Edukacja globalna · Łamanie praw człowieka oraz status bezpaństwowców zmusza ... Po wykonaniu...

15
Edukacja GLOBALNA Scenariusz lekcji SZKOłA PODSTAWOWA Malezja Łamanie praw człowieka oraz status bezpaństwowców zmusza Badżawów, mieszkających od pokoleń na łodziach u wybrzeży Malezji, do porzucenia tradycyjnego sposobu życia.

Transcript of Edukacja globalna · Łamanie praw człowieka oraz status bezpaństwowców zmusza ... Po wykonaniu...

Edukacja globalnaScenariusz lekcjiszkoła podstawowa

malezja

Łamanie praw człowieka oraz status bezpaństwowców zmusza badżawów, mieszkających od pokoleń na łodziach u wybrzeży Malezji, do porzucenia tradycyjnego sposobu życia.

Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, dociera do najdalszych zakątków świata, by nieść pomoc ludziom, którzy żyją w tragicznych warunkach.

Partner Strategiczny: Partner Logistyczny: Partnerzy Technologiczni:

Edukacja_globalna_broszuraSP_strI_6.indd 2 2015-10-28 12:44:39

Współczesny świat jest na wyciągnięcie ręki. Dziś ani odległość, ani odmienność kulturowa nie stanowią bariery nie do pokonania. Dlatego łatwiej dostrzec problemy różnych społeczności. nie powinniśmy być na nie obojętni.

Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka to ważne zadanie, które mają do spełnienia dorośli. to oni dzięki dyskusjom, rozmowom i przykładowi uczą młode pokolenie otwartości na innych. nasze dzieci mają ogromne szczęście, że mogą spokojnie się uczyć w przyjaznych szkołach wykorzystujących nowoczesne źródła edukacji. Zestawienie problemów człowieka żyjącego w dostatnim świecie z problemami człowieka walczącego o przetrwanie pokazuje, jak bardzo wyolbrzymiamy własne lęki.

mam nadzieję, że wspólnie, dzięki merytorycznej wartości materiałów, które kieruję do Państwa, uda się nam rozbudzić i zaszczepić wśród uczniów ideę pomagania słabszym i odpowiedzialności za nich. młodzież na pewno wiele wyniesie z tej cennej lekcji empatii. Zachęcam serdecznie do udziału w konkursie z nagrodami dla szkół i uczniów. nagranie fi lmu konkursowego da młodym ludziom sposobność pokazania, co naprawdę oznacza dla nich pomaganie potrzebującym.

patronat Honorowy:partnerzy:

patronat Merytoryczny: partnerzy Edukacyjni:

Wydział Studiów Edukacyjnych

Edukacja_globalna_broszuraSP_calosc.indb 1 2015-10-22 14:16:44

30 Edukacja Globalna Efektu Domina

TEMAT LEKCJI:

Pozorne piękno malezyjskiej wody 2 jednostki lekcyjne

Scenariusz lekcji wychowawczej (lub lekcji: języka polskiego, historii i społeczeństwa, etyki) dla klas 4–6 szkoły podstawowejAutorzy: Katarzyna Sadowska, Tomasz Sadowski

ZAGADNIENIA

sytuacja dziecka z ludu Badżawów jako bezpaństwowca pochodzącego z mniejszości � lipińskiej w Malezji, zamieszkałego w okolicach wyspy Kampung Halo • prawo dziecka do nauki • dylematy rodzin żyjących na wodzie •emocje, potrzeby i możliwości człowieka żyjącego na stałe na wodzie • organizacje pozarządowe wspierające dzieci w Malezji • sposoby pomagania rodzinom w trudnej sytuacji życiowej

CELE LEKCJI

Po lekcji uczeń potra� :• opisać sytuację dziecka mieszkającego na łodzi u wybrzeży Malezji;• pozyskać informacje dotyczące sytuacji rodzin mieszkających na łodziach;• scharakteryzować emocje dzieci uczęszczających do malezyjskiej mobilnej szkoły;• wskazać organizację pomagającą dzieciom z ludu Badżawów;• zaproponować sposoby pomagania malezyjskim dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej;• opisać sytuację, w której człowiek ze względu na warunki życia najpierw uczy się pływać, a potem dopiero stawia

pierwsze kroki;• sformułować pisemnie propozycje rozwiązania problemów przedstawionych w stenogramie posiedzenia zespołu

kryzysowego do spraw rodziny, które odbyło się w siedzibie PKPKM (Persatuan Kebajikan Pendidikan Kanak--Kanak Miskin, Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Nieuprzywilejowanych Dzieci).

