)

Transcript of MASERATI | LEVANTE RANGE l£¼ks erkek giyim markalar¤±ndan biri ve en iyi...

 • M A

  S E

  R A

  T I | LEV

  A N

  TE R A

  N G

  E

 • 32

 • 54

  Maserati tarihinde, araçlara dünyanın en ünlü rüzgarlarının adı verilmiştir. Bu, 1963 yılında efsanevi Mistral ile başlamış ve bunu Ghibli, Bora ve Khamsin takip etmiştir. Ve şimdi Maserati’nin onur listesine Levante de katılıyor.

  Adının dayandığı bu rüzgar, Akdeniz boyunca eser ve bir anda hafif bir esintiden şiddetli bir fırtınaya dönüşebilir. Maserati SUV da benzer bir doğaya sahiptir, ancak gücünü her zaman kusursuzca kontrol altında tutabilmektedir. Maserati’nin grand touring geleneğinde, hız ve mesafe ne olursa olsun rahatınızı bozan hiçbir şey barınamaz.

  D O Ğ A N I N G Ü C Ü

 • 76

  M 2018 yılı için iki model mevcut: Levante GranLusso ve Levante GranSport. GranLusso modelinde, tarz ve döşemeler daha çok lüks odaklıdır. GranSport modelinde ise odak noktası daha çok doğrudan performans dinamikleri üzerindedir. Her iki model de önemli yeni gelişmiş sürücü destek fonksiyonlarına, Maranello tarafından üretilen V6 benzinli motora yönelik önemli bir güç artışına ve yeni bir yenilikçi hidrolik direksiyon sistemine sahiptir.

  SUV’ların Maserati’si ile yeni bir yolculuk çoktan başladı.

  Maserati Levante, hareketsiz durduğu başlangıç noktasından yalnızca 5,2 saniye içinde saatte 100 km hıza erişebilir. Üstelik geniş ve ferah SUV’un zarif, kusursuz dengeli lüksünden ödün vermeden... Engebeli alanlarda bile akıllı Q4 Dört Çeker sistemi sayesinde her zaman atik ve seridir.

  Tasarımına gelince... Levante, spor coupé hatlarından da anlaşıldığı gibi, son derece zarif stili ve saf dinamikliği sayesinde her şeyiyle tam bir Maserati’dir. Bu hatları, büyüleyici görüntüsünü ön plana çıkarmanın yanı sıra sınıfında öncü aerodinamik verimliliğini de artırmaktadır.

 • 98

  G E R Ç E K M A S E R A T I R U H U Levante SUV, Maserati’nin dayanıklı, cesur ve ilerici ruhunun vücut bulmuş hali ve 100 yılı aşkın geçmişi olan bir hikayenin parçasıdır.

  Maserati, 1914 yılında Bologna’da, Via de’ Pepoli No: 1’de resmi olarak faaliyete geçmiş olsa da planları çok öncesinde başlamıştı. 1900 yılında Rodolfo Maserati’nin en büyük oğlu Carlo, ürettiği tek silindirli motoru bir bisiklete monte etti. Ardından bu bisikletle İtalya’nın kuzeyinde yapılan zorlu bir uzun mesafe yarışına katılarak birinci oldu. Carlo bu esnada henüz 17 yaşındaydı.

  Kısa süre sonra bu cesur genç başka bir motor tasarladı ve ahşap bir otomobil şasisi içine yerleştirdi. Bu belki de dünyadaki ilk Maserati aracı idi.

