hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel...

of 41 /41
SAYI:56 Ağustos/August 2018 ® hayatı paylaş www.vitrin-magazin.de ViTRiN CUP RESİM GALERİSİ 2018 Gözlük trendleri MAGAZÌN popbizde

Embed Size (px)

Transcript of hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel...

Page 1: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

SAYI:56 Ağustos/August 2018®

hayatı paylaşw w w.vitrin-magazin.de

ViTRiN CUP

RESİM GALERİSİ

2018 Gözlük trendleri

MAGAZÌNpopbizde

Page 2: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

AUTOHAUS KALKAN Ihr Auto - unser Herzschlag

Genießen Sie exklusiven Komfort und herausragende Leistung mit den Modellen der Premium-Marken JAGUAR & LAND ROVER. Als offizieller Vertragspartner mit eigener Vertragswerkstatt vor Ort stehen wir Ihnen mit individueller Beratung und einem mehrfach ausgezeichneten Service zur Verfügung.

Überzeugen Sie sich selbst und erleben Sie eine ganz neue Art der Faszinationin unserem Showroom in Aschaffenburg.

Wir freuen uns auf Ihren Besuch.

www.kalkan-auto.de

WÜRZBURGER STR. 16863743 ASCHAFFENBURG

TEL.: 0 60 21 / 58 38 9 - 0WWW.KALKAN-AUTO.DE

Elektrische Reichweite (WLTP): 420-480 km, Stromverbrauch (kombiniert):ab 24,2-21,2 kWh/100km, CO2-Emissionen (kombiniert): 0 g/km

FAHREN SIE MIT DEM ERSTEN VOLLELEKTRISCHEN PERFORMANCE-SUV VON JAGUAR IN EINE EMISSIONSFREIE ZUKUNFT.

Autohaus KALKANWürzburger Straße 168, 63743 AschaffenburgTel.: 06021 / 58389-0, Email: [email protected]

www.kalkan-auto.de

THE ART OF PERFORMANCE

DER NEUE JAGUAR I-PACE

0,0 g/km CO2 - 100% JAGUAR.

AB SOFORTBEI UNS ERHÄLTLICH

KA_DiscoPremiere_AnzBundle_170118.indd 7 12.07.18 18:23

Page 3: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

5

Ağustos Geldi,

Dergimizin Ağustos sayısında sizlere buradan “mer-haba” demekten büyük bir mutluluk duyuyorum... Yaz aylarının olanca sıcaklığını hissederek Ağustos ayına da girdik.

Vitrin'de bu ay neler var? İlk önce dergimizin ileriki sayfalarına bir göz atalım. Her ay olduğu gibi bu ay da sizler için özel ve kaliteli içerikler hazırladık. Bu ayki özel röportaj konuğumuz Gökhan Tepe oldu, biz hem kariyerini hem şarkılarını hem de kendisi-ni konuştuk! Ayrıca moda, trend, güzellik, sağlık, yaşam... Kısaca hayata dair her şey Vitrin Dergisinde.

Bizlere destek verip katkıda bulunan herkese bura-dan teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizler paylaşmanın mutluluğunu yaşayacak ve sizin her bir sayımızı mera-kla bekleyeceğinizi umuyoruz. Bir sonraki sayımızda görüşene kadar sevgiyle kalmanızı dilerim..

editörkünye

Mehmet Bütev

Mehmet Butev

Page 4: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

Südbahnhofstraße 3 . 63739 Aschaffenburg . Info & Reservierung 06021 5858560Limon Grillhaus

Öffnungszeiten: Di.-So. 10.00-23.00 Uhr / Montag Ruhetag

Page 5: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

8 9

Page 6: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

10 Zeil 23, 60313 Frankfurt am MainTelefon: +49 (0)69 219 964 54Mo. - Do.: 08:30 - 23:00 Uhr

Fr. - Sa.: 08:30 - 24:00 UhrSo.: 08:30 - 23:00 Uhr

Öffnungszeiten:

Toprak Özkan DinlerDinler Media Agenturwww.dinlermedia.com

ekopazar

Geçen sayılarda sizlere aktif sosyal medya pazarlama araçlarından bir olan Facebook ile ilgili faydalı bilgilere yer vermeye çalışmıştım. Bu sayıdan itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz, fotoğraf paylaşmak ve takipçi sayınızı artırmaya çalışmak oldukça zor-lu bir süreç olarak gelebilir. Özellikle de markalar için ilk defa açılan Instagram hesaplarında, yeni kişilerin sizi takip etmesini sağlamak ve müşterilerinize ulaşmak için oldukça yoğun bir çalışma yürütmeniz gerekecektir. Her ne kadar oldukça zor bir süreç gibi görülse de aşağıda detayları ile paylaşacağım Ins-tagram takipçi artırma yöntemlerini düzenli ve istikrarlı olarak devam ettirebilirseniz, kısa ve uzun vadede yeni takipçiler ve beğeniler kazanmaya başlayacağınıza emin olabilirsiniz.Aşağıda ufak adımlar ile instagram ta-kipçi artırma için yapacağımız her şey, aynı zamanda etkileşimlerinizi de doğru orantılı olarak artıracak, fotoğraflarınızın daha çok kişiye ulaşmasını sağlayarak hem beğenilerinizin hem de yeni takipçi-lerinizin artmasında yardımcı olacaktır.

1 – Hashtag Kullanımı: İster yeni bir markanın instagram sayfası için ister kişisel hesabınız için takipçilerinizi

artırmaya çalışıyor olun, organik olarak sizin ve paylaşımınız ile ilgili kişilere ulaşmanın en kolay yolu doğru hashtag kullanımından geçmektedir.

2 – İlgili İçerikleri Beğenme: Kişisel hesabınız veya markanız ile ilgili gördüğünüz diğer instagram hesaplarının görsellerini beğenin. Neil Patel tarafından yapılan Instagram takipçi kazanma araştırmasına göre ilgili hesaplardan beğendiğiniz her 100 fotoğraf size 6.1 takipçi olarak geri dönüyor.

3 – Yarışmalar: Marka sayfanız için instagram takipçilerinizi artırmaya çalışıyorsanız, yine markanız ile ilgili ufak hediyeler verdiğiniz yarışmalar düzen-lemeye çalışın. Bu yarışmalarda klasik beğen – katıl konsepti dışında markanız ile ilgili bir soru sorma yoluna tercih edin.

4 – Diğer Hesaplar: Markanızın ins-tagram beğenilerini artırmak için dü-zenli olarak Facebook ve Twitter gibi kullandığınız diğer platformlarda da Insta-gram hesabınız olduğunu uygun bir dil ile paylaşarak insanları, sizi Instagram’da da takip etmeye teşvik edin.

5 – Yorumlar: İnsanların fotoğraflarına, gerçekten konu ile ilgili olduğunuzu göste-ren yorumlar yapmaya çalışın. Fotoğrafına ilgi ile yaklaştığınızı fark eden kullanıcılar, kısa sürede instagram hesabınızı takibe alıyor olacaklardır.

24 adımda Instagram Takipçi Artırma

Merhabalar Sevgili Vitrin okurları,

Page 7: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

12 13

6 – Zamanlama: Daha çok etkileşim almak adına fotoğraflarınızı 2:00 – 17:00 saat aralıklarında yükleyin. Yapılan araştırmalara göre ortalama bir içeriğe etkileşim miktarı, bu saat aralıklarında en yüksek seviyede görülüyor.

7 – Araştırma: Kişisel hesabınız için instagram takipçi artırma çalışması yürütüyorsanız #likeforlike ve #followme gibi etiketleri takip ederek yeni kişileri beğenin ve takibe alın. Kısa sürede onlarca kişi de sizi takip etmeye başlıyor olacaktır.

8 – Temizlik: Profilinizin veya marka sayfanızın daha profesyonel ve takip edilebilir görünmesi için gereksiz ve kali-tesiz fotoğraflarınızı silin. Kimse bu tarz paylaşımlar yapan bir profili takibe almak istemeyecek, halihazırdaki takipçileriniz de zaman içerisinde sizi takip etmeyi bırakmaya başlayacaktır.

9 – Sponsorlu: Instagram takipçi artırma için bütçe ayırmayı da düşünürseniz reklam seçenekleri ile kısa sürede oldukça büyük kitlelere ulaşmanız mümkün.10 – Filtre: Özellikle ürün pazarlaması için Instagram’ı tercih ediyor ve takipçi-lerinizi artırmaya çalışıyorsanız, ürün paylaşımlarınızda Mayfair filtresini kullanın. Yapılan araştırmalara göre bu filtre, tek başına en etkili filtre olarak seçilmiş.

11 – Biyografi: Instagram’ın kullanıcılar için belli bir karakter sınırı ile verdiği biyografi kısmını etkin bir şekilde kullan-maya özen gösterin. Bu alanda şahsınız veya markanız ile ilgili önde gelen anahtar kelimeleri #hashtag ile uygun bir şekilde geçirmeye çalışın.

12 – Soru Sorun: Paylaşmış olduğunuz fotoğrafların bir köşesine ufak sorular ekleyerek insanların yorum yapması

için bir neden verin. Bu şekilde hem etkileşim oranlarınız hemde buna bağlı olarak instagram takipçi sayınız artmaya başlayacaktır.

13 – Pazar Günü: Pazar günleri, ins-tagram kullanıcılarının hafta boyunca uygulamada en çok vakit geçirdiği günlerden biri. Bugün içerisinde birkaç fotoğraf eklemeyi ve diğer maddeleri de uygulamayı ihmal etmeyin. Böylece etkileşim oranlarınızı normal günlerden kat ve kat daha fazla artırabilirsiniz.

14 – Kararlı Olun: Instagram hesabınızı neden açtığınızı ve neyi amaçladığınızı sürekli kendinize hatırlatın. Çıkmış olduğunuz yolda kararlı adımlarla, düzenli bir şekilde paylaşımlarınıza devam eder-seniz instagram takipçi sayınız organik olarak artmaya başlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, paylaşım yaptığınız konudan ayrılmamak olmalıdır.

15 – Harekete Geçirin: Fotoğraflarınızda veya direkt yorum kısmında kullanıcıları-nızı harekete geçirecek kalıplara yer verin.Ne düşündüklerini yorum kısmında belirt-melerini isteyin yada kendileri hakkında fotoğrafınız ile ilgili deneyimlerini paylaşmalarını rica edin.

16 – Sıklık: Profilinizde sık sık fotoğraf paylaşmaktan çekinmeyin. UnionMetrics araştırmaları gösteriyor ki sık paylaşım yapmanın, fotoğraf etkileşimlerinizi olum-suz etkileme gibi bir durumu söz konusu değil. Aksine doğru zaman aralıkları ile yapılan sık paylaşımların instagram takipçi artırma oranlarını büyük oranda etkilediği ortaya çıktı.

17 – Önerilenler: Instagram’ın sizin için önerdiği kişileri, başta Facebook arkadaşlarınız ve sizinle direkt ilgili kişileri takibe almayı unutmayın. Bunun için sağ üst köşede bulunan çark sim-gesine basarak farklı platformlardaki arkadaşlarınızı kolayca bulabilirsiniz. Ortalam takip ettiğiniz her 3 kişiden 2’si sizi geri takip ediyor olacak.

