• MadlArt,

    a u c t i o n h o u s eP r v a a u k c i j s k a k u ć a u S r b i j i

    A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

    Izložba:23 - 30. mart 2014. godine. Vreme: 10 – 20hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

    Aukcija:30. mart 2014. godine. Vreme: 19hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

    A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

    Viewing:23 - 30. March 2014. (10 a.m. – 8 p.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

    Auction sale:30. March 2014.. (7p.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

  • 1. Tri kristalna flakona za žestoka pića Engleska, kraj XIX veka. Dva sa valjkastim i jedan sa loptastim čepom. Visine: 30 cm, 22 cm i 21 cm. € 200

    2. Neobarokna čašavisina :12,5 cm. € 100

    3. Porcelanski svećnjakNymphenburg. Nemačka. Dimenzije: 24 x 27 cm. € 75

    4. Herend korpicaPorcelan rukom oslikan. Mađarska. Prečnik: 15 cm. € 50

    5. Posrebrena ovalna kutija Žig: Henniger Co. Dimenzije: 14 x 11 x 13 cm. € 75

    6. Posrebreni ibrik u neoklasičnom stiluAustrija. Argentor. Visina: 31 cm. € 75

    7. Srebrni jedrenjakFiligran. Žigovi: Kraljevine Jugoslavije (900) i majstora. Visina: 16 cm. € 275

    8. Zlatni prsten sa dijamantimaŽuto i belo zlato 14 K (585), težina: 4,20 gr.Dijamanti: 7 kom. x 0,10 ct. (Si, H). € 650

    9. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantimaTežina zlata: 4,40 gr. Dijamanti: 2 kom. x 0,15 ct (Si, H); 2x 8 kom. (0,04ct) € 800

    10. Zlatni prsten sa aleksandritomZlato 14 K (585), težina: 4,08 gr. Aleksandrit: 9,60 ct. € 175

    2 3 4

    5 6

    8 10

  • 11. Art Deco sat, termometar i barometarIzrađen za dvorskog juvelira Stefanovića, Beograd. Dimenzije: 13 x 23 cm € 150

    12. Sat u stilu Directoire-aPozlata.Visina: 63 cm. € 200

    13. Klinkosch stono ogledaloAustrija, oko 1870. Srebro, šlifovano staklo. Žigovi: JCK (Josef Carl Klinkosch) i Diana.Dimenzije: 48 x 48 cm. € 800

    14. Pozlaćeno ogledalo u baroknom stilu Visina: 115 cm. € 175

    15. Pozlaćeno ogledalo u Rococo stilu Šlifovano staklo. Visina: 176 cm. € 300

    16. Pozlaćeno ogledalo Šlifovano staklo. Visina: 123 cm. € 200

    17. Beračica grožđa Terakota. Visina: 38 cm. € 100

    18. Desire Godard (1886-1956)Napoleon BonapartaBronza. Dimenzije: 27 x 15,5 x 13 cm. Sign. € 200

    19. Sv. ĐorđeUlje na dasci. Dimenzije: 37 x 28 cm. € 275

  • 20. MARINA ABRAMOVIĆ (1946)Woman in greenOil on canvas, 97 x 77 cm. 1969. Sign.NB: M.Abramovic Certified Authenticity. € 8200

    21. STEVAN ALEKSIĆ (1876-1923)Portret znamenitog VojvođaninaUlje na platnu, 110 x 80 cm. 1909. Sign. € 6700

    22. KRSTA ANDREJEVIĆ (1926-1991)ZidUlje na platnu, 96 x 130 cm. € 1300

  • 23. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Akt Boligtova IIUlje na platnu, 109 x 78 cm. 1913. Sign. € 7800

    Publikovano na str. 234, Smail Tihić, Sarajevo 1972.

    24. MILAN ARSIĆ DASKALO (1887-1972)Stari Beograd -kafana KičevoAkvarel, 25 x 36 cm. Sign. € 150

    25. LUKIJAN BIBIĆ (1895-posle 1950)Šuma zimiUlje na platnu, 49,5 x 60 cm. Oko 1935. € 325

  • 26. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)PejzažUlje na dasci, 20 x 29 cm. 1972. Sign. € 200

    27. KOSTA BRADIĆ (1927)Seoski pejzažUlje na lesonitu, 31,5 x 38,5 cm. 1991. Sign. € 250

    28. KOSTA BRADIĆ DvorišteUlje na lesonitu, 27 x 36 cm. Sign. € 300

    29. KOSTA BRADIĆ Bez nazivaUlje na platnu, 31 x 32 cm. 1961. Sign. € 450

  • 30. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)PogodbaUlje na platnu, 34 x 45 cm. 1960. Sign. € 450

