Albanian 040412

download Albanian 040412

of 13

Embed Size (px)

description

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=Z4HSUHTCTKAEA Will need 2010 PowerPoint to view – Free Download at http://office.microsoft.com/en-us/try/: http://www.filesanywhere.com/fs/v.aspx?v=8a6f6989606576a76f9e Visit: www.vogeldenisenewsome.net Better viewed through FireFox Web Browser – Free Download at http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

Transcript of Albanian 040412

  • 1. 4 prill 2012PR:Shtetet e Bashkuara t Ameriks Barak Obama (via email) Shtetet e Bashkuara Senati (via email) Shtetet e Bashkuara Dhoma e Prfaqsuesve (via email)CC:MEDIA / PUBLIKE (via email) Vendeve t huaja / Krert dhe Media (nn fshehjes)RE:Shtetet e Bashkuara Presidenti Obama B ARACK: E DREJTA e revolucionit - KONFLIKTI I INTERESIT: Prpjekjet e COVER UP N shtjen MARTIN TREYVON DHE SULMEVE T TJERA racial n AFRICAN-AMERICANS/PEOPLE- OF-COLOR - Sjellja e SHTETEVE T BASHKUARA USHTARAK HOME ushtart ! Ndrsa ne shikojm n sulmet e fundit raciste pr afrikano-amerikanve dhe popullit-e-Color n Shtetete Bashkuara t Ameriks dhe jasht saj n Kombet e t huaj gjat vitit t kaluar: 1)Koht e fundit, Martin Trayvon (afrikano-amerikan) 26 shkurt 2012, n at q duket t jet "me paramendim dhe gjakftoht" Vrasje nga nj racist - dmth [t cilit raciste shpifje u kap n Recording 911 Emergjencave Nj kopje t regjistrimit 911 KA qen zbardhur dhe AUDIO dhn n prezantim PowerPoint m posht n nj seksion t dedikuar pr kt shtje, nuk sht nj shtje e vetm edhe sa koh do t Shtetet e Bashkuara t Ameriks mendojn se afrikano-amerikant dhe njerzit- Of-Color jan duke shkuar pr t marr RACIAL tilla padrejtsit pa nj prgjigje Stern? United States Zyrtart e qeveris jan duke thn se "prapa dyerve t mbyllura ndrsa ata Laugh n prpjekjet e tyre pr t marr afrikano-amerikant prapa n epokn e skllavris dhe mentalitetit " pr t "dhn atyre disa jav dhe ata do t qetsohet". NUK SO! Edhe nj Reporter Lajme talleshin / quajti Malcolm X (dmth mysliman dhe t Drejtat Civile Udhheqsi) pr dshtimin e afrikano- amerikan qytetarve pr tiu prgjigjur t tilla raciste / Brutal Vrasjet / Vrasjet e fmijvettyreqen: http://youtu.be/o7f5NTLgtEA Rndsishme t theksohet -KONFLIKTI I INTERESIT: Duket se Shtetet e Bashkuara presidenti Barak Obama dhe mbrojtsi i tij ligjor / Kshilltart (Baker Donelson Bearman Caldwell dhe

