Deel i workshop ondernemen in de zorg bureau beerse

Click here to load reader

download Deel i workshop ondernemen in de zorg  bureau beerse

of 44

  • date post

    13-Apr-2017
  • Category

    Healthcare

  • view

    103
  • download

    3

Embed Size (px)

Transcript of Deel i workshop ondernemen in de zorg bureau beerse

  • WelkomInspiratiedag over zichtbaarheid in de zorgIngrid Beerse23 november 2015

    *oci

  • Dagindeling10.00 - 11.00 Zichtbaar zijn in een veranderende wereld11.00 - 11.10Pauze11.10 - 12.30Waar zichtbaar zijn?

    12.30 13.30 Lunch

    13.30 14.30 Hoe zichtbaar zijn (netwerken, middelenmix)14.30 14.45Pauze14.45 15.30Een eerste indruk is goud waard (pitch)15.30 17.00 Oefenen met sociale media

  • Je productie-uren bepalen je inkomenJe relatie- en netwerkuren bepalen je toekomst

    *Relaties aangaan, behouden en verzilverencontext van deze middagSoms is naar buiten gaan sluitpostEn als je veel buiten speelt moet het ook wat opleveren

  • Ingrid Beerses Heeren Loo Zorggroep / Bureau BeerseLinkedIn Twitter@Ingridbeerseingrid.beerse@sHeerenLoo.nl

    *Marketeers hebben een naar buiten gerichte rol itt PO, FINJe moet wetn wat er speelt en die kennis vertalen-luisteren naar klanten-kijken naar de markt (veel lezen)En begrijpen!Steeds af vragen in die context: doen we er nog toe.*

  • Wat is netwerken?

    *Zaaien soms verdort het, vogels eten het op maar er komt altijd en percentage op!Contacten leggen mensen kennen

  • Hoe de wereld verandertBelangrijke trends

  • *Nieuw Paus.De smartfoon bestaat nog niet eens 10 jaarFotos maken (delen) maar ook om het dichterbij te halen.

  • https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1reex6ktR20

    *

  • Snelheid, impact en complexiteit

    TechnologieMens

  • We leven niet in tijdperk van verandering, maar in een verandering van tijdperken

  • Bezuinigingenen opstand

    *Het gaat niet alleen om bezuinigen, maar ook om veranderen

  • weg met het rendementsdenken in het onderwijs!Maagdenhuis is AmsterdamDecentraal en bottom-up

  • Steenbergen

    Inspraakavond over asielzoekers

  • manifest van de Bezorgde Huisarts: het roer moet om!

    gesteund door 7.828 van 11.345 huisartsen in NederlandBezorgde huisartsen spijkeren manifest op het ministerieHuisartsen verenigen zich

  • BurgerInitiatieven

  • BroodfondsenBron: Jan Rotmans

  • Lokale energiemaatschappijenBron: Jan Rotmans

  • Lokale zorg coperatiesBron: Jan Rotmans

  • Explosieve groei coperatiesBron: Jan Rotmans

  • De burger richt zijn eigen samenleving in

    KleinerPersoonlijkerMeer invloed

    Terugtrekkende overheidAlternatief voor op winst beluste ondernemingen (vertrouwen)

  • Thomashuizen houdt geen cijfers bij. Het aantal Thomashuizen is geteld en het aantal clinten zijn geschatte cijfers.Aantal Thomashuizen per provincie in 2014:22210174822670122Het initiatief rond Thomashuizen is in 2001 gestart en laat sinds dien een jaarlijkse groei zien door heel Nederland.

    Grafiek4

    106

    112

    Ontwikkeling aantal thomashuizen

    Grafieken

    Let op: Hierbij zitten ook clinten van sHL!!!!