18 – Lokasyon: Fotoğraflarınız yüklerken lokasyon eklemeyi de ihmal etmeyin. Öze-llikle yerel bir mağaza veya işletme sayfası için Instagram sayfanızın takipçilerini artırmaya çalışıyorsanız, paylaştığınız fotoğraflara lokasyon ekleyerek civardaki müşteri potansiyeli olan kişilerin de yer aramalarında fotoğraflarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

19 – Onlypult: Sık fotoğraf paylaşmanın herhangi bir sorun yaratmadığından bah-setmiştik ancak art arda fotoğraf yüklemek yerine minimum 1’er saat aralıkları ile fotoğraflarını paylaşmayı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bunun için de Onlypultvb. ileriye yönelik zamanlama yapabi-leceğiniz uygulamaları tercih edebilirsiniz.

20 – Etkileşime Geçin: Markanız veya şahsınız ile ilgili yeni hesapları takip etmekten, fotoğraflarını beğenmekten ve yorumlarınızı samimi bir dil ile fotoğraflarına eklemekten çekinmeyin. Hem birebir temasınız hemde samimi yorumlarınız ile konunuz ile ilgili birkaç kişiyi sayfanızı ziyaret etmeye yönlendire-bilirsiniz.

21 – Kolaj: İlgili olduğunuz konularda-ki fotoğraflarınızı Instagram’ın Layers uygulaması ile kolaj haline getirip yükle-meye çalışın. Kolaj şeklinde paylaştığınız fotoğrafların, diğer paylaşımlarınızdan daha çok etkileşim alacağına emin olabi-lirsiniz.

22 – Etiketleme: Etkileşim oranlarınızı artırmak için ürünlerinizi kullanan veya sizinle ilgili güzel yorumlarda bulunan

Page 8: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

14 15

kişileri fotoğraflarınızda etiketleyerek düşüncelerini profilinizde de paylaşın. Böylece hem takipçinizi mutlu etmiş hem-de yeni takipçilerin size güven duymasını sağlamış olursunuz.

23 – Hikaye Anlatın: Arkasında insanların etkileyebilecek bir hikaye bulunan fotoğrafları paylaşmaya ve bu hikayeyi kullanıcılarınıza anlatmaya özen gösterin. Bir hikaye ile beslenen fotoğraflar, instagram üzerinde kolayca daha fazla kişiye ulaşabiliyor.

24 – Canlı Yayın: Canlı olarak katılım sağladığınız bir etkinlikten fotoğraflar paylaşıyorsanız, ilgili olabilecek ünlü kişileri fotoğraflarınıza ekleyerek daha fazla kişiye ulaşmaya çalışın.

Sevgi ve muhabbetle kalın, takipçiniz bol olsun :)

Toprak Özkan Dinler<digibrille> web I design I marketing Agentur

#Facebook’ta yaptığınız paylaşımlar ilk etapta belli bir miktar kullanıcıya gösteri-lip bu kullanıcıların etkileşim oranlarına göre daha fazla kişiye ulaşırken, Insta-gram paylaşımlarınızda tüm içerikleriniz sizi takip eden herkesin ana sayfasına düşmektedir. Bu yüzden yalnızca başlangıç olmak üzere takipçi sitelerin-den alım yapabilirsiniz. Takipçi sayınızı arttırmak, markanızı Instagram’da feno-men yapmak ve daha fazla Instagram öneri için ajansımızdan hizmet alabilirisiniz.

Page 9: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

16

Kurban Bayramını, sevdiklerinizle beraber sağlıklı

ve huzur içinde geçirmenizi

dilerizRoza Projektplanung GmbH

Obernauer Straße 125 . 63743 Aschaffenburgwww.roza-immobilien.de

İlk çıktığı günden bugüne, her zaman tavrıyla ve tarzıyla ‚‘Ailemizin Sanatçısı‘‘ oldu. Yaptığı şarkılarla, konserleriyle, naif söylemleriyle daima sevgimizi kazandı. Kariyerinin 3.dönemi olarak adlandırdığı şu dönemde yeni albümü ‚‘Yaz 2016‘‘ yı mü-zikseverlerle buluşturdu. Biz hem kariyerini hem şarkılarını hem de kendisini konuştuk!

BORÇLUYUM

BUGÜN KENDİMDEN MEMNUNSAM,

BUNU GEÇMİŞTEKİ TECRÜBELERİME

popbizde

Page 10: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

18 19

• 1996 yılında ilk albümünüz ( Bi-rinci dönem ), 2006 yılında “Yürü Yüreğim” albümünüz ( İkinci dö-nem ) ve en yeni albümünüz “Yaz 2018” ile üçüncü döneminizdesiniz. Geriye dönüp baktığınızda, birinci ve ikinci dönemdeki Gökhan’a neler demek istersiniz?İlk dönem için her şeyi kafana takma derdim, sabırlı olmayı öğren derdim, 2. dönem için ise tebrik ederdim.

• Aldığınız müzik eğitiminden ve Türk müziğinin inceliklerinden fa-ydalanarak “Araftayım” ve “Tür-kan” şarkılarını bestelemişsiniz. İki şarkı da, yıllar geçse de dinleyeceğimiz şarkılar oldu. Sormak istediğim şu, kalıcı ve iyi şarkılar yapabilmek için müzik eğitimi almak gerekiyor mu?Konservatuarlı olduğum Türk müziği eğitimi aldığım doğrudur ancak Tür-kan ve Araftayım şarkılarını eğitimden faydalanarak yapmadım. Onlar benim içgüdülerim, onlar benim duygularım, yıllardır biriktirmiş olduğum müzikal hislerim, kendi yolum kendi çizgim. Dolayısıyla ölümsüz eserler yapmak veya çok beğenilen besteler, şarkılar yaratabilmek için de illa çok büyük bir eğitim almış olmasına gerek yok kişinin, o içinden gelen bir şeydir fakat eğitim bunu tabii daha iyi yansıtabilmesi ve ifade edebilmesi için eğitim şarttır.

• Fark ettim ki, siz sahneye kendinizi değil müzik aşkınızı ve sanatınızı taşıyorsunuz. “Star” kavramını değil “müzisyen” kavramını fazlasıyla dolduruyor-sunuz. Bu sizin tercihiniz mi oldu? Ego ve hırsın arınmış hali midir bu durum? Sanat hayatım boyunca hiçbir şekilde egolarımla hareket etmedim, müzisyen kimliğim her daim ağır bastı. Müzisyen olmayı ve keyifle müzik yapmayı çok seviyorum sahnede de bunu müziği böyle yaşamayı tercih ediyorum. Ben oldum olası kendimi hep müzisyen hissetmişimdir, mesleğimin bu kısmını çok daha keyifli ve yaşanılır buluyo-rum.

Page 11: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

20 21

• Bir röportajınızda “Tıklanma sayıları, şarkının kalitesini göster-mez.” dediniz. Fakat, Türkiye’de halkın, organizatörlerin ve mekan sahiplerinin şarkının tutma kriterinin “tıklanma” olduğunu düşünüyorlar. Duygu ve samimiyet olmayan şarkıların bu denli ilgi göstermesi sizi üzüyor mu?Bir şarkının milyonlarca kez tıklanmış olması illa kalitesi olmuş olduğu anlamına gelmiyor ama mekanların ve organizatörlerin tabii ki çoğunluğun seçtiğini ön plana almak zorundalar. Tabii nihayetinde herkesin beğenisine sonsuz saygım var.

• Yaptığınız bir şarkıyı, bir şarkıcıya verdiğinizde projenin sonuna kadar ilgileniyorsunuz, destekliyorsunuz. Okumalarından, aranjesine, stüdyo aşamalarına da müdahele ediyorsunuz. Bu sahipleniş, iş disiplini sizi yormu-yor mu? İşimi çok seviyor ve severek yapıyorum. Mutlaka yorulduğumuz anlar oluyor ama sonuna gelmek ve sonunda istediğimiz sonucu alabil-mek ve duyguyu çıkarabilmek bütün yorgunlukları unutturuyor. Tüm pro-jelerde herkese elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Hem beste vererek devamında da okuma aşamasında da aranje aşamasında da elimden geleni yapıyorum. Bu beni yormaktan ziyade mutlu ediyor.

• Yeni albümünüzde “Kalbim Senin Olsun” şarkısına eşiniz vokaliyle ve enstrümanıyla eşlik etmiş. Bu şarkıyı kliple taçlandırıp, birlikte kamera karşısına geçmeyi düşünüyor musunuz? Neden olmasın çok isterim ama albüm-de diğer klip çekilecek şarkıların da bir sırası var vaktimiz kalırsa ona da klip çekmeyi çok çok istiyorum.

• Bir “Gökhan Tepe Tarzı” var, kırmadan dökmeden, en samimi ve içten haliyle hikayelerini aktaran bir yorumcu. Bizi şaşırtır mı sonraki dönemde Gökhan Tepe? Bir TSM, Arabesk, THM proje albümleri yapmak ister mi? Halk müziğini de, arabeski de, sanat müziğini de çok seviyorum ileride bu türler de albümler yapmayı da çok istiyorum.

Page 12: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

22 23

• En çok Ayla Çelik ve Şebnem Sungur’la çalışıyorsunuz. Bunun sebebi enerji ve kimya durumu mu? Her söz yazarıyla çalışabilir misiniz yoksa kurallarınız var mıdır?Elbette başka söz yazarlarıyla çalışabilirim hatta çalışmışlığımda var ancak Şebnem ve Ayla’nın stili benim müziğime çok uydu ve böyle bir uyuşma söz konusu oldu ve sonrasında da ortaya çok güzel şarkılar çıktı. Sanıyorum birbirimizi çok iyi tanıdığımız ve çok iyi anlayabildiğimiz için aynı yönde düşünebiliyoruz bu da başarıyı getiriyor.

• “Beyaz”, “Araftayım”, “Türkan” şarkılarını siz de söyleseydiniz çok sevilir, çok beğenilirdi. Siz seslendirmek yerine başka isimle-re vermeyi tercih ettiniz. Stüdyo aşamasında, şarkının finalinde hiç “keşke”, “ah ah” durumu olmu-yor mu ya? Bu kadar iyi şarkıları verirken tereddütünüz olmuyor mu gerçekten?Bestelemiş olduğum şarkıların çoğu solistini kendi buldu, herkes kısmetini yaşıyor. Araftayım ve Beyaz sevgili Ebru Gündeş’e nasip oldu, Türkan sev-gili Demet Akalın’a nasip oldu. Benim kendime nasip olan şarkılarım da var, hiçbirini paylaşırken tereddüt etme-dim, hepsi de çok başarılı oldular, tüm şarkılarım doğru isimler tarafından seslendirildi, en çok bundan mutluyum.

• Ben sizin müzik kariyerinizin birinci dönemine gitmek istiyo-rum. 1996’dan 2006’ya uzanan o 10 yıllık süreç. O arayış, benliğinizi bulma durumu o yıllar aralığında oldu sanıyorum. Eğer o yıllarda yaşadıklarınızı yaşamayıp, ilk çıktığınız andan her şey istediğiniz gibi olsaydı yine bugün aynı Gökhan Tepe olur muydu duruşuyla, tavrıyla? Yoksa bambaşka biri mi olurdu?Beni ben yapan geçmişte yaşadıklarım, tüm tecrübelerim bugün ki beni oluşturdu o yüzden yola yine aynı ben ile başlamak isterdim, bugün ken-dimden memnunsam bunu geçmişteki tecrübelerime borçluyum.