  Maserati’nin yenilikçi yönü ve hız tutkusu, seçkin motor sporlarına geçişi kaçınılmaz kıldı. Bu hamle, dünya sahnesinde sayısız ödülü de beraberinde getirdi. Saymakla bitmeyen tarihi başarılarından bazıları şöyle: 1926 yılında Alfieri Maserati, Sicilya dağlarında yapılan Targa Florio yarışında -katıldığı ilk yarışı- Maserati Tipo 26 ile galibiyet kazandı. 1939 yılında Wilburn Shaw, Maserati “Boyle Special” 8 CTF’nin direksiyonuna geçerek saatte 185 km’nin üzerinde bir ortalama hızla Indianapolis 500’ün birincisi oldu. Bu inanılmaz başarısını sonraki yıl da tekrarlayarak Maserati’yi Indianapolis 500 yarışını iki defa kazanan Avrupa’nın

  tek üreticisi yapmayı başardı. 1957 yılında efsanevi Juan Manuel Fangio, Nürburgring’de beşinci F1 Dünya Şampiyonası’na -Green Hell/Yeşil Cehennem olarak da bilinir- Maserati 250F direksiyonunun başına geçerek katıldı. 46 yaşında sonuncu ve en büyük galibiyetine imza atmış oldu.

  Maserati, 1940’lı yılların sonunda A6 1500 GT grand tourer kreasyonuyla birlikte lükse yöneldi. Bu otomobil bugün hâlâ Maserati’nin merkezi olan Modena’da üretilmiş olup, Pininfarina karoserine sahiptir. Kısa bir süre sonra ise konvertibl A6G Frua Spyder hayata geçirilmiştir.

  Güç ve performans hiç bu kadar güzel bir araya getirilmedi. Bu da uzun soluklu olanakların önünü açmış oldu.

  O zamandan bu yana tüm Maserati üretim modellerinde bu benzersiz formül uygulanmış olup, yarış performansının yanı sıra çekici İtalyan tasarımıyla göz doldurmuş ve prestijli bir grand tourer’dan bekleyebileceğiniz üst düzey lüks ve konfor, eksiksiz olarak sağlanmıştır.

  Tüm bu özellikler en son tasarlanan Maserati Levante GranLusso ve Levante GranSport’ta da mevcuttur. Göz dolduran SUV tasarımı deneyiminize yepyeni bir boyut katacak.

 • 1110

  M A S E R A T I ’ N İ N T A S A R I M D İ L İ Tasarım dili söz konusu olduğunda Levante, Maserati dilini akıcı bir şekilde konuşur. Nereye bakarsanız bakın mesaj açık ve ikna edicidir.

  Ön tarafta, yükseltilmiş SUV boyutları da dikkate alındığında, krom kaplı çubuklara sahip agresif tarzdaki ön ızgara her zamankinden daha heybetli durmaktadır. Aynı zamanda, ileriye doğru yol gösteren Neptün’ün Tridente’iyle birlikte, Maserati’nin sonsuz zarafetini muhafaza etmektedir. Her iki tarafta, iki parçalı farların daraltılmış ileri odak noktası dikkat çekicidir. Bunlar, tüm bakışları kaslı ve kemerli ön çamurluklardan ikonik üçlü hava deliklerine ve karakteristik üst çizgilere yönlendirir. Dik eğimli, coupé tarzı arka bölümdeki Saetta logosu Maserati’nin bir başka şık imzasıdır.

 • 1312

  Çerçevesiz kapı pencereleri, incelikli hava yönlendirici kanatları ve dörtlü egzoz boruları ile birlikte tüm bu ayrıntılar, bu aracın benzersiz, çok yönlü cazibesine dair bir fikir vermektedir.

  Kuvvetli ve atletik görünümüyle birleştirilmiş arka profili son noktayı koymuştur. Bir Maserati’de olması gereken her şey buradadır.

  Ç

 • 1514

  L Ü K S L E Y Ü K S E L İ N

  Wards Auto dergisi tarafından 2017’nin en iyi 10 iç tasarımından biri olarak gösterilen Levante’nin iç detaylarının tümü, Maserati’nin özgün karakterinin dışa vurumudur.