2. Berkowitz) mund t ket nj financiar / personale /biznesit INTERESAT n shtjen Trayvon n se zgarsigurimit pr Departamentin e Policis Sanford, ShoqataHomeowners, etj mund t jen Kompania e SigurimeveLIRIA RECIPROK - nj Klient TOP / KRYESORE iBaker Donelson. Jo vetm sht se, nga raportet, babai(revole supozuar dhe vrasja e Martin Trayvon) GeorgeZimmerman s (Robert Zimmerman) sht nj ish-/ npension Gjyqtar / Drejtsis i Gjykats Supreme tVirxhinias. Nga hulumtimet, duket se Baker Donelson(si me Shtetet e Bashkuara Shtpis s Bardh / Presidenti Shteteve t Bashkuara t Ameriks) mund VET /KONTROLLIN kt Gjykat si ajo bn n GjykatnSupreme t Shteteve t Bashkuara:http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-ties-supremecourtofvirginiahttp://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-purchased-judgesva Pr m tepr, Baker Donelson duket shtavokat ligjor / Kshilltari LART dhe Kshilltar prShtetet e Bashkuara t Departamentit t Drejtsis -Byroja Federale e Hetimeve (FBI) / Drejtor RobertMuller i cili vetm rastsisht mori kt zyr rreth shtat(7) dit para 9/11 sulmet n Qendrat Tregtare Botroredhe sulme t tjera. http://www.slideshare.net/VogelDenise/rawls-w-lee-baker-donelsonemployeesenior-counsel-to-fbiPr kt arsye, nj mendje t arsyeshme mund tkonkludojm se Shtetet e Bashkuara presidenti BarakObama dhe mbrojtsi i tij ligjor / Kshilltar BakerDonelson do t prpiqet dhe COVER-UP VrasjeTrayvon Martin dhe pr t shmangur PRGJEGJSI nDepartamentin e Policis Sanford dhe t tjert tprfshir n mbshtetje t komploteve t "prishAdministrimi i Drejtsis ", COVER-Up i krimeve turrejtjes, si dhe gabimet tjera kriminale dhe civile. 3. 2)Ushtar amerikan ushtarake Rober Bales t (dmth duket, ndoshta nj supremacist WHITE) masakrs / THERJE e rreth 17 civilve Afganistan rreth 11 mars, vitin 2012:http://www.slideshare.net/VogelDenise/bales- robert-afghanistan-shooterSipas njoftimeve, nj snajperit, duke prdorur syze Night, duke u kthyer n baz ushtarake duket Rifresko dhe t ln pr t kryer sulme M SHUM vicioz, etjKorrik 27, 20 09 Shtetet e Bashkuara Departamenti i Drejtsis Komunikat pr shtyp: "Shtat akuzuar me shkelje t terrorizmit ..." Shtat persona jan akuzuar pr konspiracion pr t siguruar prkrahje materiale terroristve dhe konspiracion pr vrasje, rrmbimit, gjymtim dhe plagos persona jasht vendit. . . "Padia pretendon se ... nj veteran i kampeve trajnuese terroriste n Pakistan dhe Afganistan t cilt, gjat tre viteve t fundit, ka komplotuar me t tjert n kt vend pr t rekrutuar dhe t ndihmoj t rinjt udhtuar jasht shtetit n mnyrq t vrasin..." http://www.slideshare.net/VogelDenise/072709-doj-seven- charged-with-terrorism-violations-11651101Shtetet e Bashkuara Ushtarake (dmth i cili prfshin Komandant i Prgjithshm Presidentin Barack Obama) Ndihm dhe inkurajim n krimet e lufts t tilla kur ka Bates snuck nga Afganistani Pasi ai kishte prmbushur me sa duket nj mnyr q t kryejn t tilla brutale / shmtuar Sulmet! Shtetet e Bashkuara ushtarak, pas sulmeve pastaj Tentativat pr t pasur informacion n lidhje me Bates fshihet nga Interneti - dmth qart ndihm dhe inkurajim n Maskim e krimeve t lufts t tilla. N interes t Drejtsis, Robert Bates sht q t kthehen n Afganistan q do t vihet n gjyq atje dhe NUK ktu n Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Krimi sht kryer n tokn Afganistan dhe n juridiksionin e Afganistan! Zyrtart e Qeveris Afganistan duhet tkrkojn kthimin e menjhershm t bales Robert n Afganistan pr tu vn n GJYKIMI dhe / ose t vijn dhe t merrni at nga Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Pr m tepr, t mbaj Komandanti i Prgjithshm Shtetet e Bashkuara t Ameriks Presidentit Barack Obama 4. prgjegjs pr krime t tilla dhe t paligjshm / E PALIGJSHME heqjen e Robert Bates nga Afganistani.3)Ushtart amerikan ushtarake djegia e Kuranit t Shenjt n Afganistan n ose rreth 22shkurt,vitin 2012: http://www.slideshare.net/VogelDenise/quran-burning-0222124) qeshur dhe URINATI Shqip Ushtart amerikan ushtarake Qytetart n Vdekur Afganistan publikuara n media n ose rreth 11janar vitin 2012: http://www.slideshare.net/VogelDenise/afghanistan-urination-scandal5) brutale