CELE KSZTAŁCENIA I TREŚCI NAUCZANIA WEDŁUG PODSTAWY PROGRAMOWEJ

• Język polski. Treści nauczania: I. 1. 1), 2), 6), 7); I. 2.; III. 1. 1)• Historia i społeczeństwo. Cele kształcenia: IV. Treści nauczania: 1. 1), 2), 3), 7); 7. 4)• Zajęcia komputerowe. Cele kształcenia: III.; V. Treści nauczania: 3. 1), 2), 3); 6. 1), 2)• Etyka. Cele kształcenia: I.; II.; III. Treści nauczania: 5.; 9.

Edukacja_globalna_broszuraSP_str29_34_MALEZJA.indd 30 2015-10-22 16:36:06

MaLEzJa

kulczyk Foundation 31

mEtody i formy pracy

analiza źródeł (reportażu fi lmowego, stenogramu z posiedzenia zespołu kryzysowego, prezentacji, materiałów pozyskanych przez uczniów z internetu) • praca w grupach • drama • praca indywidualna • rozmowa • projekt grafi czny • opracowanie propozycji rozwiązań pomocowych na podstawie stenogramu

Środki dydaktycznE

reportaż fi lmowy: Efekt Domina, sezon II, odcinek Malezja. Dzieci morza • fragmenty stenogramu z posiedzenia zespołu kryzysowego do spraw rodziny w siedzibie PKPKM – O lepsze życie dla rodziny • informacje na temat ludzi żyjących na łodziach pozyskane przez uczniów • materiały do przygotowania prac plastycznych (arkusze papieru, pisaki) • zdjęcia pobrane ze strony Kulczyk Foundation (www.edukacjaglobalna.com)

PRZEbiEg lEKcji 1.

wprowadzEniE

nauczyciel inicjuje dyskusję na temat warunków mieszkaniowych polskich rodzin. Uczniowie wskazują, w jakich pomieszczeniach (blokach, domach jednorodzinnych, namiotach, barakach itd.) mieszka się w Polsce. Powinni zwrócić uwagę, że w polskich warunkach ludzie na stałe mieszkają w budynkach, które są trwale związane z gruntem i mają m.in. fundamenty i dach.

nauczyciel prosi uczniów, żeby zastanowili się, czy człowiek może mieszkać na stałe na wodzie. Uczniowie wskazują zawody, które wymagają od człowieka długotrwałego przebywania poza lądem (np. marynarz, rybak, żołnierz służący w marynarce wojennej, ratownik morski, nurek). Uczniowie powinni też zauważyć, że można mieszkać na jednostce pływającej zacumowanej przy brzegu, np. na jachcie lub barce.

nauczyciel prosi uczniów, by zastanowili się, jak ich zdaniem powinna być zaprojektowana łódź, która miałby służyć za mieszkanie dla całej rodziny. Uczniowie dzielą się refl eksjami. Nauczyciel inicjuje krótką dyskusję.

rozwiniĘciE

nauczyciel proponuje uczniom pracę w czteroosobowych grupach, w których przygotują projekty domów na wodzie. Zwraca uwagę uczniów na następujące elementy pracy nad projektem:• uczniowie powinni wybrać typ domu (np. dom na palach wbitych w dno zbiornika wodnego, łódź, jacht, statek);• dom powinien pełnić funkcję mieszkalną dla przynajmniej czteroosobowej rodziny;• dom powinien być przeznaczony dla osób w różnym wieku i o rozmaitym stanie zdrowia (np. osób starszych,

małych dzieci, osób niepełnosprawnych ruchowo);• w projekcie należy uwzględnić miejsca umożliwiające wygodny sen, spożywanie posiłków, pracę, zabawę, naukę,

dbanie o higienę;• w projekcie trzeba uwzględnić spis sprzętów niezbędnych do życia, które powinny znaleźć się w domu.

jako bezpaństwowcy nie mogą podjąć legalnej pracy, nie mają prawa do opieki medycznej czy edukacji.

badżawowie zawsze byli ludźmi morza. Dziś już tylko nieliczni żyją na łodziach, w zgodzie z naturą.

