,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:4 - 9. oktobar 2016. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:9. oktobar 2016. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:4 - 9. Oktober 2016. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:9. Oktober 2016 . (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
1. Cvet od mermeraVisina: 20 cm. € 150
2. Stakleni bokalRučno oslikan floralnim motivima. Visina: 35 cm. € 75
3. Rosenthal činija za bombonePrečnik: 17 cm. € 50
4. Porcelanski servis za ručavanje, kafu i čaj za 8 osoba (78 kom.) Noritake, Montrose No 6956, Japan 1968. € 375(N.B. Na fotografiji je samo deo kompleta)
5. Porcelanska figura ženeVisina: 26 cm. € 50
6. Porcelanska figura boginje milosrđa (Guan Yin) Kina, početak XX veka. Visina: 42 cm. €800
7. Neobarokno kandiloOko 1870. Mesing, posrebrenje. Visina: 93 cm. € 375
8. KandiloIzmeđu dva rata. Visina: 48 cm. € 175
9. Lampa sa figurom fudbalera1938 (za vreme Kraljevine Jugoslavije). Cin, emajl, lim, gvožđe. Visina: 48 cm. € 325
10. Art Deco lampaStaklo u boji, niklovano. Visina: 40 cm. € 325
11. Art Deco lampaDvoslojno staklo, mesing. Visina: 35 cm. € 375
1 2 3
7 8
5 6
9 10 11
12. Kaminski sat sa dva svećnjakaFrancuska, oko 1890. Visina sata: 48 cm, visina svećnjaka 40 cm.€ 750
13. Čitačica knjigeŠpialter. Visina: 29 cm. € 75
14. Art Deco mastionicaOko 1920. Mesing, staklo. 17x11x11 cm. € 150
15. Ženska torbica sa medaljonomVezeno platno, mesing.20x18 cm. € 100
16. BareljefAntička scena. 7x15 cm. € 50
17. Impozantni kandelabr Francuska, druga polovina XIX veka.Bronza, šlifovano staklo, 4 sijalična mesta. Visina : 96 cm. € 1700
18. Sv. FlorianPolihromirano drvo. Austrija, XIX vek. Visina: 56 cm. € 700
19. Neobarokni sekreter-komodaDruga polovina XIX veka.Orah, javor. 98x97x65 cm. € 1000
20. Ikona Sv. NikolaUlje na limu, 59x40 cm, XIX vek. € 150
21. Ikona Sv. NikolaUlje na platnu, 59x48 cm, kraj XIX veka. € 200
22. Apostoli Sv. Petar i Sv. PavleUlje na platnu, 74x58 cm, 1896. € 500
13 14
23. Sv. Stefam DečanskiMira Ćuković Kombinovana tehnika, 40x24 cm, 2003. € 300
24. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Ženski aktTuš na hartiji, 30x21 cm, Sign. € 100
25. MILAN ANDRIĆ (1933-2010)HipodromUlje na platnu, 60x73 cm, 2001. Sign. € 450
26. STJEPAN BAKOVIĆ (1890-1960)Primorsko mestoAkvarel, 32x24 cm, 1939. Sign. € 150
27. MRĐAN BAJIĆ (1957)Bez nazivaKombinovana tehnika, 50x50 cm, 1996. Sign. € 700
28. HENRI ALPHONSE BARNION (1882-1940)Marche de Dol de BretagneHouil sur toile, 61x73 cm, Sign. € 5600
29 PAVLE BLESIĆ (1924)KapijaUlje na dasci, 79x59 cm, Sign. € 350
30. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Veče u PalestriniUlje na planu, 40x60 cm, 1971. Sign. € 750
31. BOSA TUCAKOVIĆ BELOŽANSKI (1904-1986)ParkAkvarel, 37x26,5 cm, Oko 1950. Sign. € 100
32. ĐORĐE ČUTUKOVIĆ (1888-1976)AktUlje na platnu, 68x97 cm, oko 1925. Sign. € 850
33. EDOUARDO CAINERO Portret L.T.Olovka na hartiji, 21,5x16,5 cm, 1914. Sign. € 75
34. EDOUARDO CAINERO Profil L.T.Olovka na hartiji, 21,5x16,5 cm, 1914. Sign. € 75
35. STEVAN ČOLIĆ (1945)Motiv iz SlovenijeAkvarel, 33,5x46 cm, Sign. € 150
36. STEVAN ČOLIĆ Tri brezeAkvarel, 45x34 cm, Sign. € 100
37. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)ZadarAkvarel, 24x42 cm, 1971. Sign. € 150
38. MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986)Zeleni bokalUlje na platnu, 92x73 cm, Oko 1960. Sign. € 7800
39. STOJAN ĆELIĆ (1925-1992)Bez nazivaKombinovana tehnika, 24,5x20 cm, 1962. Sign. € 400
40. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Un falso G.de Chirico: il Figliol prodigoUlje na platnu, 105x70 cm, 1976. Sign. € 3300
41. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Ko to voli De Sada?Grafika A.O. 46x32 cm, (68x48 cm), 1959. Sign € 350
42. DRAGUTIN CIGARČIĆ (1922-1985)Sanjica (umetnikova kći)Ulje na kartonu, 24x20 cm, 1959. Sign. € 450
43. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Pogled sa KalemegdanaUlje na platnu, 65x50 cm, 1960. Sign. € 225
44. VASA DOLOVAČKI (1960)Devojka u prugastoj majciUlje na platnu, 40x50 cm, Sign. € 400
45. VASA DOLOVAČKI Otac PetarCrtež olovkom, 35x24 cm, 2003. Sign. € 100
46. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)LiticaUlje na platnu, 51x66 cm, Oko 1970. Sign. € 400
47. HENRIETTE DESPORTES (1877-1951)Les couturieres pres de la lampeHuile sur toile, 82x68 cm, Sign. € 1700
48. ZVONIMIR DVORNIKOVIĆ (1898-1986)SarajevoAkvarel, 24x31,5 cm, Oko 1930. Sign. € 125
49. EMIR DRAGULJ (1939-2002)ParGrafika A.O. 10,5x12,5 cm, 1987. Sign. € 100
50. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)Ženski akt na lokvanjuUlje na platnu, 55x65 cm, 2004. Sign. € 700
51. SLOBODAN ĐURIČKOVIĆ ĆAKO (1943)Kompozicija Ulje na platnu, 81x65 cm, 1979. Sign. € 275
52. STOJAN ĐURIĆ (1962)Vaza sa cvećemUlje na lesonitu, 60x43 cm, 1996. Sign. € 400
53. ERRO (1932) Robin HudGrafika A.O./H.C. 90x63 cm, 1992. Sign. € 600
54. ANGELINA GATALICA (1925-2001)FiguraDrvo, Visina: 21 cm, Sign. € 75
55. ANGELINA GATALICA TorzoKamen, Visina: 13 cm, Sign. € 75
56. VALENTINE GREEN (1739-1813)Otmica Leukipidovih kćeriMezzotinta na svili, 60x50 cm, Sign. € 650
54 55
57. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)CvećeUlje na platnu kaš. na karton, 28x6 cm, Sign. € 100
58. NIKOLA GRAOVAC Bez nazivaKombinovana tehnika, 4,5x5,5 cm, Sign. € 100
59. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)Mrtva prirodaAkvarel, 19x15 cm, Sign. € 275
60. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)Zelenilo ispred MSUUlje na platnu, 90x60 cm. € 500
61. NEVENA HADŽI JOVANČIĆ (1954)Ženski aktOlovka u boji, 18x12 cm. € 75
62. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)Harmonikaš i igračiceTuš/akvarel na hartiji, 20,5x28,5 cm, 1970. Sign. € 100
63. KSENIJA ILIJEVIĆ (1924-1995)Na TamišuPastel, 20x38 cm, 1956. Sign. € 200
64. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)Ženski likCrtež olovkom, 13,5x11 cm, Sign. € 100
65. LJUBA IVANOVIĆ Muški lik Crtež olovkom, 13,5x11 cm, Sign. € 100
66. LJUBINKA JOVANOVIĆ MIHAJLOVIĆ (1922-2015)Bez nazivaKombinovana tehnika, 108x74 cm, Sign. € 650
67. BOŽA ILIĆ (1919-1993)EnterijerUlje/tempera, 52x71 cm, 1967. Sign. € 1300
68. BOŽA ILIĆ Devojka Ugalj na hartiji, 47x32 cm, 1988. Sign. € 150
69. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1902-1962)BerbaUlje na lesonitu, 50x110 cm, Sign. € 1500
70. TARA KARAMATIJEVIĆ Sv StefanUlje na platnu, 50x70 cm, Sign. € 400
71. BOŠKO KARANOVIĆ (1924-2009)Tri likaUlje na platnu, 87x87 cm, 1968. Sign. € 400
72. LAZAR KATIĆ (1893-?)Selo u BosniUlje na kartonu, 33,5x49 cm, Oko 1925. Sign € 250
73. DRAGAN KECMAN (1956-2008)Mrtva priroda Ulje na kartonu, 37x32 cm, Sign. € 150
74. MITO KOMATINA (1956)U iščekivanju...Olovka na hartiji, 66x55 cm. € 150
75. BOŽIDAR KOVAČEVIĆ (1934-2010)Pejzaž sa ZlatiboraAkvarel, 29,5x40 cm, 1985. Sign. € 150
76. PJER KRIŽANIĆ (1890-1962)Žena na terasiUlje na šperu, 58x44 cm, 1943. Sign. € 2000
77. BOGDAN KRŠIĆ (1932-2009)Nesporazum Meka prevlaka, bakropis, akvatinta, 52x66 cm, 1970. Sign. € 250
78. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)PejzažUlje na kartonu, 50x70 cm, 1953. Sign. € 800