Page 13: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

24

BEAUTY PALACE SAHAARA

Gülhan ÖzcanFriseurmeisterin & Make- Up ArtistGlattbacherstr. 2 , 63741 AschaffenburgTel. 060 21 / 438 49 08

Web. www.sahaara.eu Beauty Palace SaHaara by Gülhan sahaara_by_gulhan

Öffnungszeiten: Di.-Fr. 09.00 - 19.00 Uhr | Sa. 08.00 - 16.00 Uhr | Montag Ruhetag

bis 31.08.18

Page 14: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

26 27

Tatil günlerinde keyifli vakit geçirmek için uzun saatler güneş altında kalmak, cilt sağlığını bozarken, yaşlanma sürecini de hızlandırabilirCiltte kırışıklık ve lekelenmeler kaçınılmaz olabilir-ken, cilt kanseri de güneşin neden olduğu ciddi tabloların başında gelmektedir.

Bronzlaşayım derken cildiniz yaşlanmasın!

güzellik

Page 15: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

28 29

Güneşte 20 dakikadan fazla kalmayın- Bir insanın günde 15-20 dakika kadar güneş ışığı görmesi D vitamini sentezi için yeterlidir ve tüm vücut ile cilt sağlığı için önemlidir. Ancak güneşte fazla kalmak, ciltte geri dönüşümsüz hasarla-ra neden olabilir. Güneş ışınları 11.00-16.00 saatleri arasında yeryüzüne dik açı ile inmektedir. Bu nedenle güneşin zararlı etkileri bu saatler içinde daha fazla ortaya çıkmaktadır.

Geniş kenarlıklı şapka ve açık renkli giysiler tercih edin - UVA ışınları pencereden de geçebildiği için özellikle lekelenme problemi olan hastaların ev içinde de koruyucularını kullanmaları faydalı olacaktır. Mekanik olarak korunmak için de güneş gözlüğü, geniş şapkalar, sık dokunmuş açık renkli kumaşlar tercih edilebilir.

Tatiliniz Acil Servis’te son bulabilir- Bronzlaşmak sağlıklı bir cildin göstergesi değildir. Tam tersi cildin kendini güneş ışınlarından korumak amacıyla gösterdiği bir savunma mekanizmasıdır. Güneş ışınları özel-likle beyaz tenli kişilerde birinci ve ikinci derece yanıklara, çil, lekelenme gibi pigmentasyon sorunlarına, DNA hasarı oluşturarak erken cilt yaşlanmasına, kanser öncüsü deri hastalıklarına hatta deri kanserlerine ve hassas cilt yapısına sahip kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Bu nedenle yeteri kadar güneş ışığı ile temas edip bilinçli bir şekilde güneşten korunulması gerek-mektedir.

Şemsiye altında olmak da sizi korumaz- Yazın gölgede veya şemsiye altında oturmak güneşten korunmak için tek başına yeterli değildir. Çünkü denizden ve kumdan yansıyan güneş ışınları, tüm cilde zarar verecek kadar tehlike-lidir. Bu nedenle dermatoloji uzmanına danışılarak, cilt tipine uygun şekilde güneş koruyucular kullanılmalıdır. Güneş koruyucunun etkisini göstere-bilmesi için güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülmelidir ve 3-4 saatte bir tekrarlanmalıdır. Terleme, yıkanma, yüzme sonrasında daha sık olmak üzere 2-3 saatte bir yenilenebilir. Kola, kakao ve havuç yağı cildi

lekelendirebilir- Ayrıca bronzlaşmayı kolaylaş-tırmaya yönelik kola ve kakao yağı, havuç yağı, zeytinyağı gibi çeşitli ürünler kullanıldığında bu zararlı etkiler çok daha çabuk ve şiddetli olarak ortaya çıkacaktır. Bu maddelerin kendisi ciltte irrita-syon veya alerjik reaksiyonlara yol açabileceği gibi güneş ışınları ile birleşince de ciltte leke oluşumuna neden olabilmektedir.

Page 16: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

30 31

Modası geçmek bilmeyen her kıyafetin farklı modellerde kom-bin yapabileceğiniz güneş gö-zlükleri kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasındadır.

Aynı zamanda hafif renklendirilmiş modelleri de son derece moda! Dışarıda, sokakta yürürken hemen hemen bir çok kişe de bu model-lerden görebileceğiniz bu model-ler her kıyafet kombinine uyum sağlayabiliyor.

"2018 Gözlük trendleri"

#kadın.ve.trend

DI HAARSTUDIO . BEAUTY COSMETIC

AV

Ludwigsplatz 6 . 55252 Mainz-Kastel . Tel: 06134 280 706 , 0176 21 18 54 49Öffnungszeiten Di. - Fr. 9.00 - 19.00 Uhr , Sa 9.00 - 16.00 Uhr

www.haarstudio-diva.de haarstudiodiva

· HAARSTUDIO· MICROBLADING· MICRONEEDLING· AUGENLIDSTRAFFUNG· PERMANENT MAKE-UP

kadınca Elif Er

Page 17: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

32

Tıpkı kıyafetler gibi güneş gözlüklerinin de modası her sezon kendini yenile-meye devam ediyor. Peki 2018 güneş gözlüğü trendleri neler? 2018 yaz bayan güneş gözlüğü mo-delleri için çok çeşitli ve güzel fikirler mevcut. 2018 yılında güneş gözlüklerin-de dekoratif öğelerin ön plana çıktığını görüyoruz. Bu öğeler çoğu modelde ön planda. 2018 güneş gözlüğü modelleri için ilk sırayı şeffaf tarzlar alıyor.

İnce Görünümlü Güneş Gözlükleri Matrix filmindeki güneş gözlüğü stillerini andırsa da aynısı değil. İnce görünümlü kaşa kadar uzanmayan bir stil. Genel-likle koyu renkli bu tarz bayanlara çok ayrı bir hava katmaktadır. Siyah rengin yanında yeşil, kahverengi, mavi renkleri de mevcuttur. Kolye ve diğer akse-

Şeffaf Güneş Gözlükleri Son dönemim popülaritesi bu seneyi de kasıp kavuracak. Güneşte şeffaf olan ama içeri kapalı noktalarda kara-ran şeffaf gözlükler çok beğeniliyor. Özellikle ünlülerinde çok fazla ilgi gösterdiği bir güneş gözlüğü. Hem dışarı da hem de içeride gözünüz-den çıkarmadan kullanım kolaylığı sağlıyor. Şeffaf bayan güneş gözlük-leri olmayan kesinlikle bir tane temin etsinler. gerçekten bu stil çok ayrı du-ruyor. Çok fazla çekicilik kazandıran bir gözlük stilidir. Ayrıca karşı cinsle-rinde çok beğendiğini ekleyelim.

Beyaz Çerçeveler Trendi 1960’larda, Twiggy ve Audrey Hep-burn dönemine geri döndük. Yuvar-lak, kare, kalp şeklinde olan beyaz çerçeveler çok moda olacak. Özel-likle de kalp şeklindeki görünümler bambaşka bir ilgi çekiyor. Tarzınıza tarz katmak için beyaz çerçeveleri kullanabilirsiniz.

Sarı Lensli Gözlükler Uzun yıllar öncenin modası tekrar trend oldu. Geçen yıl ve bu yıl yükselen bir grafiğe sahip. Sarı camlı güneş gözlükle-ri çok ikonik bir hava veriyor. Sarı camlı gözlükler sportif ve klasik yapılarıyla koleksiyonlarda yerini almıştı. Raybanın birçok modeli bu modelde mevcut olduğunu söyleyelim.

Bir iki yıldır çıkan bu modeller bu yılla beraber daha popüler hale gelmeye başladı. Bunun yanında gidilen mekana göre farklı tarzlar da mevcut. Güneşin çok olduğu bu mevsimlerde gerçekten bu aksesuar parçası şıklık için hayati öneme de sahiptir. İşte bundan dolayı en son örnekleri kullanmanız size çok artı kazandıracaktır. Şimdide 2018 güneş gözlüğü trendleri neler buna bakalım.

suarlarınızla uyum sağlamaktadır. Çok geniş güneş gözlüğü sevmeyenler için düşünülmüş bir tasarım olduğunun altını çizelim. Kendi içerisinde de çok fazla modeli mevcuttur. Ken-dinize cool bir görünüm kazandırmak için tercih edilebilir.

0157.752 44 9990174.958 25 25

Marienstraße 1263739 Ascha� enburg

• GLASREINIGUNG • GEBÄUDEREINIGUNG • TEPPISCHREINIGUNG

Page 18: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

34

‚‘Hoşuna Mı Gidiyor‘‘, ‚‘Aman Aman‘‘, ‘Adeyyo‘‘, ‘Sayın Seyirciler‘‘ ile yıllardır her yaz onun şarkılarıyla eğleniyoruz! Bu yaza da gizliden gizliden, hari-ka bir proje hazırladı. Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki Ece Seçkin‘den. Her zaman olduğu gibi yine voltranı bozmamış Ece. Sözü Ayşen‘e, müziği Kemal Şimşekyay‘a ve düzenlemesi ise Ozan Doğulu‘ya ait bir şarkıyla 2018 yazını karşılayacak. Dinleyenle-rin yalancısıyım, herkes bu şarkıya bayılacakmış! En çok dikkatimi çeken nokta ise Murad Küçük yönetmenliğinde, Afrika‘da kabilelerle bir arada çekilen bir klip olması. Çok büyük bir ekip ve çok büyük bir prodüksiyon aylardır bu klip çekimi için hazırlanıyordu. Geçtiğimiz günlerde de çekimleri tamamlandı. Çok uzatmadan yakın zamanda hem şarkıyı, hem klibi bizlerle buluşturacak Ece! Merak ediyorum çok! Belli ki şaşırtacak bizi bu sefer!

ECE SEÇKİN‘İNYAZ SÜRPRİZİ

Hande Yener'le, özellikle iki senedir yaz sezonlarını açmaya o kadar alıştım ki muaz-zam hit şarkılarla dolu ''Hepsi Hit Volume 1.'' ve ''Hepsi Hit Volume 2.'' albümleriyle. Bu yaz, bir sürpriz yapar ansızın çıkar gelir diye bekle-dim! Hala yaz bitmediğine göre, ondan büyük bir sürpriz yine de bekliyorum. Hande'siz yaz olur mu? Bence olmaz. Her şey bir kenara, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve herkesten sakladığı yabancı şarkısının stüdyo ve klip çekim aşamalarını tamamladığını öğrendim. Dönen dedikodular, kulaktan kulağa dolaşanlar neler diye soruyorsanız söyleyeyim, ''İlk kez bir şarkıcı, bizi dünya için heyecanlandırdı. Biz bu projeden çok umutluyuz, çok konuşulacak'' söylemleri var. ''Love Always Wins'' şarkısıyla yurt dışına açılmak için geri sayıma girdi Hande! Tüm müzikseverler ve hayranlarının onunla birlikte aynı heyecanı yaşadığına eminim.