Edukacja_globalna_broszuraSP_calosc.indb 31 2015-10-22 14:20:41

32 Edukacja globalna Efektu Domina

Po wykonaniu projektów nauczyciel prosi, by grupy zaprezentowały efekty swojej pracy i opisały przestrzeń zaprojektowanych domów w odniesieniu do potrzeb człowieka.nauczyciel prezentuje uczniom zdjęcia dzieci żyjących na malezyjskich wodach, pobrane ze strony www.edukacjaglobalna.com, i stawia pytania otwarte dotyczące:• stroju, wieku, wyglądu postaci ukazanych na fotografiach;• domu na wodzie – rozumianego jako miejsce zamieszkania i jako środowisko rodzinne;• drugiego planu na zdjęciach i typów zabudowy na wodzie.uczniowie pod kierunkiem nauczyciela analizują materiał dotyczący życia na malezyjskich wodach.nauczyciel zachęca uczniów do wskazania pozytywnych aspektów takiego życia.

zadaniE domowE

nauczyciel prosi, by uczniowie przeprowadzili wywiady z członkami swoich rodzin na temat: Jak funkcjonowałaby moja rodzina, gdyby nie mieszkała na lądzie?Forma rejestracji wywiadu może być dowolnie wybrana przez ucznia (np. odręczne zapisanie tekstu rozmowy, nagranie dyktafonem w telefonie komórkowym, nagranie kamerą).

PRZEbiEg lEKcji 2.

wprowadzEniE

nauczyciel prosi uczniów o prezentację wywiadów przeprowadzonych w ramach pracy domowej.uczniowie przedstawiają przygotowane materiały.

rozwiniĘciE

nauczyciel dzieli uczniów na cztery grupy i prosi, żeby każdy zespół przedstawił propozycje rozwiązania jednego z wymienionych problemów.• Korzystanie z pomocy medycznej przez osoby stale przebywające na wodzie (np. w jaki sposób wezwać pomoc w nagłej

sytuacji, w jaki sposób pomoc może dotrzeć do potrzebującego, jak zorganizować transport chorego do szpitala).• Zabawy dzieci stale przebywających na wodzie (np. w co mogą się bawić dzieci w różnym wieku, z jakich zabawek

mogą korzystać).• Pozyskiwanie pożywienia bez schodzenia na ląd (np. w jaki sposób zdobywać pożywienie, jak robić zakupy).• Dostęp dzieci do edukacji (np. w jaki sposób zorganizować szkołę, gdzie ją zlokalizować).uczniowie pracują w zespołach i zapisują swoje propozycje. Po wykonaniu zadania następuje prezentacja i omówienie efektów pracy w grupach.nauczyciel proponuje uczniom obejrzenie reportażu filmowego Malezja. Dzieci morza. Reportaż trwa około 24 min. Jeżeli nauczycielowi brakuje czasu, by na lekcji zaprezentować cały film, może posłużyć się jego fragmentami. Podział materiału filmowego na kolejne sekwencje (wraz z czasem ich trwania) został podany w sekcji Wskazówki w dalszej części scenariusza. W tym miejscu lekcji najlepiej posłużyć się fragmentem nr 3.nauczyciel prosi, by uczniowie zwrócili uwagę na tryb życia ludu Badżawów, którego członkowie są nazywani ludźmi rybami.Po obejrzeniu reportażu (lub jego fragmentów) uczniowie pod kierunkiem nauczyciela rozmawiają o trybie życia rodzin mieszkających na malezyjskich wodach.

urucHomiEniE EfEktu domina – popcHniJmy kostkĘ w malEzJi

nauczyciel wręcza dzieciom wydruki stenogramu O lepsze życie dla rodziny (do pobrania ze strony www.edukacjaglobalna.com) i formułuje polecenie: Zapoznajcie się ze stenogramem posiedzenia zespołu kryzysowego ds. rodziny w siedzibie PKPKM, a następnie w formie pisemnej zaproponujcie rozwiązania pomocowe.nauczyciel może zaproponować uczniom wykonanie polecenia w zespołach i przedstawienie efektów pracy w formie scenek dramowych.