    31. DRAGUTIN CIGARČIĆ (1922-1985)Na PigaluTuš. 14 x 21 cm. Oko 1960. € 100

    32. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Znamenje predakaUlje na platnu, 120 x 140 cm. 1992. Sign. € 2300

    33. ĐORĐE ČUTUKOVIĆ (1888-1976)Posle bitkeUlje na platnu, 25 x 44 cm.Sign. € 300

  • 34. MIRKO DALJEV (1909-1976)Šuma Ulje na kartonu, 45 x 58 cm. Sign. € 175

    35. EMIR DRAGULJ (1939-2002)Čovek i konjGrafika 29/50, 54 x 42 cm. 1981. Sign. € 300

    36. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009)Bez nazivaGrafika E.A. 70 x 100 cm. 1982. Sign. € 200

    37. DUŠAN GAVELA (1939-1999)Bez nazivaKombinovana tehnika na hartiji, 85 x 70 cm. 1988. Sign. € 250

  • 38. BOŽA ILIĆ (1919-1993)AutoportretUlje na lesonitu, 56 x 40 cm. 1985. Sign. € 850 39. BOŽA ILIĆ

    AktUlje na platnu kaš. na karton, 52 x 42 cm. 1988. Sign. € 1500

    40. BOŽA ILIĆ PejzažUlje na platnu kaš. na karton, 48 x 67 cm. 1975. Sign. € 2800

  • 41. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961) ?ŠumicaUlje na kartonu, 44 x 38 cm. € 475

    42. JOZO JANDA (1911-1999)Portret AlžirkeUlje na platnu, 61 x 43 cm. Oko 1960. € 250

    43. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)AktJajčana tempera, 34 x 24 cm. 2003. Sign. € 200

    44. MARTIN JONAŠ (1924-1996)Uz gusleKomb. tehnika, 33 x 44 cm. 1990. Sign. € 100

  • 45. BORA ILJOVSKI (1942-2013)PortretUlje na platnu, 77 x 56 cm. 1968. Sign. € 800

    46. DRAGUTIN INKIOSTRI MEDENJAK (1866-1942)Orao i gusleTempera na svili, 66 x 29 cm. 1912. Sign. € 800

    47. VERA JOSIFOVIĆ (1923)Pogled na DunavUlje na kartonu, 50 x 70 cm. Sign. na poleđini. € 650

  • 48. ILIJA KOSTOV (1941)Trubači u ranu zoruUlje na platnu, 100 x 100 cm.1970. Sign. na poleđini € 350

    49. TIVADAR KOŠUT (1947)RibarUlje na platnu, 66 x 50 cm. 1986. Sign. € 450

    50. VILEM KAFKA (1887-1972)BudvaUlje na kartonu, 32 x 40 cm. 1936. Sign. € 350

    51. DRAGAN KARADŽIĆ (1950)Grad na reciKombinovana tehnika, 50 x 70 cm. Sign. € 150

  • 52. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)DvojeTuš na hartiji, 30 x 43 cm. 1946. Sign. € 150

    53. MILAN KONJOVIĆ Cveće-ćupićiUlje na lesonitu, 90 x 50 cm. 1967. Sign. € 3200

    54. MILAN KONJOVIĆ ProsjaciUlje na lesonitu, 50 x 65 cm. 1985. Sign. € 2400

    55. MILAN KONJOVIĆ Žito I, prvi plan kukuruzUlje na lesonitu, 38 x 73 cm. 1968. Sign. € 2600Ulja reprodukovana u Katalogu radova na str. 253, 261 i 346, Irma Lang, Sombor 2010

  • 56. LJUBO LAH (1930)Suvo drvo pored rekeUlje na lesonitu, 87 x 66 cm. oko 1970. € 1600

    57. ALEKSEJ LEJNIKOV Lav Tolstoj Ulje na kartonu, 21 x 28 cm. Sign. € 150

    58. IVAN LOVRENČIĆ (1917-2002)LeptirGrafika E.A. 26,5 X 17,5 cm. 1985. Sign. € 50

    59. IVANKA ŠANA LUKOVIĆ-ŠOTRA (1913-1984)Glava mladića sa turbanomUlje na platnu, 50 x 45 cm. Oko 1940. Sign. € 400

  • 60. VOJISLAV MARKOVIĆ Seoski pejzažUlje na lesonitu, 43 x 53 cm. Oko 1970. Sign. € 250