HANDE YENER,YURT DIŞINA AÇILMAYA HAZIR

Liebigstraße 2 - 63906 Erlenbach am Main - Tel: 09372 9839934Öffnungszeiten: Mo - Fr 9.00 - 18.00 Uhr, Do 9.00 - 20.00 Uhr, Sa 9.00 - 16.00 Uhr

Damen und Baber Salon

KERATINGLÄTTUNG

HAARVERLÄNGERUNG (120 Extencions+Schnitt+Styling) 399 €

ab 140 €

popbizde

Page 19: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

36

1. Oğuzhan Koç - Takdir-i İlahi2. Soner Sarıkabadayı - Boza Boza3. Merve Özbey - Vuracak4. Yalın - Sensiz Ben Ne Olayım5. Güliz Ayla - Gelsin Öpsün Kalbimi6. Berkay - Ben Sadece7. Bengü - Altın Çağ 8. Mustafa Sandal ft. Eypio - Reset9. Murat Dalkılıç - Sevdanın Tadı10. Şimal - Z Raporu

Türkiye‘de Merve Özbey, Erdem Kınay‘ın yaptığı dans şarkılarına, getirdiği yoru-muyla, ses rengiyle farklı bir akım başlattı. ‚‘Duman‘‘, ‚‘Helal Ettim‘‘ devamında ‚‘Topsuz Tüfeksiz‘‘, ‚‘Boynun Borcu‘‘ ile ‚‘Iyyyy, ben bu şarkıları hayatta dinlemem, çok ara-besk kokuyor bunlar‘‘ diyen insanlara bile dinlettirdi, sevdirdi. Üstüne gece kulüplerine avaz avaz herkese şarkılarını söylettirdi. Bu akımın başarılı olduğunu fark edenler, akıma kapılmak istediler ancak hiçbiri bir Merve Özbey olamadı. Sözün özü şu ki, Merve Özbey, gerçekten çok iyi bir yorumcu. Yıldız Tilbe‘nin proje albümünde seslendirdiği ‚‘Vuracak‘‘ ile şimdilerde mi-lyonlara koşuyor tüm dijital platformlarda. Bu başarı, Merve‘nin başarısıdır! Bu yazın şarkısı bence ondan geldi! Geçmiş olsun millet!

BU YAZI

‘‘VURACAK‘‘MERVE ÖZBEY

BU AY NELER DİNLİYORUM?

COLOR COMPANYDIE FARBMANUFAKTUR

Inh.: Tunay Mardin

Landstraße 11B . 63939 Wörth am Main Email: [email protected]

Tel.: 0174 376 47 54

"Gerne würden wir in Sachen Malerhandwerk, an Ihren Projekten, mit fairen Preisen und Zuverlässigkeit mit unserem

Team für Qualität bürgen."

Page 20: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

38 39

Adem Bozkurt'un 1997 yılında Almanya'da bir trafik kazasında öldüğü sanılıyordu. İzmir'deki mezarı açılıp otopsi yapılınca, ensesinden vurularak öldürüldüğü ve kaza süsü verildiği ortaya çıktı.

8 Nisan 1997 Salı sabahı, Friedberg Karakolu’ndaki polis telsizinden bir trafik kazası anonsu yapıldı. Siyah bir BMW, Ober-Mörlen bölgesinde kırsal alanda bir ağaca çarpmıştı.Olay yerine gelen polisler, kazada hayatını kaybeden kişinin 45 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Türk vatandaşı Adem Bozkurt olduğunu tespit ettiler.Yolun akışı ve maktulün yaraları, şüpheli bir durumu göstermiyordu. Bu nedenle otopsi yapılmadı.Yakınları, trafik kazasında öldüğünü düşündükleri Adem Bozkurt’u götürüp İzmir’de defnettiler.

Oysa hiçbir şey görüldüğü gibi değildi.

2015 yılının başında, polise olayın cinay-et olduğunu belirten bir ihbar mektubu gönderildi.Kaza raporunun yeniden incelenmesi sonrasında, olayın kaza süsü verilmiş bir cinayet olabileceği tespit edildi.Alman savcılık, adli tıp ve emniyet yetkili-leri, İzmir’e giderek Türk yetkililerle birlikte Adem Bozkurt’un cesedine otopsi yaptılar.Bozkurt, ensesine bir kurşun sıkılarak öldürülmüştü.Cinayetin oto yol dinlenme tesislerinde tu-valet bakım firmaları arasındaki bir rekabet-ten dolayı işlendiği düşünüldü. Bu çerçevede

3 kişi cinayet zanlısı olarak gözaltına alındı ama bir süre sonra serbest bırakıldılar. Araştırmalarını sürdüren polis, başka bir şüpheliye ulaşamadı.

Emniyet yetkilileri, vatandaşların Adem Bozkurt cinayetinin aydınlatılabilmesi için yardımcı olmalarını istiyor ve şu soruların cevabını arıyor:- 8 Nisan 1997 sabah saat 04:30’da Ober Mörlen bölgesindeki Winterstein Caddesi’nde meydana gelen ve trafik kazası gibi gösterilen cinayetle ilgili bilgisi olan var mı?- Olay günü siyah renkli bir BMW 518 aracı veya Adem Bozkurt’u gören oldu mu?- Bu olay hakkında bilgisi olan veya bunun bir cinayet olduğu hakkında herhangi bir şey duyan kimse var mı?

Katilin veya katillerin bulunmasına yardım edecek kişilere 10 bin avro da para ödülü verilecek.Sabaha karşı bir kişiyi ensesinden vurarak öldür. Olaya kaza süsü vermek için arabayı ağaca çarptır. Görevliler işini düzgün yapmadığı için olay kapansın ve otopsi bile yapılmadan cenaze defnedilsin.

Gerçekler, yıllar sonra da olsa vicdanının sesini dinleyen bir tanığın mektubuyla ortaya çıksın.Kulağa film senaryosu gibi geliyor değil mi?Amerikalı öykü yazarı Russel Banks’ın dediği gibi:“Gerçekler, uyduracağım bütün hikayeler-den daha ilginç ve ben de bu yüzden gerçeği anlatıyorum”…

Almanya'da film gibi cinayet

Haberler

Page 21: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

40 41

Inh. Barış Bileci Landingstraße 3 · 63739 Aschaffenburg

Tel. 0 60 21 - 79 34 284 · Handy 0177 - 86 16 613Öffnungszeiten: Mo.–Fr. 10–18 Uhr · Sa. 10–16 Uhr

www.juwelier-ates.de

Ja ich will !

CUP20185.

ŞAMPİYONJUWELIER ATESViTRiN CUP Esnaflar kupası 2. kez Juwelier Ateş'in

2018 5.Vitrin Cup Esnaflar Kupası finalinde Juwelier Ateş, Kiraz Transport'u penaltılarda mağlup etti ve 2016'dan sonra 2.kez kupayı kazanmayı başardı. Vatanspor Aschaffenburg'un tesislerinde gerçekleşen normal süresi 1-1 berabere biten finalde penaltı atışlarında gülen taraf Juwelier Ateş oldu. 20 Takɩmɩn katɩldɩğɩ 2018 Vitrin Kupası‘nda Lahma Heimservice, Limon Grillhaus‘u yenerek turnuvayı üçüncü bitirdi.ViTRiN ekibi olarak TURNUVAYA KATILAN VE RENK KATAN TÜM TAKIMLARA TEŞEKKÜR EDERİZ. Bir sonraki ViTRiN CUP'da görüşmek üzere.

Page 22: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

42 43

Page 23: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

44 45

Page 24: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

46 47

Page 25: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

48 49

Page 26: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

51

Kleine Schönbuschallee 9063741 Aschaffenburg

Info.ReservierungenTel.: 01512 1667711

Diamonds Lounge Aschaffenburg

Page 27: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

52 53

YASEMİNLİ KÖŞE

Yasemin Semerci [email protected] yaseminsemerci.blogspot.de

Oyuncular: Uğur Yücel, Şükrü Özyıldız, Melisa Şenolsun, Şebnem Hassanisoughi, Caner Şahin, Ezgi Şenler, Gülçin Şantırcıoğlu, Nik Xheliau, Zeyno Eracar, Macit Sonkan, Deniz Hamzaoğlu, Sezer Avcı, Hülya Duyar, Serkan Genç, Mehmet Akif Özdemir...

Vizyon

Baba kız hikayesi olan dizi, babası ile yerleşik düzende olan bir adam ve annesini arayan bir kadının Antakya’da yollarının kesiştiğini anlatıyor. Üstüne üstelik işine içine Suriye ve yasa dışı örgütler de giriyor. Rüya babası Ayaz Kıran’la Berlin’de sakin bir hayat sürerken, daha önce hiç görmediği annesinin Suriye’de olduğunu öğrenir. Annesinin yaşadığını öğrenen Rüya’nın işgal altındaki köye girmesinin tek yolu Boran’la sahte evlilik yapması gerekmektedir. Ta ki o güne kadar babasının dizi-nin dibinden ayrılmayan Rüya bu tehlikeli yolculuğa çıkmaya kararlıdır. Rüya’nın bu yolculukta 6 yıl sonra evine ilk defa dönen Yusuf’la yolları kesişir ve annesini aradığı sırada Antakya’da kalabalık bir ailenin içinde bulur kendini. Bu içine düştüğü tehli-keli maceranın mimarı karanlık yönünü daha önceden bilmediği babası Ayaz’dır.

Yeni Dizi

Hayatın gerçekleri, gazetede kendi ölüm ilanını yazan İsmet amcanın yazdıklarını okuduktan sonra daha fazla karşıma çıkmaya başladı gibi geliyor biliyor musun? İsmet amca ölmeden önce takdir-i ilahiyi hatırlayıp kendi yazmıştı ölüm ilanını da. Başlıkta „BEN ÖLDÜM“ diyerek başlamış. Önce şaşkınlık, sonra o tam sayfa ilanda adımızı arayışımız, hüzünlü de olsa iyi fikirmiş tebessümü, sonra neden bizde kendi ilanımızı yazmayalım ki düşüncesi ve elimiz-de birer kağıt ve kalemle kendimizi masanın başında buluşumuz.

Nasıl başlamalıyım? İsmet amca gibi kendimizi tanıtarak mı başlayalım? Ailesinde kaybettiği insanların da isim, ünvan ve mesleklerini de ekleyerek Onlara da vefasını, sevgisini göstermiş kendisi. Hatta üniversiteden ünlü siyasetçi ve yazar arkadaşlarını da belirtmiş. Okuduğumuz okulları yazalım mı biz de? Önce aldığımız diplomalardan bahsedip, çalıştığımız şirketleri de yazalım mı ? İsmet amca da yazmış biraz. Sonra eşinden sevgiyle bahsederek vedalaşmış. Kapanışta Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kendisini toprağa verecek-lerini ve müsait olanların katılarak sevap kazanabileceğini belirtip, haklarını helal etmelerini isteyerek, Allah rahmet eylesin diyenlerden de şimdiden Allah razı olsun diyerek bitirmiş kendi ölüm ilanını. Hüzünleniyor insan...

BEN YAŞIYORUM.