  Ayrıca, aracın her yerinde özgürleştirici bir his vardır; bu da coupé benzeri dış boyutlar göz önüne alındığında şaşkınlık verici olabilir. Gerçekten, bu istisnai olarak geniş, yüksek sürüşlü otomobil, domine edici, güven ve ilham verici sürüş pozisyonu ile vurgulanmıştır.

  Ön ve arka koltuklar elle dikilmiş ve gösterişli bir deri ile kaplanmıştır. Yumuşak dokusuyla, sade görünümlü orta üniteye doğru birleşen üst gösterge panelinin yan kısımlarında da aynı işlem uygulanmıştır. Burada, ikonik mavi kadrajlı, beyaz ışıklı Maserati analog saati yer almaktadır.

  Özgün ahşap iç trim kaplaması ile torpido gözünün üstünde ve arka kapı panellerinin önünde orta konsolda piano black cilanın tezat oluşturan parlaklığı diğer prestijli dokunuşlar arasında yer almaktadır. İç hacme doğal ışık girmesi için elektrikli panorama cam açılır tavan seçeneği de mevcuttur.

  Konfor ve kullanışlılık vurgusu ön plana çıkarılırken sürüş deneyimi de unutulmadı. Tüm butonlar ve kumandalar eliniz için en ulaşılabilir yerde. Deri kaplamalı gösterge panelinde bulunan kilometre saati ve devir sayacı büyük olup, her zaman canlı bir netlik sağlamak için arkadan beyaz ışıkla aydınlatılır. Gerekli sürüş verilerini gösteren ayrıca 7” bir TFT ekran da mevcuttur.

  Levante ile konforu yakalamak son derece kolay. 6 yönlü ayarlanabilir elektrikli sürücü koltuğu ve çok fonksiyonlu ayarlanabilir direksiyon, standart özellikler arasındadır. Arkadaki 60/40-katlanabilir deri arka koltuklar, aracın sınıfının öncüsü konumundaki boyu (beş metreden uzun) ve etkileyici eni sayesinde üç kişiye kolaylıkla yetebilir. Arka koltukların dışı da mükemmel yan tutuş sağlamak üzere ergonomik şekle sahiptir ve halihazırda geniş tasarlanmış kafa boşluğu sunar.

  Ayrıca, orta konsolun ucundaki bölümde iki kupa tutucunun bulunduğu aşağı katlanabilen bir orta dirseklik ile iki adet USB portu yer almaktadır. Cömertçe alan bırakılmış yüksek tavanlarının yanı sıra, arka koltukların kenarlarında ergonomik olarak tasarlanmış kol dayama bölümleri sunulmaktadır.

 • H A R İ K A L A R D İ Y A R I İ T A L Y A

 • İ Ş T E O H A R İ K A L A R D A N İ K İ S İ

 • 2322

  L Ü K S O N U N E N S E V D İ Ğ İ

  S P O R Tüm Maserati araçları, en yüksek lüks spor standartlarını vaat eder. Doğal olarak Levante de bu standardı sunmaktadır. Bununla birlikte Levante GranLusso, hükmedici ve bir o kadar zarif SUV araçlara özgü lüks profilini daha da yukarılara taşımaktadır.

  Bu, dış tasarımın inceliklerinden de kolayca anlaşılabilir. Dört çarpı dört potansiyelinin altını net bir şekilde çizen bir özellik olan ön tamponun altındaki koruma plakaları çarpıcı metalik bir kaplamaya sahiptir. Tavan çıtalarında da metalik bir kaplama mevcuttur.

 • 2524

  Diğer taraflarda GranLusso logosu, ön çamurlukların tabanlarına kusursuz bir şekilde entegre edilmiştir. Yan etekler ve diğer ince detaylar dış hacmin kanadıyla kusursuz bir renk uyumu içindedir. Soğutmalı ön ve arka fren kaliperleri parlak siyah cilalıdır.

  GranLusso’da da vakumlu kapılar mevcuttur. Bu özelliği