Ushtar amerikan ushtarake Vrasja e nj Soldier Asian- Amerikane Danny Chen) n ose rreth 3 tetor, 2011, i cili ishte keqtrajtuar dhe rrahur nga ushtart e Bardh raciste dhe vrasja e tij duket se jan t mbuluara-UP-s si nj vetvrasje nga zyrtart e korruptuar pr t fshehur praktikat raciste t ushtris s tij dhe ato n komandn "Autorizues" dhe "falur" KRIMET E t tilla kapel dhe praktikatjonjerzore: http://www.slideshare.net/VogelDenise/chen-danny~~HEAD=NNS6) THERJE Qeveria e SHBA-s / EKZEKUTIMI i afrikano-amerikan Troy Davis m ose rreth Shtator 21, 2011, kur ajo shfaqet aty ishin dshmitar q erdhn prpara me informacion n lidhje me pafajsin e tij; 5. megjithat, Shtetet e Bashkuara Gjykata Supreme - dmth qeverisur dhe kontrolluar nga nj firm racist simbolit Baker Donelson Bearman Caldwell dhe Berkowitz - kshilltar ligjor / kshilltar i presidentit Barack Obama) - AUTORIZUAR shkuar prpara me ekzekutimin n pajtim me ETNIKE SPASTRIM / vetontoni n Stat e Bashkuara t Ameriks me es mashkullit afrikano-amerikane:http://www.slideshare.net/VogelDenise/davis-troy7) Vrasja raciste / brutal i afrikano-amerikan Craig James Anderson n ose rreth 26 qershor, 2011, kur raciste White vrapoi mbi t me nj ecause automjeteve b t ngjyrs s lkurs s tij: http://www.slideshare.net/VogelDenise/ Anderson-james- craig8) Raciste Vrasja / linim i Jermaine Carter n ose rreth 3 dhjetor, 2010, dhe duket se jan t mbuluara nga zyrtart e Shteteve t Bashkuara t Qeveris si nj i vetvrasjes: http://www.slideshare.net/VogelDenise/carter- frederick-jermaine~~HEAD=pobj9)Sigurisht mijra vrasjen e tjera raciste / vrasjeve dhe padrejtsive q jan kryer n Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe jasht saj n Kombet e Jashtme / vende q nuk mund t bjn faqen e par t lajmeve.MESAZH sht e qart - "Mjaft sht mjaft"- dhe Shtetet e Bashkuara t "Take Back QEVERIN E TYRE" nga njAmeriks Qytetart t bashkuar pr t"Regjimi racist", duke u drejtuar nga ata me lidhje dhe Deep RO OTS n KuKlux Klan ("KKK") : http://www.slideshare.net/VogelDenise/ku-kluxklanact-2 Duke u kthyern hoods pr kostume biznesi dhe / ose rrobat GJYQSORE:http://www.slideshare.net/VogelDenise/david-duke-ku-klux-klan 6. Dikush mund t pyes, si mund t "marr mbrapa qeverin" t bhet? Prgjigje q, qytetart eShteteve t Bashkuara t Ameriks tani mund t shkoj prpara me "t drejtn prrevolucion" http://www.slideshare.net/VogelDenise/right-of-revolution"Ligjor" dhe "Ligjshm" Veprimet Revolucionare e nevojshme q presidentiBarack Obama, Kshilltari mendimet e tij raciste Ligjore / Kshilltar (BakerDonelson Bearman Caldwell dhe Berkowitz ["Baker Donelson ]), Shtetet eBashkuara Kongresi dhe Shtetet e Bashkuara Gjykatat jan duke shpresuarkurr nuk do t ndodh. t tre ktyre degve (ekzekutiv, legjislativ, dhegjyqsor) jan t kontrolluara dhe RUN / e dominuar nga nj regjim racistKRYESORE - Baker Donelson dhe konspiratort e tij / Co-komplotistt. Vijim prezantim PowerPoint m posht sht prgatitur pr t siguruar ju me histori t Vogl DeniseNewsome me regjimit racist / terrorist t Baker Caldwell Donelson Bearman dhe Berkowitz dmthq ofron Shtetet e Bashkuara t Ameriks Barak Obama dhe m ndonj TOP / zyrtar ky Qeveri /agjencit me avokat ligjor / Kshilla). Pr m tepr, pr t ekspozuar praktikave raciste dhekriminale e Baker Donelson dhe komplotistt e tij / Co-komplotistt, si dhe KuKlux Klan e tyre n mnyr q praktikon PUBLIKE / WORLD do t din tvrtetn dhe pr t kuptuar motivet e Shteteve t Bashkuara t Ameriks epushtimit t Lindjes s Mesme (Afganistan, Irak, dhe Iran) dhe se si ajoshprtheu bomba Qendrat e veta Botrore t Tregtis dhe krime t tjera m11 shtator, 2001 ("911 Sulmet") dhe prshtatur vendet e Lindjes s Mesme /qytetarve pr qllime t pasur akses n burimet e tyre: Nafts, Qymyrit,Parat, Tok, Bizhuterit, etj Pr m tepr, PUBLIKE / WORLD nevoj pr t par prveten e tyre KRYESORE / KEY / TOP Ro le Baker Donelson ka luajtur - t tilla si: B ehind marr Presidentin Barak Obama n Shtpin e Bardh me nj Certifikat rreme / fallsifikuara e lindjes live - Lidhjet dmth / lidhje pr Departamentin e Shteteve t Bashkuara t Shtetsis dhe Imigrimit - kontrollin e gjykatave / e Shteteve t