    61. SAVETA MIHIĆ (1929)Mlade brezeUlje na platnu kaš. na karton, 45 x 38 cm. Sign. € 200

    62. PERO MANDIĆ (1938)AktUlje na platnu, 37 x 31 cm. 1986. Sign. € 250

    63. KOLJA MILUNOVIĆ (1935)HomerBakropis E.A. 35 x 27 cm. 1996. Sign. € 100

  • 64. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Inspiracije juga i severa za vedantu/lokvanji SkadraUlje na dasci, 26 x 22 cm. 1993. Sign. € 950

    65. MILIĆ OD MAČVE Usamljena crkva HiperborejeTempera - pastel na hartiji, 33 x 24 cm. 1993. Sign. € 900

    66. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Lula Gosp. ChardinaUlje na platnu, 45 x 60 cm. 2004. Sign. € 800

    67. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Dva magarcaTuš, Flomaster na hartiji, 13,5 x 19 cm. € 200

  • 68. FRANJO MRAZ (1910-1981)U zbegPastel, 44 x61 cm. 1953. Sign. € 400

    69. N.N.Šumski pejzažUlje na platnu, 49 x 25 cm. € 150

    70. N.N.Portret žene u nošnjiUlje na platnu, 71 x 58 cm. € 350

    71. N.N.ŽabljakUlje na šperu, 50 x 60 cm. € 275

  • 72. BOŽIDAR NIKOLIĆ (1904-1958)Motiv iz Banja LukeGvaš na hartiji, 40 x 28 cm. Oko 1945.

    € 275

    74. FRANE PARO Bog vjetraAkvatinta, Bakropis, 42 x 35 cm. 1971. Sign. € 75

    75. ILIJA- IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)Veliko iščekivanjeUlje na platnu, 80 x 100 cm. 2005/2010. Sign. € 350

    73. PETAR PALAVICINI (1883-1962)Figura ženeBronza, Visina: 35 cm. € 200

  • 76. MIHAILO PETROV (1902-1983)Ulica sa starim kućamaTempera na hartiji, 55 x 64 cm. Oko 1950. € 1200

    77. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960)Motiv iz predgrađaUlje na kartonu, 55 x 66 cm. Oko 1950. € 1600

    78. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Stari konakUlje na platnu, 46 x 56 cm. oko 1937. Sign. € 1600

  • 79. RUŽICA - BEBA PAVLOVIĆ (1928)Mačka na velikoj foteljiUlje na platnu, 55 x 61 cm. Sign. € 350

    80. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)Mrtva priroda VIIUlje na platnu, 59 x 59 cm. 1983. Sign. € 850

    81. JOZEF PERNIY Borba Crnogoraca sa TurcimaAkvarel, 19 x 24 cm. Sign. € 200

    82. LJUBICA PETROVIĆ - LUKOVIĆ (1885-1979)Cveće u crvenoj vaziUlje na kartonu, 61 x 47 cm. € 200

  • 83. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Cveće Ulje na platnu, 39,5 X 29 cm. 1952. Sign. € 325

    84. ZORAN PETROVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 100 x 70 cm. 1962. Sign. € 525

    85. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Primorsko mestoAkvarel, 30 x 39,5 cm. 2001. Sign. € 200

    86. BOŽA PRODANOVIĆ Paviljon Cvjeta ZuzorićUlje na platnu, 55 x 65 cm. 1993. Sign. € 750

  • 87. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Corpus mysticumGrafika E.A. 53 x 38 cm. 1985. Sign. € 400

    88. DIMITRIJE POPOVIĆ Omaggio a LeonardoGrafika, 54 x 40 cm. 1982. Sign. € 400

    89. DIMITRIJE POPOVIĆ MadonaSuva igla, 38 x 25 cm / 18 x 12,5 cm. 1982. Sign. € 100

    90. DIMITRIJE POPOVIĆ IsusGrafika, Bakropis E.A. 20 x 15 cm. 1986. Sign. € 200

  • 91. VACLAV PRIHODA (1888-1941)SarajevoUlje na kartonu, 42 x 50 cm. Sign. € 400

    92. ĐORĐE V. RADANOVIĆ (1888-1973)JorgovaniUlje na kartonu, 50 x 42 cm. 1930. Sign. € 200

    93. MIRKO RAČKI (1879-1982)Pogubljenje Kneza LazaraUlje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign. € 5300

    94. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AutoportretCrtež olovkom, 35 x 25 cm. Oko 1926. Sign. € 275

  • 95. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)Don KihotBronza, 46 x 36 cm. € 400

    96. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)Sveti StefanUlje na platnu, 35 x 45 cm. 2011. Sign. € 350