Edukacja_globalna_broszuraSP_calosc.indb 32 2015-10-22 14:20:44

MaLEzJa

kulczyk Foundation 33

O lepsze życie dla rodziny – fragment stenogramu posiedzenia zespołu kryzysowego do spraw rodziny, które odbyło się w siedzibie PKPKm

osoby: torben Venning (t.V.) – współzałożyciel i menedżer organizacji pkpkM, dzięki której dzieci z plemienia Badżawów mogą podjąć edukacjęjerry abbas (j.a.) – nauczyciel z organizacji pkpkMSofi na (S.) – kobieta, która razem z rodziną mieszka na łodzibiboy (b.) – chłopiec mieszkający wraz z rodziną w domku na palach, uczeń szkoły pkpkM

j.a. witam wszystkich serdecznie. poprosiłem o to spotkanie, ponieważ część naszych dzieci nie uczęszcza do szkoły. wszyscy wiemy dobrze, jakie są losy dzieci, gdy ich rodziny nie mogą ich wykarmić. wiemy też doskonale, że ostatnio rybołówstwo na naszych wodach jest mocno zagrożone. przyczyniają się do tego nowoczesny przemysł i przejmowanie przez hodowców wodorostów życiodajnej dotąd dla Badżawów rafy koralowej, a także powstające coraz liczniej kurorty turystyczne. wszystko to sprawia, że Badżawowie nie mogą normalnie i bezpiecznie żyć. Nasze dzieci mają coraz większe kłopoty – nie mogą się rozwijać, są głodne, często wychodzą na ląd, a tam są wyłapywane i w brutalny sposób traktowane przez miejscowe władze.t.V. Mam świadomość, że niezwykle trudno żyje się współczesnym Badżawom, sam bardzo chciałbym, byśmy mieli lepsze i spokojniejsze życie. Najbardziej niepokoi mnie fakt, że pkpkM to jedyna organizacja, która działa w tej okolicy. Nie możemy liczyć na wsparcie rządu malezyjskiego, miejscowych zarządców. Badżawowie to lud osamotniony w swej niedoli.S. panie torben, ja tak bardzo proszę. wiem, że jest trudno, ale jeśli nie uda się naprawić łodzi, wkrótce ja i moja rodzina nie będziemy mieli co ze sobą zrobić.j.a. to prawda. pani Sofi na codziennie wylewa wiadrami wodę z dziurawej łodzi. obiecuję, że porozmawiam z innymi rodzinami, może będzie można pozyskać jakieś materiały, trochę drewna.t.V. Ja także postaram się uzyskać jakieś materiały i przekażę je naszemu nauczycielowi Jerry’emu. przecież to oczywiste, że trzeba pani pomóc. pięć lat temu dostrzegłem, w jak nieludzkich warunkach żyją dzieci Badżawów.S. panie dyrektorze, czy jest możliwość, by dzieci mojej siostry też przyszły do pana szkoły? Szwagier codziennie nurkuje, nic nie może złowić, fi zycznie już nie daje rady. wszystkiemu winne są brutalne połowy

z użyciem materiałów wybuchowych. Ryby potrute, rafa zniszczona, ludzie zagrożeni. Nie wiem, co robić, bo ostatnio ich syn w takim wybuchu został okaleczony. Czy oni też mogą prosić o pomoc?t.V. oczywiście. zobaczymy, co da się zrobić, jak pomóc tym rodzinom. Może zorganizuję zbiórkę pożywienia i odzieży… Jestem w trakcie rozmów z polskimi organizacjami pozarządowymi. przedstawiciele tych organizacji bardzo chcą pomóc.j.a. zaraz przyjdzie do nas Biboy, mój uczeń – ten z domu na palach – który ma jeszcze sporo rodzeństwa. oni wszyscy chodzą do naszej szkoły, uczą się i bawią… Czasem serce się kraje na widok ich niewinnych twarzy, tak spragnionych spokoju, miłości, bezpieczeństwa… dzielny chłopiec z tego Biboya – pomaga w budowie nowej szkoły. Może nam powie, które materiały dla pani Sofi ny moglibyśmy pozyskać, żeby tę łódź nieco naprawić.b. Już jestem. widziałem, jak budowali tę mobilną szkołę na lądzie. Sam pomagałem przy okazji nosić drewno, ciężkie pale. zjadłbym obiad. Czy dziś też będzie posiłek, mimo że nie ma lekcji?j.a. tak, wszyscy, którzy pomagają, dostaną dziś rybę od pani z naszej kuchni. zaraz idę tam pomagać. ale powiedz mi, proszę, czy są jakieś dodatkowe, niepotrzebne materiały budowlane. pani Sofi na już traci siły od wylewania wody z łodzi.b. tak, coś na pewno zostało, pani dominika kupiła nam bardzo dużo, mamy spory zapas. widziałem chyba ze dwieście beczek i dokładnie nie wiem jeszcze co, ale było tego dużo. Chłopaki na nich pływali w przerwach od pracy. te maluchy, które jeszcze nie umieją chodzić – od naszej sąsiadki – też pływały. ale im było wesoło, dawno się tak nie bawiły.t.V. tak, chciałbym powiedzieć wszystkim obecnym, że w ostatnim czasie pomogła nam bardzo organizacja z polski. proszę to zanotować do protokołu, że każda pomoc pozwala na zmianę na lepsze.

biboy ma 12 lat. Kiedy nauczy się czytać i pisać, łatwiej znajdzie pracę.

