DALLO nga Keti, E-Marketing nga Keti Gjipali

Click here to load reader

 • date post

  14-Jan-2017
 • Category

  Marketing

 • view

  344
 • download

  6

Embed Size (px)

Transcript of DALLO nga Keti, E-Marketing nga Keti Gjipali

 • DALLO nga Ke+ sht nj mark q ofron aksesor veshjesh t bra vet, duke mbajtur parasysh mjedisin. Aktualisht Strategjia e Rritjes n prodhim, njohje dhe shprndarje.

 • Sipas nj krkimi t realizuar n Korrik 2015 me an t Google Forms u nxorrn rezultatet: 89.7 % blejne dy her n muaj ose m pak aksesore

  58% nuk negociojne pr mimin 75.3% e te anketuarve preferojne aksesore te veante

  Kanali m popullor online shte eBay 59.5% presin ti gjejn kto produkte n panaire

 • 1. 25 Vjec 2. Vlerson punn e dors 3. Me S+l n veshje 4. Arsim t lart 5. E punsuar

  Tipi i Konsumatorit

 • Strategjia e Prmbajtjes

 • Strategjia e Prmbajtjes

 • Strategjia e Prmbajtjes: Stoc & Flow

 • UX

 • UX: NdrTm me n mendje Konsumatorin

 • Prdorshmria dhe Shenjat

 • Thjeshtsia

 • Besueshmria

 • Besueshmria

 • Besueshmria

 • Besueshmria Ebay.com raTngs

 • Thirrje pr Veprim

 • NdrTmi => StaTk

  Rrethi: Miqsi, Komunitet D: Balanc, Siguri, Autoritet :D Prkujdesje, Dashuri Frymzon vetbesim OpTmizm, Energji Font: Arial, ma dhmbzim, moderne

 • DOMAIN

  www.dallongakeT.com Pa bal kyc I thjesht pr tu mbajtur mend TLD tregon fushn e webit

 • Shkrimi Elektronik

  Prmbajtje e gjat Kombinime Online

 • CRM N fazat e Para => pak Dshmi Mesazhe n raste festash pr Klientt dhe Prospektt

  Komunikim direkt dhe tejkalim i pritshmrive

 • SEO

  Prdorim i balve kye n baz t popullariteTt: handmade, crochet, etj.

  Prdorimi On dhe OfF Page N Ttull + # N Prmbajtje N Header Kndvshtrimi i prdoruesit Shqip edhe Anglisht

 • SEO

 • Reklamat online

 • Rrjetet Sociale

  Ndarje e Imazheve

  Ndarja e videove

 • KPI Qershor 2016

  Web 10 vizitor n dit FB: 10 like n jav/350 like n fushat Post reach 2000 Post Clicks 500

  Instagram: 500 Followers Pinterest 80 Followers

 • N t ardhmen

  Instagram Sponsor Ndoshta MarkeTngu me Antarsim, pay/click Mobile Site Infrastruktura pr Newslener HarTmi i Planit Pr Newslener Prmirsim i Webit

 • Faleminderit

  KeT Gjipali