79. ALEKSANDAR KUMRIĆ FontanaUlje na kartonu, 50x70 cm, Sign. € 600
80. MILICA KOJČIĆ (1957)PutniciAkril na platnu, 60x80 cm, 1986. Sign. € 2500
81. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1923-2004)KolibaTuš na hartiji, 30x41 cm, 1968. Sign. € 200
82. DRAGO KOZOMARA (1956)Zimski pejzaž IUlje na platnu, 40x50 cm, oko 2000. Sign. € 250
83. DRAGO KOZOMARA Zimski pejzaž IIUlje na platnu, 40x50 cm, oko 2000. Sign. € 250
84. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)DebarUlje na platnu, 48x68 cm, 1932. Sign. € 3200
85. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)Cveće u bokaluUlje na platnu, 46x38 cm. € 650
86. FRANTA MALY (1900-1980)Kafana KičevoUlje na platnu, 64x89 cm. Sign. € 600
87. ANA MARINKOVIĆ (1882-1973)GradUlje na dasci, 18,5x23,5 cm, oko 1925. Sign. € 450
88. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)Stena, obala DunavaAkvarel, 41,5x 51 cm, 1975. Sign. € 150
89. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Pejzaž iz okoline BeogradaUlje na kartonu, 30,5x41 cm, 1975. Sign. € 200
90. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Beograd, KalemegdanUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200
91. DUŠAN MIKONJIĆ Beograd, PristaništeUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200
92. VELIMIR MATEJIĆ (1934)AmsterdamUlje na kartonu, 26x36 cm, 1990. Sign. € 100
93. GEORGES PH. MARIONIEZ (1865-1933)Clair de luneHouile sur bois, 27x21 cm, Oko 1895. Sign. € 900
94. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Bez nazivaPreparatura na svili, 80x60 cm, 2001. Sign. € 1700
95. PREDRAG PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)OružjeTuš na hartiji, 14,7x10,5 cm, 1951. € 200
96. PREDRAG PEĐA MILOSAVLJEVIĆ ZopirKombinovana tehnika, 42x26 cm, 1968. Sign. € 350
97. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Spaljeno pismoTempera, 33x23 cm, 1955. Sign. € 400
98. MILIĆ OD MAČVE Boj na Mišaru / Milenijum, milenijumTuš, 15x20 cm i 35x23 cm, 1971/73. Sign. € 250
99. MILUN MITROVIĆ (1922-2010)Ženski aktTuš na hartiji, 48,5x77 cm, 1959. Sign. € 150
100. MILUN MITROVIĆ Žena u poluležećem položajuAkvarel, 28x39 cm, 1970. Sign. € 100
101. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)Novi BeogradPastel, 18x25 cm, 1974. Sign. € 200
102. RADENKO MIŠEVIĆ (1920-1995)CvećeUlje na kartonu, 30x40 cm, Sign. € 475 103. DRAGAN MOJOVIĆ (1942-2001)
Bez nazivaUlje i komb. Tehnika na kartonu, 70x100 cm, 1995. Sign. € 1000
104. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)Varoš kapija, krčma Radnička kasinaCrtež olovkom, 30x41 cm, 1932. Sign. € 200
105. LUKA MLADENOVIĆ Ugao ulica Džordža Vašingtona i Dobre MitrovićaCrtež olovkom, 30x45 cm, 1958. Sign. € 200
106. ISMET MUJEZINOVIĆ (1907-1984)Partizanska konjicaUlje na šperu, 42x53 cm. Sign. € 1200
107. VLADIMIR MOJSILOVIĆ (1973)Zaboravio sam cigarete na glasoviruUlje, akril na platnu, 100x100 cm, 2014. Sign. € 950
108. VLADIMIR MOJSILOVIĆ PikasoUlje, akril na platnu, 50x70 cm, 2015. Sign. € 400
109. ZORAN ANTONIO MUŠIČ (1909-2005)Dalmatinski motivGrafika E.A. 41x55 cm, 1959. Sign. € 600
110. N.N.Bretonac sa beretkomOlovka na hartiji, 12,5x8 cm, 1927. Sign. € 50
111. N.N.Stara Bretonka Olovka na hartiji, 12,5x8 cm, 1927. Sign. € 50
112. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ (1912-1988)Granje u vodi VProbni otisak, 28x37 cm, (44x54 cm) 1959. Sign. € 125 113. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ
Siva vrata Pastel’, 31,5x21,5 cm, Oko 1955. Sign. € 200Reprodukovano na str. 168 Monografije, Galerija Matice Srpske, Novi Sad, 2003.
114. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ RadnikTuš na hartiji, 19x11 cm, Oko 1950. €100
115. STEVAN NIKŠIĆ LALA (1853-1938)PraljaAkvarel, 29,5x20,5 cm, 1938. Sign. € 125
116. PETAR OMČIKUS (1926)LastovoKombinovana tehnika, 79x115 cm, 1975. Sign. € 800
117. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Pariz (Sena i Notre-Dame)Ulje na platnu, 54x76 cm, Oko 1920. Sign. € 1200
118. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Bez nazivaTempera na hartiji, 8x12,5 cm, 1962. Sign. € 100
119. ZORAN PETROVIĆ Lajanje na mesecKombinovana tehnika, 18x15 cm, 1956. Sign. € 350
120. ZORAN PETROVIĆ KućeTuš, 17x25 cm, 1954. Sign. € 150
121. DIMITAR AVRAMOVSKI PANDILOV (1898-1963)Pruga u MakedonijiUlje na lesonitu, 45x60 cm, Oko 1930. Sign. € 3000
122. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Šumski putUlje na platnu kaš. na karton, 55x47 cm, Oko 1935. Sign. € 1900
123. MIHAILO PETROV (1902-1983)Barke i mesecDrvorez, 15x17 cm, 1923. Sign. € 100
124. MIHAILO PETROV StogUlje na platnu, 53x65 cm, 1956. Sign. € 950
125. ŽIVOJIN PIPERSKI (1898-1966)Motiv iz predgrađaTempera na hartiji, 26x32 cm, Oko 1940. Sign. € 100
126. TATJANA PIROVIĆ (1964)BeogradUlje na lesonitu, 48x98 cm, 2015. Sign. € 200
127. TATJANA PIROVIĆ KapelaKombinovana tehnika, 29x22 cm, 2000. Sign. € 75
128. TATJANA PIROVIĆ ProlećePastel, 37x57,5 cm, 2011. Sign. € 100
129. VASA POMORIŠAC (1893-1961)Gospođa sa brošemUlje na platnu, 81x65 cm, 1940. Sign. € 2900
130. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Mrtva priroda na stoluUlje na šperu, 72x51 cm, 1986. Sign. € 2600
131. MIĆA POPOVIĆ Mrtva priroda sa lubenicomGrafika u boji, 33 x 39 cm, E/A III-1, 1990. Sign. € 150
132. ZORA PL. PRERADOVIĆ (1867-1927)Mrtva priroda sa cvećemUlje na platnu, 45x67 cm, Oko 1920. Sign. € 2200
133. MIRKO RAČKI (1879-1982)Pogubljenje Kneza LazaraUlje na platnu, 115 x 105 cm, Oko 1920. Sign. € 3200
134. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Primorsko mestoAkvarel, 30x39,5 cm, 2001. Sign. € 150
135. BOŽA PRODANOVIĆ PejzažGrafika, suva igla A.O. 17x23 cm, 1979. Sign. € 75
136. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)BuketUlje na platnu, 54x65 cm, 1965. Sign. € 1700
137. MIODRAG B. PROTIĆKompozicija IAkvarel, 23x13 cm, 1992. Sign. € 250
138. MILAN RAŠIĆ (1931)ŽeteociGrafika u boji 37/45, 43x32 cm, Sign. € 75
139. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Na plažiAkvarel, 20x28 cm, Oko 1920. € 225
140. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)FenêtreGrafika u boji, 16x12 cm, (32x25 cm) 1977. Sign. € 100
141. LÉON RICHET (1847-1907)Motif de FontainebleauHuile sur toile, 32,5x52 cm, oko 1890. Sign. € 2300
142. MIODRAG ROGIĆ (1932)Mrtva prirodaPastel, 34x48 cm, 1991. Sign. € 175
143. LUDWIG SEITLER (1812-?)Šumska stazaUlje na platnu, 42x53 cm, 1846. Sign. € 900
144. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)BitkaTempera na hartiji, 22x35 cm, Sign. € 200