PKPKm prowadzi szkoły także w slumsach, gdzie trafi ają badżawowie, gdy zmuszeni są porzucić tradycyjny sposób życia.

Edukacja_globalna_broszuraSP_calosc.indb 33 2015-10-22 14:20:50

34 Edukacja globalna Efektu Domina

PRZYDatnE linKi

Efekt Domina. Dajemy szansę na edukację w Malezji, Kulczyk Foundation: http://goo.gl/ppXtLI Stowarzyszenie na rzecz Edukacji nieuprzywilejowanych Dzieci: www.pkpkmsabah.org Wikipedia, hasło Obowiązek szkolny: https://goo.gl/oLU2Hi Strona na Facebooku Stowarzyszenia na rzecz Edukacji nieuprzywilejowanych Dzieci:

https://goo.gl/1U1XMs

pozorne piękno malezyjskiej wodyPytania i zadania dla ucznia do samodzielnego opracowaniaAutorzy: Katarzyna Sadowska, Tomasz Sadowski

1. jak wyobrażasz sobie życie na wodzie? Jak przebiegają codzienne zajęcia (przygotowywanie posiłków, prace porządkowe), spotkania rodzinne, spędzanie wolnego czasu?

2. Kto i w jaki sposób pomaga dzieciom Badżawów mieszkającym u wybrzeży Malezji?3. jakie organizacje wspierają dzieci z plemienia Badżawów?4. na czym polega działalność pkpkM?5. czy w polsce są dzieci, które nie mają dostępu do szkół?6. jakie działania podejmuje się w polsce, by umożliwić wszystkim dzieciom dostęp do edukacji?7. co jest głównym źródłem pożywienia dla ludu Badżawów?8. Dlaczego rodziny zamieszkujące malezyjskie wody cierpią głód?9. jak możesz pomóc rówieśnikom, którzy są bezpaństwowcami mieszkającymi na łodziach pływających po malezyjskich wodach?

WSKaZÓWKi1. Jeżeli nauczyciel nie ma czasu, aby na lekcji zaprezentować cały materiał fi lmowy, może posłużyć się jego

fragmentami. Poniżej podział reportażu na części wraz ze wskazaniem czasu trwania każdej z nich (w minutach): 1) Bezpaństwowcy (0:00–3:43) 2) Mobilne szkoły dla dzieci mieszkających na wodzie (3:43–6:18) 3) Życie na morzu (6:18–9:24) 4) Potrzeby edukacyjne dzieci mieszkających na wodzie (9:24–11:57) 5) Historia Jerry’ego, nauczyciela z PKPKM (11:57–14:17) 6) Życie rodzinne Badżawów (14:17–15:14) 7) Problemy bezpaństwowców (15:14–19:39) 8) Pomoc dla dzieci Badżawów (19:39–21:42) 9) Życie w zgodzie z zasadami przodków (21:42–23:50)

2. Na stronie internetowej www.edukacjaglobalna.com można znaleźć ponadto: • reportaż fi lmowy: Efekt Domina, sezon II, odcinek Malezja. Dzieci morza; • prezentację zdjęciową do lekcji.

INSPIRACJE DO DALSZEJ PRACY WYCHOWAWCZEJ

Edukacja_globalna_broszuraSP_calosc.indb 34 2015-10-22 14:21:00

• Bogata oferta publikacji dla wszystkich segmentów edukacyjnych, również szkolnictwa zawodowego.

• Podręczniki – ponad 1,5 tys. tytułów w ofercie, co roku kilka milionów użytkowników.

• Zeszyty ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne dla uczniów.

• Obudowa metodyczna dla nauczyciela na uczę.pl – pełna pomoc w przygotowaniu lekcji.

• E-booki – stale rozwijana, największa w Polsce oferta podręczników elektronicznych.

• Repetytoria i arkusze egzaminacyjne – kompletne materiały dla uczniów przygotowujące do egzaminów szkolnych wszystkich typów.

• E-ćwiczenia – najobszerniejszy zbiór ćwiczeń na platformie WSiPnet.pl. Ponad 500 tys. użytkowników!