Nasıl yazalım ? Bence diplomalar, meslekler, ünvanlardan çok gönüller önemli ve geride bıraktıkların. Bu yüzden biz en çok üzerimizde hakkı olan-lardan mı bahsedelim önce ? Öğretmenim mesela, ilkokul öğretmenim Muzaffer ve Şahvelet öğretmenler. Ya ortaokulda Cemal Aydın. Bize Türkçe dersinin yanında güzel güzel, tatlı tatlı hayatı anlatışı. Yaşıyor mudur halen bilmi-yorum. En son lise yıllarında görüşmüştük. Sonraları bir türlü kısmet olmadı ziyaretine gitmek. Her bahsedişte hüzünlenirim. Üniversitede de genel cerrah Fadıl hocamız. Öyle sevecen, öyle mütevazi biriydi ki. Şimdi internetten baktım. Çok değişmemiş. Profesör olmuş. Çok sevindim.

Annemi nasıl anlatayım? Bir sayfa sadece ona olan minnetime yetmez ki. Nasıl veda edebilirim? Peki ya babam? Kedim Safiye ne olacak? Canım ablam? Çok sulugözdür o şimdi. Kıyamaz bana. Biricik ağabeyim? Can dostum Zehra? Yanında kendi olabildiği kaç insanı olur ki insanın? Sade ve gerçek bir dostluk bizimki. Ona yazma-dan olmaz. Tatil perisi Aslı? Hiç değilse muhteşem uyumundan ve gülümsemesinden bahsetme-liyim. Eski futbolcu eniştem? Her sabah mercimek çorbasını içtiğim lokantacı İdris ağabey? Bahçemizdeki limon ve leylak ağacını diken Şahin amca? Çok sevdiğimi bildiğinden, yaprak sarma yaptığında elinde mavi tabağıyla kapımızda beliren komşumuz

Page 28: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

54

Sevgiyle...Yasemin

Zahide teyze? Hastaneden müdürüm Bünyamin bey? Bir müdürden çok ağabey gibi hakkı geçmedi mi bana ? Ya Fahrettin amcam?...Hep sevdiklerim, çok sevdiklerim.

Aman Allahım ne zor şeymiş ölmek. Daha doğrusu vedalaşmak sanırım. Peki ya unuttuğum isimler ne olacak? Vazgeçtim ben. İsmet amca kadar cesur değilim belki de.

Ben yaşarken dile getireceğim minnetimi kıymetlilere. Ve mümkünse gönül alacağım. Kendi ölüm ilanımı yazmak yerine güvendiğim birinden isteyeceğim onu da. Giderayak bir kişinin bile olsa kalbini kırmak istemiyorum. Önemli olan gönül değil mi? Sonuçta gönülde bıraktıklarıyla anılıyor insan. Ve arkasından denilmesini istediği yegane iki kelime : İYİ BİLİRDİK.

Sahte polis otobanda yol kesti

Almanya'da A5 otobanında bir aracı dur-duran sahte polisler, araçta bulunanların parasını ve araba anahtarını alarak kayıplara karıştılar.FRANKFURT - Almanya'da A5 otobanında seyir halindeki bir aracı durduran sahte polisler, araçtaki vatandaşların bol miktarda nakit parasını alarak kayıplara karıştılar.

Otobanda otomobilleri ile yola devam etmekte olan Beyaz Rusyalı aileyi el kol hareketleri yaparak ve polis rozeti göste-rerek durduran sahte polis, Citroen marka arabasından inerek ailenin belgelerini kontrol etti.

Kimlikler, pasaportlar, ehliyetler ve diğer belgelere baktıktan sonra nakit para olup olmadığını soran sahte polis, paraların sahte olup olmadığını kontrol etme bahanesiyle kendi aracına binerek uzaklaştı.

Zanlılar, kaçarken ailenin arabasının anahtarını da yanlarında götürdüler.

Emniyetten yapılan açıklamada, şahıslardan biriniin 30-35 yaşlarında, 1,70-1,75 boyla-rında, hafif şişman, esmer kısa saçlı, uzun yüzlü ve kalın dudaklı olduğu belirtildi.

Güneş gözlüğü taktığı ve çok kötü sigara koktuğu kaydedilen zanlının, lacivert bir tişört giydiği ve şapka taktığı belirtilidi.

Tişörtün kolunda ve şapkasında aynı armanın olduğunu da dile getiren yetkili-ler, olayla ilgili bilgi verebilecek kişilerin bu telefonu aramasını rica etti: 06033-70430.

Dövizli askerliğe zam

Yurt dışında yaşayan ve dövizli askerlik-ten yararlanmak isteyenler, 2 bin avro karşılığında hiç silah altına alınmadan askerliklerini yapmış sayılacak.

AKP tarafından TBMM Başkanlığına sunulan teklifte halen bin avro olarak uygulanan dövizli askerlik bedeli 2 bin bin avroya yükseliyor. Yurt dışında yaşayan ve dövizli askerlikten yararlanmak isteyenler, 2 bin avro karşılığında hiç silah altına alınmadan askerliklerini yapmış sayılacak.

Ancak bu durumdakilere Milli Savunma Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim verilecek. Uzaktan eğitimin nasıl olacağı MSB tarafından çıkarılacak yönetmelikle belirlenecek.

Kiraz-TransporteInh. Tamer Kiraz

Pflaumheimer Str.50 / 63762 Großostheimwww.kiraz-transporte.de / Email: [email protected]

Tel.: 06 026 - 9 963 450 / Fax: 06 026 - 9 963 449 / Mobil 0 178 - 4 763 552

KURBAN BAYRAMINIZ

KUTLU OLSUN... Haberler

Page 29: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

riert. Hinter jedem Hinweis können sich sowohl einfach zu bewertende Sachver-halte verbergen als auch sehr komplexe und arbeitsintensive Fallgestaltungen. Vereinfacht wird die anonyme Meldung von Beobachtungen oder Implausibilitä-ten durch ein Online-Formular, mit dem seit kurzem die Möglichkeit besteht, auch Dateien und Fotos an die AOK Hessen weiter zu leiten.

Das Fallspektrum ist breit gefächert, es betrifft Versicherte, die Leistungen erschleichen, aber auch Personen in der ambulanten und stationären Versorgung, darunter einzelne Ärztinnen und Ärzte,auch Apotheken. So wurden von Juni 2016 bis Oktober 2017 65 gefälschte Rezepte über Norditropin Flex mit der AOK Hessen abgerechnet – Gesamtwert: 280.000 Euro. Das Wachstumshormon-Präparat wird bei Kindern verordnet, ist aber aufgrund seiner muskelbildenden Eigenschaften auch bei Sportlern beliebt. Eine gängige Packungsgröße kostet fast 5.000 Euro. Die gefälschten Rezepte wurden ursprünglich fast ausschließlich in hessischen Apotheken eingelöst, in der Regel spätabends oder nachts, bevor die Täter ab 2017 ihre Tätigkeit auf angren-zende Bundesländer ausgeweitet haben. Ein anderes Beispiel betrifft einen ambu-lanten Pflegedienst, der nicht erbrachte Leistungen in Rechnung gestellt hat. Zeugenbefragungen der Polizei zeigten, dass die Pflegebedürftigen keine der ange-gebenen Leistungen erhielten, so wurden Körperwäschen oder Hilfeleistungen bei Toilettengängen zwar abgerechnet, aber nie erbracht. Den Beschuldigten wurde im Bereich der Pflegeversicherung in 64 Fällen Abrechnungsbetrug mit einem Gesamtschaden in Höhe von fast 65.000 Euro zur Last gelegt.

Necati SuözerAOK Hessen

So viele Hinweise wie nie zuvorAOK Hessen stellt neuen Zwei-Jahres-Bericht vor / Langjähriges Ermittlerteam kümmert sich um die Aufklärung von Luftleistungen und Rezeptfälschungen Bad Homburg. Insgesamt 840 Hinweise zu möglichem Fehlverhalten gingen 2016 und 2017 an die AOK Hessen. Das sind 25 Prozent mehr als noch im Vorjahres-zeitraum. Sehr oft beschäftigt sich das neunköpfige Ermittlerteam dabei mit Luftleistungen, Rezeptfälschungen und Doppelabrechnungen. In dieser Zeit wurden fast 3,3 Mio. Euro als gesicherte Forderung realisiert. Seit Gründung der Stelle zur Bekämpfung von Fehlverhalten konnten über 16 Mio. Euro zurückgeführt werden. Laut dem aktuellen, mittlerweile siebten Zwei-Jahres-Bericht der AOK Hessen zu Fehlverhalten im Gesundheitswe-sen wurden 2016 und 2017 448 Fälle bearbeitet, davon 296 Neufälle. „Diese Steigerung ergibt sich aus der Zunahme von Hinweisen, die zwar nicht alle zu einem begründeten Verdacht führen, aber immerhin mussten wir in 117 Fällen die Staatsanwaltschaft unterrichten“, erklärt Heike Degenhardt-Reinmold, Leiterin der Stabsstelle, die von Eschborn aus ope-

Teures für die Muskeln

Fehlverhalten im Gesundheitswesen:

54-Express e.K.Transporte & Kurierservice

Otto Straße 14-16 . 63741 AschaffenburgTel. 06157 9862783 - Fax. 06157 9862785 , Mail: [email protected]

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Page 30: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

59

Südbahnhofstraße 3 . 63739 AschaffenburgInfo & Reservierung 06021 5858560

Limon Grillhaus

Page 31: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

AMG GT 4’ün V8 motorlu versiyonlarında 9 ileri MCT şanzımanın yanı sıra ve çok odalı hava süspansiyonu-na yer verişmiş.GT 53’te ise dokuz ileri TCT şanzıman görev yaparken aracın adaptif süspansiyon sistemi çelik yaylarla desteklenmiş. Arka tekerlekten yönlen-dirme sistemi GT 63 versiyonlarında standart olarak sunulan arka tekerlekten yönlendirme sistemi, GT 53 versiyonunda ise opsiyon listesinde yer alacak.

Mercedes AMG GT 4 serisinde bulunan tüm modeller, sürüş koşullarına ve sürücü tepkilerine bağlı olarak akslar arasında en iyi tork dağılımını sürekli hesaplayan AMG Performans 4MATIC+ dört teker-den çekiş ile donatılmış. Markanın ünlü drift modu ise GT 63 S modelinde stand-art olarak sunulurken diğer versiyonlarda ise opsiyonel olarak yer alacak.

Aracın iç mekanına baktığımızda ise diğer Mercedes-Benz modellerinden alıştığımız çift ekranlı düzen hakim. 12.3 inç boyutlu iki adet ekranın görev yaptığı iç mekanda en çok dikkat çeken detay ise yükseltimiş orta konsol oldu. Yeni GT 4’te çekiş modlarını, süspansi-yonu, ESP’yi, egzoz sistemini ve daha birçok sistemi kontrol eden renkli ekran düğmelerinine yer verilmiş.

Hafif hibrit sistemli versiyonu bulunan serinin en tepesinde 639 beygirlik bir ca-navar oturuyor. Mercedes-AMG ailesine yeni katılan model ilk olarak üç farklı versiyonla satışa çıkacak. Model gamının en tepesinde GT 63 S 4MATIC+ versiyo-nu yer alırken bu versiyonun bir kademe altında GT 63 4MATIC+ bulunacak. Giriş seviyesinde ise GT 53 4MATIC+ satın alınmayı bekleyecek.