    Grafieken

    180

    233

    241

    Ontwikkeling aantal ouderinitiatieven

    Thomashuizen

    389

    479

    587

    Ontwikkeling aantal gezinshuizen

    Ouderinitiatieven

    106

    112

    116

    Ontwikkeling aantal thomashuizen

    Zorgboerderijen

    728

    779

    780

    Ontwikkeling aantal zorgboerderijen

    Gezinshuizen

    848

    896

    928

    Ontwikkeling aantal clinten thomashuizen

    3600

    4660

    4820

    Ontwikkeling aantal clinten ouderinitiatieven

    1042

    1115

    1116

    Ontwikkeling aantal clinten zorgboerderijen

    1362

    1677

    1728

    Ontwikkeling aantal clinten gezinshuizen

    Thomashuizen

    Groeipercentage: 3,6% t.o.v. 2014

    200220132014Groeipercentage116 locaties door heel Nederland (gemiddeld 8 plekken per Thomashuis)

    Aantal plekken30850896928Perspectief

    Groeipercentage2733.33%5.41%3.57%Qua totale capaciteit gelijk aan n grote SHL regio

    Focus ligt op volwassenen (18 jaar en ouder), al worden er ook steeds meer programmas voor jongeren geboden.

    ProvincieAantal Thomashuizen 2014Aantal Thomashuizen 2015 (aug 2015)

    Drenthe77

    Flevoland00

    Friesland1212

    Gelderland2222

    Groningen22

    Limburg1010

    Noord-Brabant2223

    Noord-Holland88

    Overijssel66

    Utrecht44

    Zeeland22

    Zuid-Holland1720

    112116

    Aantal Thomashuizenaantal plekken

    2002324

    20131063433.33%848

    20141125.66%896

    20151163.57%928

    2002201320142015

    3106112116

    Aantal clinten

    200224

    2013848

    2014896

    2015928

    0

    0

    Ontwikkeling aantal thomashuizen

    0

    0

    Ontwikkeling aantal clinten thomashuizen

    Ouderinitiatieven

    Provincie2014Aug-15JaarAantal ouderinitiatieven

    Drenthe67Jan/13180

    Flevoland66Jan/14233Groei:29.44%

    Friesland1010Aug/15241Groei:3.43%

    Gelderland3943Groeipercentage: 3,43% tov 2014

    Groningen1010Aantal clinten per ouderinitiatief 2 tot 37Voor het gemak neem ik 20 clinten per ouderinitiatief

    Limburg111180% is VG

    Noord-Brabant7273Cijfers van: http://www.woonzelf.nl/wooninitiatieven.shtml

    Noord-Holland2121

    Overijssel1717

    Utrecht1717

    Zeeland56

    Zuid-Holland1920

    233241

    Aantal clinten

    20133600

    20144660

    20154820

    0

    0

    Ontwikkeling aantal ouderinitiatieven

    0

    0

    Ontwikkeling aantal clinten ouderinitiatieven

    Zorgboederijen

    Aantal zelfstandige bedrijven is in de periode 04-09 met ruim 300% gestegen.

    De zorginstellingen daarentegen laten het concept steeds meer voor wat het is.