    97. KEMAL RAMUJKIĆ Kuća velikog majstoraAkvarel, 70 x 100 cm. 1998. Sign. € 300

    98. KEMAL RAMUJKIĆ Paun Ulje na platnu, 40 x 36 cm. Sign. € 250

  • 99. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)TorzoKomb. tehnika, 30 x 21 cm. € 100

    100. RADOMIR RELJIĆ FiguraTuš, 21 x 15 cm. 1960. € 100

    101. RADOMIR RELJIĆ Autoportret sa barjakomGrafika, 19 x 14,5 cm. 1995. Sign. € 100

    102. RADOMIR RELJIĆ Ex librisGrafika, 18 x 12 cm. € 50

    105. RADOMIR RELJIĆ Mrtva priroda Ulje na platnu, 53,5 x 73, 5 cm. Oko 1960. € 700

    99 100

    101 102

    103. RADOMIR RELJIĆ Čovek i pticaTuš, 50 x 35 cm. 1957. € 150

    104. RADOMIR RELJIĆ AktTuš, 42 x 30 cm. 1957. € 150

  • 106. NIKOLA REISER (1918-2010)Žena u plavoj haljiniGvaš, 31 x 18 cm. Sign. € 325

    107. RADA SELAKOVIĆ (1952-2008)Crvena spiralaKomb. teh. na japanskom papiru 7/8, 25 x 25 cm. 1995. Sign. € 375

    108. LEONID ŠEJKA (1932-1970)Bartolomej spomenik umrlihCrtež olovkom, 7,5 x 13,5 cm. 1950. Sign. € 250

    109. LEONID ŠEJKA Bilijar / Terasa (na poleđini )Crtež olovkom, 7,5 x 14 cm. € 250

  • 110. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)Tomislav TanhoferUlje na platnu, 28 x 22 cm. Oko 1938. € 925

    Reprodukovano u Monografiji na str. 129, Irina Subotić, N.Sad/Sombor 1997.

    111. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Zeleni predeoUlje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign. € 1600

    112. FEĐA SORETIĆ (1930)Selo SurdukAkril na platnu, 53 x 94 cm. 2013. Sign. € 450

    113. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)GitaristiPastel, 50 x 65 cm. 1972. Sign. € 450

  • 114. IVICA ŠIŠKO (1946)Bez nazivaAkvatinta E.A. 78 X 55 cm. 1976. Sign. € 100

    115. RADETA STANKOVIĆ (1905-1996)HerkulBronza, Visina: 55 cm. 1938. Sign. € 750

    116. LEOPOLD SOLLWALD PlesačicaKomb. teh. na svili, 28 x 18 cm. Sign. € 200

    117. LEOPOLD SOLLWALD IgračicaKomb. teh. na svili, 28 x 16 cm. Sign. € 200

  • 118. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)VenecijaUlje na platnu kaš. na karton, 14 x 22 cm. Oko 1960. Sign. € 200

    119. BRANKO LALE STANKOVIĆ Lovran/ Sa primorjaUlje na lesonitu, 70 x 50 cm. 1958. Sign. € 950

    120. BRANKO LALE STANKOVIĆ HvarUlje na lesonitu, 70 x 55 cm. 1961. Sign. € 650

    121. BRANKO LALE STANKOVIĆ ParizUlje na platnu kaš. na karton, 20 x 30 cm. 1961. Sign. € 400

  • 122. OLIVERA STOJANOVIĆ KućiceLitografija 5/30, 50 x 48 cm / 23 x 30 cm. Sign. € 150

    123. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Studija za plakatOlovka i olovke u boji na papiru, 19,5 x 13,5 cm. Oko 1946. € 125

    124. OLIVER TIHI (1943-1995)Mrtva priroda sa maskomUlje na platnu, 79 x 59 cm. Sign. € 800

    125. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Staro SarajevoUlje na platnu kaš. na karton, 26 x 35 cm. Oko 1925. € 400

  • 126. VOJA TRIFUNOVIĆ (1888-1935)CigankaUlje na kartonu, 35 x 26,5 cm. 1935. € 250

    127. MIHAILO TOMIĆ (1902-1995)Akt sa ribomBronza, Visina: 75cm. Sign. € 1300

    128. PETAR UBAVKIĆ (1852-1910)KarađorđeBronza, Visina: 17 cm. 1904. € 300

    129. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965)Portret Davida Zaharija Ulje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign. € 350

  • 130. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI (1932-1997)AktUlje na platnu, 80 x 100 cm. Sign. € 850

    131. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)NargileUlje na platnu kaš. na karton, 51 x 34,5 cm. Pre 1900. Sign. € 950

    132. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1980)AktUlje na platnu, 120 x 93 cm. 1925. Sign. € 1600