AMG’nin dört kapılı coupe modelinin GT 63 S 4MATIC adı verilen en güçlü versiyonun kaputunun altında 639 beygir güç ve 900 Nm tork üretebilen 4.0 litrelik çift turbo beslemeli V8 motor bulunacak. Gücünü dört tekerleğe birden iletebilen araç 100 km/s hıza 3.2 saniyede ulaşabiliyor. GT 63 S 4 MATIC+’nın son hızı ise 315 km/s olarak açıklandı.

V8 motora sahip bir başka versiyon olan

GT 63 4MATIC+ ise 585 beygir ve 800 Nm torka sahip olacak. Son hızı ise 310 km/s olan araç 0-100 km/s hızlanmasını 3.4 saniyede tamamlıyor.

Her iki V8 versiyon da silindirler kapat-ma teknolojisi AMG Cylinder Manage-ment sistemine yer verilmiş. Daha güçlü olan S versiyonu ayrıca aktif motor takozunu da içinde barındıracak, standart 63 versiyonu için ise bu sistem opsiyonel olarak sunulacak.

Giriş seviyesindeki GT 53 ise yakın zamanda tanıtılan 3.0 litrelik 6 silindirli motora eşlik eden elektrik motoruna sahip hibrit ünite ile sunulacak. Toplamda 435 beygir güce sahip olan versiyonda elekt-rik motorunun katkısının ise 21 beygir ve 250 Nm tork olduğu belirtildi. 0’dan 100 km/s sürate 4.5 saniyede ulaşan aracın son hızı ise 285 km/s olarak açıklandı.

Mercedes-AMG GT CoupeAMG’nin yeni üyesi, AMG GT 4-door Coupe

US Car Parts World Kfz-Ersatzteilgeschäft

Inh.TOLGA ALBAYRAK Saaläckerstraße 2 - 63801 Kleinostheim

Tel.: 06027 40 99 270 - Mobil: 0176 31 68 32 99e.mail: [email protected] / stores.ebay.de/uspartsworld

Besuchen Sie uns online oder direkt vor Ort, wir freuen uns auf Sie!

teknobilim

a.k.

Page 32: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

62 63

Sıcak hava deri döküntülerine neden olabilirSıcak ve nemli hava, döküntülerin artmasına yol açmaktadır. İsilik, ter bez-lerinin tıkanması sonucu oluşur. Kaşıntı sonucunda deride tahribat oluşursa enfeksiyonda tabloya eklenebilmektedir. İsiliği önlemek için sık banyo yapılması, pamuklu giysiler giyilmesi ve derinin mümkün olduğunca hava alması gerek-lidir.

Bebeğinizin konforu için pişiği önleyinPişik, bebeklerde en sık görülen deri hastalıklarından birisidir. Pişikler, bebeğin bez kullandığı dönem boyunca tekrarlayabilir, yazın sıcak ve nemin etkisi ile görülme sıklığı artabilir. Bunun için bebeğin bezi sık sık değiştirilmeli, mümkünse altı ılık suyla durulanmalıdır. Özellikle bebek cildinin hassas olduğu ilk aylarda ıslak mendil alt temizliğinde kullanılmamalıdır. Her bez değişimi sonrası çinko oksit içeren pişik koruyucu kremlerin kullanılması pişiklerin önlen-mesinde faydalı olacaktır.

Bebeğinizin konforu için pişiği önleyinPişik, bebeklerde en sık görülen deri hastalıklarından birisidir. Pişikler, bebeğin bez kullandığı dönem boyuncatekrarlayabilir, yazın sıcak ve nemin

etkisi ile görülme sıklığı artabilir. Bunun için bebeğin bezi sık sık değiştirilmeli, mümkünse altı ılık suyla durulanmalıdır. Özellikle bebek cildinin hassas olduğu ilk aylarda ıslak mendil alt temizliğinde kullanılmamalıdır. Her bez değişimi sonrası çinko oksit içeren pişik koruyucu kremlerin kullanılması pişiklerin önlen-mesinde faydalı olacaktır.

İshaller ölümcül olabilirYazın ishale yol açan nedenlerin başında enfeksiyonlar gelmektedir. İshaller en sık 0-5 yaş grubunda görülmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde ilk 2 yaştaki ölüm nedenlerinin başında gelmekte-dir. Hafif ishal vakalarında tedavi evde yapılabilir. Bu durumda anne sütü alan bebekler emzirmeye devam edilmeli-dir. Orta ağırlıkta ishal vakalarında hastanede ağız yolu ile sıvı tedavisine başlanmaktadır (elektrolit solüsyonları). Ağır ishal vakalarında hastaya hastaneye yatırılarak damar yolu ile sıvı tedavisi uygulanmalıdır. Dışkıda kan ve iltihap hücreleri varlığında veya ishalin 7 günde düzelmemesi durumunda dışkı kültürü alınmalı ve gerekiyorsa antibiyotik teda-visi başlanmalıdır.

Kızarıklık 1. derece yanık olabilirÇocuk açık tenli, sarışın veya kızıl saçlı,renkli gözlü, çilli ise güneş yanıklarına karşı daha hassas olabilir. Uzun süre güneşe maruz kalındığında ciltte önce kızarıklık oluşur, birinci derece yanık olarak adlandırılır. Daha uzun süreli hasarlarda cilt üzerinde su dolu kabarcıklar izlenmektedir. Bu durum da

Mevsim yaz olunca çocuklar için oldukça keyifli bir dönemdir an-cak yazı sağlıklı geçirebilmek için birçok konuya dikkat edilmesi gerekir

Yaz aylarında bunlara dikkat“İlk günden bu yana aldığımız

takdirler ile bizi bu günlere taşıyan tüm müşterilerimize sonsuz

teşekkür ederiz“

Lahma Heimservice - Hanauer Str. 22 - 63739 Aschaffenburg - Tel: 06021 4595959

Saǧlık

Page 33: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

65

ikinci derece yanık olarak teşhis edilip, müdahalesi bu doğrultuda yapılmalıdır.

Çocuğunuz gölgede bile yanabilir- Çocuklar, güneş ışınlarının en yoğun geldiği 11:00- 16:00 saatleri arasında güneşe çıkartılmamalıdır.- Çocuklara açık renk, pamuklu kumaştan, bol giysiler giydirilmeli ve başına geniş siperlikli şapka takılmalıdır.- Güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce güneş koruyucu faktörü (SPF) 30’dan yüksek olan (açık tenli çocuklar ve bebek-ler için koruma faktörü 50’nin üzerinde olmalı) koruyucu losyon sürülmeli ve 3-4 saat ara ile tekrar edilmelidir.- Çocuk gölgede bile olsa kum ve deniz-den ya da havuzdan yansıyan ışınlardan etkilenip yanabileceği unutulmamalıdır.- Çocukların gözlerini güneşten ko-rumak için UV korumalı güneş gözlüğü alınmalıdır.- Bronzlaşmak isteyen ergenler mutla-ka koruyucu losyon kullanmalıdır. İlk gün güneşte 15-20 dakika kalmaları, daha sonra bu süreyi her gün 5 dakika artırmaları uygundur.

Rüzgarsız ve sıcak havada güneş çarpması riski yüksekKüçük çocuklar güneşe ve sıcağa karşı daha hassas bir yapıya sahiptirler. Çok sıcak günler, terlemeyi zorlaştıran nemli hava, güneş ışınlarının en etkili olduğu öğle saatleri, rüzgarsız günler güneş çarpması riskini artırmaktadır. Çocuğunuzda yazın dışarıda oynadıktan sonra; deride solukluk, baş dönmesi, 38-40 derece ateş, zayıf nabız, terleme varsa güneş çarpmasından şüphelenmelisiniz. Eğer havale, solunumda düzensizlik, 45 derece üzerinde ateş, deride kızarıklık gibi belirtiler varsa sıcak koması söz konusudur.

Böcek sokmalarında ilk müdahaleIsırılan bölgeye soğuk kompres ve buz uygulanmalı, iğne varsa cımbızla çekilerek değil bıçak sırtı ile sıyırarak uzaklaştırmaya çalışılmalıdır. Kaşıntıyı azaltmak için çeşitli pomatlar sürmenin yanı sıra ağızdan şurup da verilebi-lir. Eğer ağrı varsa şurup alınabilir. Arı sokmasında nadiren anafilaksi adı verilenz şok tablosu gelişebilir ve acil müdahale gerektirebilmektedir.

Kurban Bayramınız Mübarek

Olsun...

Emirdag-KebaphausLandingstraße 3 . 63739 Aschaffenburg . Tel: 06021 25394

Page 34: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

66

DiamondsLounge

Foto: Diamonds Lounge

AschaffenburgDiamonds Lounge Aschaffenburg

Page 35: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

68 69

Koç: (21 Mart – 20 Nisan) Yaratıcılık konusunda değişik fikirleriniz ve ilginç uygulamalarınız olacak. Karşı tarafı ikna etme konusunda başarılı olacaksınız. Kişisel çekim gücünüzü çevreniz üzerinde deneyebilir ve istediğiniz başarıyı sağlayabilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerin özel sorunlarıyla yakından ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Boğa: (21 Nisan -20 Mayıs) Inanılmaz bir enerjiye sahipsiniz. Düşündüğünüz her şeyi yapıcı bir şekilde yaşama geçirme savaşı içinde olacak ve hızlı iletişim zinciri kuracaksınız. Yapmak istediğiniz çok şey var. Sosyal ilişkilerinizde ki başarınız ve görüştüğünüz üstün nitelikli kişilerden alacağınız destek önem kazanırken istediğiniz ilgi üzerinizde olacak.

İkizler: (21 Mayıs - 21 Haziran)Sahiplenme duygunuz sizi olumsuz etkilerken sevdiğiniz kişi ile aranızda problemler oluşmasına sebep oluyor. Olayları doğal akışı içinde düşünüyor ve dengenizi bozmak istemiyorsunuz. Yeni başlangıçlar yapmak üzeresiniz.

Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz) Karşı cinsin üzerinizdeki etkisini inkar etmeniz mümkün değil. Bugün, partnerinizin size olan davranışlarından olumlu etkileneceksiniz. Birlikte or-

tak çalışmalar içinde olacağınız kişilerin, size sunacakları olanakları ret etmemeli, kazanacağınız fırsatları gözden geçirmelisiniz. Yeteneklerinizi doğru değerlendirmelisiniz.

Aslan: (23 Temmuz – 23 Aǧustos) Zihinsel aktiviteniz çok yüksek. Hızlı ve girişken yapınızı ön plana çıkaracak seyahatler söz konusu olabilir. İdealleriniz doğrultusunda hareket etmekten yanasınız. Hiçbir konu-da ödün vermemeniz gereken bir ay içindesiniz.

Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim) Kendi düşüncelerinizi ısrarlı bir şekilde savun-mak zorunda kalabilirsiniz. Sabit fikirli olduğunuz zaman, olaylara dar bir çerçeveden bakıyorsunuz. Arkadaşlarınızın size sunacağı tekliflere hazır olun.

Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım)

Partnerinizin duygularına değer vermeli ve olayları onun açısından değerlendirmelisiniz. Kişisel çabalarınız, çevre koşullarıyla birlikte şekilleniyor. Maddi konularda önce stratejik öneme sahip olan konulara öncelik tanıyın.

Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak) Oldukça cesur ve zor işleri yardım almadan başarmak isti-yorsunuz. Çalıştığınız alanlarda özgürce hareket edecek, girişimciliğinizi desteklerle pekiştireceksiniz. Yolculuklar gündeme gelebilir. Yeni başlattığınız çalışmalarda başarılısınız.

Balık: (20 Şubat – 20 Mart) Işinize pozitif yaklaşmalısınız. Motivasyo-na ihtiyacınız var. Duygu alış verişi içinde olduğunuz kişiler, değişen ruh yapınız yüzün-den sizi anlamakta zorluk çekiyorlar. Net olmayı başaramıyorsunuz. Her şeyden çabuk alınıyor ve olayları gözünüzde büyütüyorsunuz.. Aşk yaşantınızda farklı değişimler gündemde. Beklemelisiniz...

Yay: (23 Kasım – 21 Aralık) Kendinize güvendiğiniz ve düşüncelerinizi mantıklı bir şekilde yaşama geçirdiğiniz bir ay. Ay'ın konumu, yolculuklar konusunda birçok fırsatları gündeme getirebilir. Yaşama bakış biçiminizi başkalarının tasvip etmesini beklemiyor fakat, tecrübeleri-nizin de rağbet görmesini istiyorsunuz. Öğretici yönleriniz ortaya çıkıyor.

burçlar

Kova: (21 Ocak – 19 Şubat) İçinde bulunduğunuz durumun değerlendirmesini yeniden yapmalısınız. Geçmişinizle ilgili egolarınız gündeme gelebilir. Eski arzularınızın yeniden şekillendirmek, size sadece zaman kaybettirecek. Ailenizle ilgili güzel sürprizler oluşabilir. Özlediğiniz ortamları yaşamanız için, elinize güzel fırsatlar geçecek.

Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül) Olaylara yaklaşımınız tarzınız çok önemli. Maddi gücünüzü aşan konulara karşı temkinli hareket etmekle isabetli davrandığınızı göreceksiniz. Eski alışkanlıklarınızın size yüklediği sorumluluklarınızdan sıyrılmak zorundasınız.

Page 36: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

71

Antje Nagula

Foto: www.studio-seikel.com

Kennen Sie das auch? Sie haben sich z.B. vorgenommen, heute endlich den Papierkram zu erledigen. Dann schnurrt das Smartphone eine Nachricht herein und plötzlich lesen Sie ausgiebig die Postings ihrer Freunde und schreiben vielleicht sogar selber eines. Das bringt sie auf eine gute Idee und Sie re-cherchieren darüber erst einmal im Internet. Darüber bemerken Sie, dass Sie inzwischen Hunger haben und gehen erst einmal etwas essen, danach klingelt das Telefon und Sie werden gebeten, sofort eine bestimmte Sache zu klären ... und so geht das weiter. Am Abend liegt der Papierkram noch immer unerledigt da und Sie haben ein schlechtes Gewissen weil Sie sich immer wieder haben ablenken lassen, statt sich auf diese Sache zu konzentrieren! Konzentration ist das, was vielen Menschen zunehmend schwerer fällt. Zum einen liegt das an der Zeitqualität: Unsere Welt wird immer schneller, immer hektischer. Wir unterliegen einer Überflutung von Mitteilungen (die für uns oft gar nicht wirklich wichtig sind) und Reizen von außen, dass unser ganzes Energiesystem mehr und mehr davon überfordert wird. Wie aber soll man dagegen vorgehen, damit man sich wieder besser konzentrieren kann? Hier sind einige gute Tipps, wie Sie Ihre Konzentration nach und nach mehr steigern können:1) Legen Sie das Smartphone gezielt außer Reichweite. Nichts lenkt uns so nachhaltig ab, wie die allzeit strömende Flut von Nach-richten. Richten Sie Ihren Fokus auf das

www.AbwUnMusic.de,www.Nada-Yoga-Academy.com,www.Paradiesblog.de

„Der kürzeste Weg, um Vieles zu erledigen, ist, immer nur eine Sache zu machen.“

Samuel Smiles

Wesentliche - auf sich selbst und ihre Ziele. 2) Lesen Sie jeden Tag regelmäßig ca. 15 Minuten lang ein Buch oder die Zeitung und wiederholen Sie danach frei für sich, was Sie gelesen haben.3) Beginnen Sie mit Meditation und entspan-nen Sie täglich bewusst ca. 15 Minuten. 4) Bewegen Sie sich - jeden Tag 30 Minuten zügiges Gehen genügen schon. Zählen Siedabei Ihre Schritte im Geist mit und wenn Sie sich verzählen, beginnen Sie von vorne.5) Versuchen Sie, Multitasking zu vermeiden. Konzentrieren Sie sich stets nur auf eineSache und beenden Sie diese, bevor Sie etwas Neues beginnen.6) Schreiben Sie To Do Listen! Nichts blo-ckiert unsere Konzentrationsfähigkeit so sehr,wie der Stress, bestimmte Dinge nicht verges-sen zu dürfen.7) Achten Sie darauf, genügend Schlaf zu bekommen, trinken Sie genug und ernährenSie sich bewusst. Nährstoff-, Schlaf- und Wassermangel beeinträchtigen unsereGehirnfunktionen.8) Schalten Sie Reizüberflutung in Form von Radio oder Fernsehen im Hintergrund abund arbeiten Sie in einer möglichst aufge-räumten und sauberen Umgebung.9) Befreien Sie sich von emotionalen Belas-tungen durch klärende Gespräche oderschreiben Sie sich Ihren Kummer zumindest in einem Notizbuch von der Seele.Auch das Internet bietet mittlerweile eine Fülle von Konzentrationsübungen an. Sie wirken jedoch nur dann, wenn wir uns selbst bemühen und genügend Disziplin und Willenskraft aufbringen, diese Übun-gen regelmäßig zu machen. Denn letztend-lich sind nur wir für uns verantwortlich - kein noch so gutes Hilfsmittel kann uns diese „Arbeit an sich selbst“ abnehmen!

Der Mutmacher des Monats

Lego markası adı altında bu kez de çocuk-ken severek izlediğimiz, The Incredible (İnanılmaz Aile) adlı Disney yapımı ani-masyon uyarlamasının oyunu ile sevenlerle buluşuyor.

İnanılmaz Aile 1 ve Eyll ayında gösterime girecek İnanılmaz Aile 2 filmlerinin tüm hikayesini bünyesinde barındıran oyun, büyük bir açık dünyaya sahip. Son Lego oyunlarının ayak izlerini takip eden LEGO The Incredibles, Municiberg ve Nomanisan Adası gibi Warner Bros. mekanlarını içeren açık dünya içeriyor ve tüm aile birlikte oyun oynama imkanı sunuyor.

Lego Incredibles Standart ED

Playstation 4

YENİ BÖLGELERKUL TIRAS : Adını çok sık duyduğumuz ama World of Warcraft'ta göremediğimiz eski Alliance krallığı nihayet oy-unda yer alacak. Alliance'ın görev yapacağı bu krallıkta üç ana bölge bulunuyor. Trigarde Sound Kul Tiras'ın başkenti ve Jaina'nın annesi Katherine Proudmooretarafından yöne-tiliyor.

ZANDALAR : İlk olarak Sundering ile ana kıtadan ayrılıp ada haline gelen imparatorluk daha sonra Deathwing'in Azeroth'u mahvetmesinden sonra batmaya başlıyor. Horde Troller ile olan bağını kullanarak bu adalara yerleşiyor ve Alliance ile savaşın en önemli merkezi haline getiriyor.

YENİ IRKLARHorde ve Alliance tam tamına üçer tane yeni ırka kavuşuyorlar. Void Elves, Lightforged Draenei ve Dark Iron DwarvesAlliance'a, Nightborne, Highmountain Tauren ve Zandalari Trolls da Horde'a katılıyor.

WORLD OF WARCRAFT BATTLE FOR AZEROTH

oynayannesil

PC

Page 37: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

72

Erkek, kadın, genç, yaşlı herkesin ha-yali, fit bir vücuda sahip olmaktır. Bunun için her türlü diyet programı izlenmeye çalışılır, her pazartesi diyete başlayıp Salı günü bırakılır. Ama Fit bir görünüşe sahip olmak istiyorum ve bunun içinde hayatımda her türlü değişimlere açığım diyen erkekler için istedikle-ri hedef doğrultusunda ne yapıp ne yapmamaları gerekteğini açıklayacağız. Bir kere fit görünmek adına yapıcağımız ilk şey beslenmemizi düzenlemek.

İnsanlar günlük kalori ihtiyacını karşılamak adına beslenirler. Bu beslenme sonucu alınan kalorinin bir eşik değeri vardır. Bu değerin altında veya çok fazla üstünde beslenmek sağlıksızdır. Erkekler için örnek vericek olursak kas yapıları ve metabolizmaları

Fit görünmek için beslenmemize bu şekilde dikkat ederken birde sportif aktivitelere yer vermeliyiz. Ağır sporlar vücudumuza zarar verebileceğinden dolayı bu tür sporlardan uzak durmalıyız. Fit bir vücuda sahip olmanın en keyifli yolu yüzmektir. Yüzerken vü-cudumuzda ki bütün kasları çalıştırırız.

Salonlarda profesyonel olarak eğitim almış hocalar yağ oranınızı ve vücut kütlenizi ölçerek size en uygun spor programını vereceklerdir.

Başta geliştirmek istediğinizin vücut bölgenizi seçin. Örneğin karın ve göğüs kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız şınav ve mekik hareketleri bu bölgede ki kasları çalıştırdığından, her geçen gün artarak giden bir programla daha sıkı ve seksi karın ya da göğüse sahip olabilirsiniz.

Bunun yanında bisiklet, koşu gibi sporlarda vücudunuzda ki yağların yakımında ve bacak kasları gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır.

bayanlara göre daha aktif olduğu için dışarıdan alması gereken kalori miktarıda fazladır. Bir erkeğin bir gün içerisinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği ol-mak üzere en az 3 öğünü bu öğünler arasında da meyveler ve hafif besinler-le metabolizma hızını korumak adına 3 de ara öğünü olmalıdır. Ana öğünlerde protein ağırlıklı yani süt, peynir, yumur-ta, beyaz et gibi besinler ögünlere göre tercih edilmelidir. Fit bir vücutta önemli olan minimum yağ maximum kastır. Bu yüzden beslenirken yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bilhassa kızartma ve beyaz ekmek. Bunun yerine lifli kepek ekmekleri tercih edilmelidir. Ayrıca sebze ağırlıklı yiyecekler tercih edilmelidir.

Fit Kalmanın Yolları

Textilien für Promotion,Freizeit und Beruf

Werbeartikel aller Art

Hochwertig, Kurzfristig,ZuverlässigJetzt Anrufen:0171 4744645

erkekce

Page 38: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

74 75

EskÍ Köye YenÍ AdetYıl 1990… Köye gelen sağlık ekipleri, en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrolü için spiral takar. Köy halkının yapılan işlemle ilgili fikirleri yoktur. Sağlık ekipleri gittikten sonra bir araya toplanan erkekler, kadınlara yapılan işlemle ilgili akıl yürütmeye başlar. Ortaya birçok fikir atılır ve en sonunda spiralin bir mikrofon olduğuna kanaat getirilir. Devletin gözünün üzerlerinde olduğunu düşünen köy halkı, mikrofonlar sayesinde dinlendiklerini düşünür. Başlarına iş açmamak için tetikle olan ahali, kadınların yanında siyasi hiçbir şeyden bahsetmemeye, onlara kibar davranmaya başlar. Durumdan yararlanıp devletten takdir görmek isteyenler-se kadınlardaki mikrofona hazır ola geçerek "Vatan Sana Canım Feda" diye bağırırlar. Yaşanan birbirinden komik durumlar, köyde tüm dengelerin alt üst olmasına neden olur.