    2003200920032009Groei

    3711088Totaal3711088193%

    Onderdeel v. zorginstelling7747VG271579114%

    VG271579Jeugd42347726%

    Jeugd42347Overig58162179%

    Dagbesteding332737122%

    Wonen/werken699335%

    Arbeidstoeleiding13426296%Dagbesteding73767%

    GroeipercentageWonen/werken939%

    Arbeidstoeleiding96%Arbeidstoeleiding26224%

    Wonen/werken35%1092

    Dagbesteding122%

    Groeipercentage1088

    Overig179%VG57953%

    Jeugd726%Jeugd34732%

    VG114%Overig16215%

    20042009JaarAantal zorgboerderijen

    Onderdeel zorginstelling86472011791

    Zelfstandig bedrijf1034512012689

    Samenwerkingsverband1451872013728

    2014779

    2015780

    JaarAantal clinten

    ProvincieDec-11Dec-12Dec-132014201520111132

    Drenthe69692012986

    Flevoland222120131042

    Friesland595720141115

    Gelderland11211620151116

    Groningen3433

    Limburg6159

    Noord-Brabant108107

    Noord-Holland112112

    Overijssel9089

    Utrecht2830

    Zeeland2525

    Zuid-Holland5962

    791689728779780

    -12.90%5.66%7.01%0.13%

    Totaal aantal clinten (zie berekening hieronder)1132986104211151116

    Cijfers 2003, 2009, 2014, 2015 van http://zorgboeren.nl/zorgboerderijen

    Zie ook: http://www.landbouwzorg.nl/index.php?pagid=55&hb=72

    Sinds december 2010 moeten zorgboerderijen een kwaliteitswaarborg hebben willen ze geregistreerd staan bij landbouwzorg.nl.

    De daling die we zien van 2009-2014 kan daarmee te maken hebben. Sommige boerderijen hebben namelijk geen kwaliteitswaarborg (wilden er niet in investeren of voldeden niet aan de eisen) en zijn nu niet geregistreerd.

    Reden om geen kwaliteitswaarborg/keurmerk te nemen kunnen zijn de financiele kosten en de administratieve lasten.

    Ook kan het voorkomen dat een zorgboerderij geen keurmerk krijgt omdat het niet voldoet aan de eisen.

    Voor meer info over het kwaliteitswaarborg/keurmerk, waar bedrijven aan moeten voldoen, zie: http://www.landbouwzorg.nl/index.php?pagid=58

    Eisen in het kort:

    * Aangesloten bij een van de leden (regionale samenwerkingsverbanden) van de Federatie Landbouw en Zorg

    *Werkt aantoonbaar aan kwaliteit en doet daar jaarlijks verslag van (in dit verslag moet worden beschreven hoe de goede voornemens zijn uitgevoerd)

    *Stelt zelf kwaliteitssyteem op

    *Registratiekosten 332,75 incl BTW

    *Controle verslag en verlening registratie 121,- incl BTW

    *Na een jaar met kwaliteitssysteem te hebben gewerkt, komt er een toets en bij postief resultaat wordt het keurmerk 'Kwaliteit laat je zien' verleend. Toetsing wordt eens in de drie jaar uitgevoerd en kost: 726,25 incl BTW

    20112012201320142015

    Vereniging van Zorgboeren Fryslan (onderdeel BEZINN)575052

    Vereniging Zorgboerderijen Groningen (onderdeel BEZINN)433233

    Vereniging zorgboeren Drenthe (onderdeel BEZINN)626064

    Stichting Landzijde Noord Holland959599

    ZLTO Noord Brabant, Zeeland, Gelderland Zuid181119127

    Bezig Gelderland595655

    Vereniging Zorgboeren Overijssel636579

    Vereniging Zorgboeren Rivierengebied262523

    Zorgboeren Zuid Holland302427

    Vereniging van zorgboeren Zuid Holland262426

    Vereniging van Utrechtse zorgboerderijen241817

    Vereniging zorgboeren Oost-Gelderland342928

    Vereniging Zorgboerderijen Flevoland191821

    LLTB (Limburgse Land - en Tuinbouworganisatie)515057

    LTO Noord212220

    Totaal aantal leden791689728779780

    Totaal aantal clinten (zie berekening hieronder)1132986104211151116

    kijkend naar 2009 dan zien we verschillende aantallen per doelgroep:

    200720082009

    Verstandelijke beperking551484579

    Psychische hulpvraag376356427

    Lichamelijke beperking182180230

    (ex-) Gedetineerden434047

    (ex-) Verslaafden116103121

    Jeugdzorg226164347

    Speciaal onderwijs193263357

    Ouderen152195263

    Dementerende ouderen100115161

    Langdurig werklozen170189233

    Autisme316394497

    Niet-aangeboren hersenletsel115182270

    Burn-out169214290

    Kinderopvang6590129

    Asielzoekers02536

    Totaal (belangrijk voor sHL)1208122