• Zdasz.to – profesjonalne zasoby i pomoce dla zdających egzaminy gimnazjalne i maturalne.

Edukacja w najlepszej formie

Nowość! Seria repetytoriów

i arkuszy ZDASZ.TO

Edukacja_globalna_broszuraSP_calosc.indb 35 2015-10-22 14:21:07

Edukacja_globalna_broszuraSP_str35_IV.indd 36 2015-10-28 15:38:37

Edukacja_globalna_broszuraSP_str35_IV.indd 37 2015-10-28 15:38:41

Pozwól uczniom uwolni swoj kreatywno , poznaj na naszych warsztatach metod WebQuest oraz Challenge Base Learning

Edukacja_globalna_broszuraSP_calosc.indb 38 2015-10-22 14:21:21

Edukacja_globalna_broszuraSP_str35_IV.indd 39 2015-10-28 12:38:19

40 Edukacja Globalna Efektu Domina

Kulczyk Foundation niezwykle gorąco dziękuje wszystkim instytucjom

i organizacjom pozarządowym za wsparcie merytoryczne,

którego nam udzieliły w tym projekcie.

Patronat Honorowy:

Wydział Studiów Edukacyjnych

Autorzy scenariuszy:

Agnieszka Bojarczuk,

Marta Kałużna, Kinga Kuszak, Katarzyna Sadowska,

Tomasz Sadowski, Kamila Słupska

Konsultacja merytoryczna:

prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak

Wsparcie metodyczne:

dr Barbara Ostrowska

Redakcja: Łukasz Marks, Anna Wiese

Projekt grafi czny: Marta Jedlińska

Opracowanie grafi czne:

Piotr Zalewski

Koordynacja produkcji:

Tomasz Jagodziński

Produkcja: GM RecordsDrogowiec-PL sp. z o.o.NC Koperty sp. z o.o.BeColour sp. z o.o.

Fotografi e:

Tatiana Jachyra

Tomasz Borkowski Dariusz Szymura

Zespół Kulczyk Foundation:

Dominika Kulczyk

Marta Schmude-Olczak

Beata Kopyt Karolina Mikołajczak

Paweł Orzeszko

Małgorzata Płocka

Mateusz Kamil Roszak

Marzena Zowczak

Kulczyk Foundation

ul. Krucza 24/26

00-526 Warszawa

www.kulczykfoundation.org.pl

o� [email protected]

Patronat Merytoryczny: Partnerzy Edukacyjni:

Edukacja_globalna_broszuraSP_str35_IV.indd 40 2015-10-22 16:44:40

Obojętność to choroba, której musimy się wystrzegać. Konkurs filmowy Edukacji Globalnej Efektu Domina ma za zadanie uwrażliwić dzieci i młodzież na codzienne problemy obecne w otaczającej ich rzeczywistości. Młodzi ludzie mają okazję nauczyć się pomagać i angażować w pomoc innym.

W ramach konkursu młodzież ma za zadanie stworzyć i przeprowadzić akcję, dzięki której zmieni świat na lepsze. Następnie uczestnicy muszą nakręcić film, w którym przedstawią swoją inicjatwę.

Na młodzież, nauczycieli i szkoły, które reprezentują czekają atrakcyjne nagrody!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

EDUKACJAGLOBALNA.COM

WEJDŹ NA STRONĘ EDUKACJAGLOBALNA.COM

ZAPOZNAJ SIĘZ ZASADAMI KONKUSU

POMÓŻ ZMIENIĆŚWIAT NA LEPSZE

WYGRAJ ATRAKCYJNENAGRODY

WYGRAJ IPADY DLA CAŁEJ

KLASY

MillionYou to najstarsza i największa w Polsce firma wykorzystująca ideę crowdsourcingu.

Na swoim koncie mamy liczne innowacyjne akcje edukacyjne, w których społeczności współpracowały ze znanymi osobowościami i markami.

MillionYou to również ponad 70 wyjątkowych konkursów filmowych zrealizowanych dla największych marek.

MillionYou w swoich działaniach łączy społeczny potencjał i talenty współtworząc nową jakość komunikacji i treści. Dzięki nam kreatywne społeczności łączą się z wiodącymi markami, aby generować innowacyjne pomysły, współtworzyć content i realizować kampanie angażujące konsumentów.

dowiedz się więcejmillionyou.pl

DRUKARKI DLA NAUCZYCIELI

I SZKÓŁ

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

Edukacja_globalna_broszuraSP_str35_IV.indd 4 2015-10-27 13:13:08