Yönetmen: Ferit Karahan ile Gülistan AcetTür: KomediOyuncular: Bülent Emrah Parlak, Füsun Demirel, Nail Kırmızıgül, Haki Biçici, Burcu Gönder Parlak, Gülhan Tekin, Meltem Yılmazkaya...

sinemakolik

Bende KalBende Kal, Fikret ve arkadaşlarının peşlerine düşen mafya ile müca-delesini konu diyor. Babadan kalma berber dükkanını işleten Fikret, her tıraş sonrasında müşterilerine yaptığı masaj ile nam salmıştır. Fikret'in hayatı, Taner'in ona zorla masaj aleti satmasıyla kabusa döner. Fikret ve Taner dükkana gelen ünlü mafya babası Altan'ın ölümüne sebep olurlar. Peşlerine mafyanın düşmesini engellemek için cesedi ortadan kaldırmaya çalışan ikili koltukçu Rıza'dan yardım ister-ler. Cesedi antika bir koltuğun içine gizleyip ortadan kaldırmayı plan-larlar. Fakat amaçlarına ulaşamadan mafya tarafından yakalanırlar ve her şeyi itiraf ederler. Bunun üzerine koltuğu geri almak için dükkana dönerler ancak, koltuk düzenbaz muhtar adayı Düzgün Söğüş ile Adana'ya doğru yola çıkmıştır. Mafyanın adamları Altan'ın içinde bulunduğu koltuğu bulup geri getirmeleri için üçlüye 2 gün süre verir. Adana'ya doğru yola çıkan Fikret, Taner ve Rıza kendilerini bambaşka bir maceranın içinde bulurlar.

Yönetmen: Utku UçarTür: KomediOyuncular: Süheyl Uygur, Sadi Celil Cengiz, Peker Açıkalın, Yüksel Molla, Ruhi Sarı, Hüseyin ElmalıpınarAnıl Can Yılar, Cansu Şahin, Barış Efe... Kapalak Kızı

Kapalak Kızı, genç bir kızın başına gelen korkunç bir hikayeyi anlatıyor. 1990'lı yıllarda Karadeniz dağlarının arasındaki Giresun'da yaşanan bir olay, birçok kişinin hayatını değiştirir. Okulun güzel hademesi Ayşe, 19 yaşında bir genç kızdır. Sevdiği adamın asker yolunu gözleyen Ayşe, günün birinde okulun müdürü tarafından tecavüze uğrar. Bu olay Ayşe'nin hayallerini yıktığı gibi, kendi canını da almasına sebep olur. Utancından kendi canını alan Ayşe'nin yaslı annesi için bu acı dayanılmaz olur. Kızının intikamını almaya kararlı olan acılı anne, okul müdürüne büyü yaptırır. Ancak her kötülüğün sahibine dönmesi gibi, annesinin yaptırdığı büyü de Ayşe'yi etkiler. Genç kızın ruhu artık okulun bölgesine hapsolmuştur. Ayşe'nin ruhunun öğrenciler tarafından görülmeye başlanması üzerine okul terk edilir. Ancak Ayşe, kendisinin ölümüne sebep olan müdürden intikamını almayı başarır. O günden bu yana da Ayşe'nin ruhu bölgede korku salmaktadır. Can Yavuz ve ekibi, Ayşe'nin musallat olduğu okulu bulmak ve paranormal olayları kaydetmek için çıktıkları yolculukta, sık ormanın içinde yol alırken, hazır olmadıkları pek çok dehşete tanıklık edeceklerdir... Yönetmen: Ramazan Özer ve Fatih GürlerTür: KorkuOyuncular: Can Yavuz, Arifhan Durmuş, Alperen Demirtaş...

FenomenFenomen, İzzet’in sanal dünyada popülerleşmek için yaptıklarını konu ediyor. Tıp fakültesinden mezun olan İzzet kendi dünyasına gömülen genç bir adamdır. Çevresinde kimsesi olmayan İzzet’in tek arkadaşı evinde beslediği kuştur. İnsanlardan kaçan, kendi dünyasında yaşayan İzzet’in sosyalleşebildiği yer sadece sanal dünyadır. Mesleğini yapmak yerine elektroniğe ve yazılıma yöne-len İzzet böylece sanal dünyaya daha çok hakim olmaya başlar. İnsanların beğenisini, takdirini toplamaktan mutlu olan yalnız adamın tek isteği sosyal medyada daha çok takip edilmektir. Bir fenomen olmayı kafasına koyan İzzet bunun için bir uygulama kullanmaya karar verir ve Dürbün adındaki uygulama ile sosyal medyada canlı yayın yapmaya başlar. İzzet, takipçi kazanmak için yaptığı sansasyonel canlı yayınlarla dönüşü olmayan bir yola girer.

Yönetmen: Ebubekir Uyğur ve Ercüment KolayTür: GerilimOyuncular: Vedi İzzi, Bora Cengiz, Hümeyra Şare...

'

'

Page 39: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

76 77

Pembe Fílí DüSünmePembe fili düşünmemem gerekiyor. Tamam, o zaman kocaman, gri bir balina düşünürüm. Pembe fili düşünme. Balinalardı değil mi su püskürten? O kadar zaman nefeslerini mi tutuyorlar, ne yapıyorlar? Pembe fili düşünme. Geçenlerde aldığım kitabı da düşünebilirim. Pembe fili düşünme. Çok heyecanlıyım başlamak için. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünmemem lazım. Acaba kaç defa düşündüm? Pembe fili düşünme.

Böyle de düşünmemem lazım galiba. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme. Mini mini bir kuş donmuştu, pencereme konmuştu. Pembe fili düşünme. Of kaç dakika oldu acaba? Pembe fili düşünme. Dakika tutmayı unuttum galiba. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme. Aca-ba telefonum nerede? Kılıfı da pembe! La la la la. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme.

okuyannesil

Leyla íle Mecnun“Bir yanımız çöl bir yanımız deniz…”“Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. Sana verilmiş bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her şey bir denge içindedir. Biz... Daha doğrusu ben, o dengeyi bozdum…”

Aynı gün aynı hastanede doğmalarıyla başladı her şey. Bir hayatın birden fazla kez yaşanabileceğinin ve yarım kalmış her hikâyenin tamamlanmaya muhtaç olduğunun bir kanıtıydı onlar. Peki Mecnun bu sefer Leylasına kavuşabilecek mi? Yoksa yine çölde mi açacak gözlerini? Çünkü o çöl çaresiz âşıkların son durağıdır. Kavuşamayan âşıklar o çölde aralar sevdiğini, kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar, 2+1 kombili...

Yazar: Burak AksakYayınevi : Küsurat

Bír Cíhan KafesZorba, itaatkârın üzüntüsüyle beslenir..."Sevgin direğimiz, üzerimize saldığın korku çatımız olmuş meğer. Mutsuzluğumuzdan örülü bir devlet yaratmışsın hepimize.Sen en çok beni severdin ya.En çok beni köle yapmışsın kendine." Samire, Yaşar, Lorin.Birbirlerinin gölgesinde saklanan, birbirlerinin masalını yazan üç küskün kadın.Yaraları doğuştan, lanetleri miras...Yalnızlığın kuyusunun başından ayrılmadan, kederlerinin yankısını dinlediler.Her masalın sonu gece değildi elbet.Üç, ikiden ve dahi birden iyiydi.Ve her yanlışın doğrusu kendi içinde gizliydi.Kanadı kırık üç kadın, ödedikleri ağır bedellerin karşılığını, içinde çırpınıp durdukları, kapısı açık olsa da çıkıp gidemedikleri gölge kafes-lerinde bekledi. İhtiyaç duydukları inanç, temize çekecekleri geçmişte saklıydı. Yazar: İclal AydınYayınevi : Artemis Yayınları

Kırlangıç ÇıGlıGıAcıyı gördüm. Gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibi ansızın patlamasını gördüm. Titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde pelteleşen dilleri gördüm.Anladım ki benliğimizin farkına vardığımız an, acının pençesinde kıvrandığımız andır.Çığlık değil, ürperiş değil, evet, nereden geldiğini bilmediğim o vahşi iniltiyi kalbimin derinliklerinde duydum. Soluksuz kaldım, boğazım kupkuru, alnım ateşler içinde, tuhaf bir hülyaya kapılmışım gibi sürüklendim o dipsiz boşlukta. Hayatın en karanlık sırrıyla yüzleştim.Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim.Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan.İnsanın insanı öldürdüğü o ilk ânı gördüm, katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim...

Yazar: Ahmet ÜmitYayınevi : Everest Yayınları

,

'

Yazar: Zeynep Selvili ÇarmıklıYayınevi : İnkılap Kitabevi

' '

Page 40: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,

FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞUAdres: KENNEDYALLEE 115-117, 60596 FRANKFURT AM MAINTelefon: 00 49 69 713 773Faks: 00 49 69 713 77 [email protected]://www.frankfurt.bk.mfa.gov.trGörev Bölgesi: Hessen Eyaleti

MAİNZ BAŞKONSOLOSLUĞUAdres: AN DER KARLSSCHANZE 7, 55131 MAINZTelefon: 00 49-6131 98 26 00Faks: 00 49-6131 83 51 [email protected] http://mainz.bk.mfa.gov.trGörev Bölgesi: Rheinland Pfalz ve Saarland Eyaletleri

NÜRNBERG BAŞKONSOLOSLUĞUAdres: REGENSBURGER STR.69 90478 NÜRNBERG DEUTSCHLANDTelefon: Santral:00 49-911 946 76-0Faks: 00 49-911 46 89 [email protected] http://www.nurnberg.bk.mfa.gov.trGörev Bölgesi: Kuzey Bavyera ve Thuringen Eyaletleri

Fotos Tayyip Kaynar LIMON Grillhaus Diamonds Lounge SahaaRa Titelseite Gökhan TepeJeglicher Nachdruck ist nur mit schriftlicher Genehmigung des Verlags gestattet. Das Magazin ist nicht verantwortlich für die Anzeigentexte, Anzeigenbilder und Galariebilder.Die von dem Verlag gestalteten Anzeigen unterliegen dem Urheberrecht.

Yayıncı ve Mehmet BütevYayın Direktörü 0151 - 23003316 vitrin-magazin.de, [email protected] vitrin magazin Mitglied des Presseverband: DVPJ

Konular Editörü Hilal BütevAvukat Özlem DoğutModa ve Stil Elif Er

Haber Editörü Mehmet Bütev

KURBAN BAYRAMINIZ

MÜBAREK OLSUN

⌘⌘

�Inh.Kadir Kiraz

KİRAZ TRANSPORTE

Page 41: hayatı paylaş - Vitrin Magazin · 2018. 8. 16. · itibaren sizlerle Instagram ile ilgili özel bilgiler vermeye çalışacağım. Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniy-seniz,