145. TRAJKO STOJANOVIĆ KOSOVAC ( 1934-2002)SnoviGrafika A/O, 41x34 cm, 1982. Sign. € 200
146. TOMISLAV SUHECKI (1950)BikUlje na platnu, 40x50 cm, 1994. Sign. € 200
147. TOMISLAV SUHECKI PetaoUlje na platnu, 49x65 cm, 1994. Sign. € 300
148. VLADIMIR STOJANOVIĆ (1924-2013)BorAkvarel, 14,5x21 cm, Oko 1947. Sign. € 50
149. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Velika vaza i plava kutijaUlje na platnu, 46x61 cm, 1983. Sign. € 1400
150. LJUBICA CUCA SOKIĆGeometrijske formePastel, 18x20 cm, Oko 1970. Sign. € 200
151. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)Čovek koji sediUlje na platnu, 117x92 cm, 1959. Sign. € 5600
152. TODOR STEVANOVIĆ (1937)JabukeKombinovana tehnika, 70x40 cm, 1989. Sign. € 400
153. SVETISLAV STRALA (1891-1957)RibeUlje na šperu, 50x70 cm, Oko 1925. Sign. € 1700
154. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)Na Drini ćuprijaKombinovana tehnika, 40x30 cm, 2016. Sign. na poleđini € 400
155. MILOŠ ŠOBAJIĆ PortretUlje na platnu, 95x65 cm, 2016. Sign. na poleđini € 4000
156. MILOŠ ŠOBAJIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 60x40 cm, 2014. € 800
157. LEONID ŠEJKA (1932-1970)Bez nazivaGrafika 16/38, 46x31 cm (70x50 cm) 1961. € 250
158. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Trkalište Longchamps, ParizTuš, 19x25 cm, oko 1925. € 450
159. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Bez naziva N.B.Tuš, 49x33 cm, 1956. € 800Reprodukovano na str. 216 monografije Mediala, Bgd, 2006.
160. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez nazivaTuš, 39x27 cm, 1985. Sign. € 175
161. OLIVER TIHI (1943-1995)Verona/Piazza delle ErbeUlje na platnu, 70x50 cm, 1969. Sign. € 500
162. RAJKO TOMIĆ (1905-1988)Devojke u nošnjiUlje na lesonitu, 28,5x17,5 cm, 1968. Sign. € 125
163. RAJKO TOMIĆ Jedrilice i galeboviUlje na lesonitu, 24,5x24,5 cm, 1969. Sign. € 150
164. RAJKO TOMIĆ VodopadUlje na lesonitu, 21x21,5 cm, 1967. Sign. € 150 165. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI (1932-1997)
Bez nazivaUlje na platnu, 73x92 cm, Sign. na poleđini € 375
166. SILVA VUJOVIĆ Ulaz br. 25Akvarel, 38x28 cm, 2001. Sign. € 100
167. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)ExitUlje na platnu, 100x80 cm. Sign. na poleđini € 9000
168. VIKTOR ŽIVKOVIĆ (1894-1925)Motiv pored DunavaAkvarel, 13x21 cm, Oko 1915/16. € 250
169. SLOBODAN BODA VUKDRAGOVIĆ (1938)Knez Mihailova ulica Ulje na platnu, 100x70 cm, 1998. Sign. € 400
170. SLOBODAN BODA VUKDRAGOVIĆ EnterijerUlje na platnu, 60x60 cm, 1977. Sign. € 300
171. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)Bez nazivaUlje na lesonitu, 70x49 cm, Sign. € 350
172. LAZAR VUJAKLIJA BeogradUlje na lesonitu, 64,5x49,5 cm, Sign. € 350
173. LAZAR VUJAKLIJA No 9Grafika, 70x50 cm. € 50
174. LAZAR VUJAKLIJA No 12Grafika, 70x50 cm. € 50
175. LAZAR VUJAKLIJA KretanjeGrafika A.O, 50x70 cm, 1972. Sign. € 150