Post on 09-Feb-2018
MadlArt,a u c t i o n h o u s eP r v a a u k c i j s k a k u ć a u S r b i j i
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:13 - 20. oktobar 2013. godine. Vreme: 10 – 20hMasarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd
Aukcija:20. oktobar 2013. godine. Vreme: 19hMasarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:13 - 20. October 2013. (10 a.m. – 8 p.m.)4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade
Auction sale:20. Oktober 2013. (7p.m.)4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade
1. Moser bokal i čašaVisina bokala: 13 cm, visina čaše: 14 cm. € 50
2. Biedermeier čaša na stopiAustrija, XIX vek. Rubin staklo, email i pozlata. Visina 18 cm. € 200
3. Vaza od plavog, duvanog staklaNemačka, Albert Dahner, Schorndorf. Visina: 26 cm. € 125
4. Murano pepeljara u Art Deco stiluVenecija, Italija. Dimenzije: 8 x 8 x 4,5 cm. € 50
5. Porcelanski servis za čajAustrougarska (Češka), oko 1900. Žig: Pirkenhamer. Inicijal pozlatom: A. Prečnik čajnika: 18 cm. € 325 (15 kom.)
6. Dve šoljice sa tacnicamaEngleska, početak XX veka. Visina šoljice: 6 cm, prečnik tacnice: 11,5. € 75 (2 kom.)
7. Porcelanska ovalna tacnaDužina: 30,5 cm. € 150
8. Beračica grožđaTerakota. Visina: 38 cm. € 125
9. Upijač za mastilo sa grbom Kraljevine SHSDrška: jelenski rog. Dimenzije:18 x 7 x 9 cm. € 75
10. Art Deco mastionicaOko 1935. Crno staklo i mesing. Dimenzije: 19 x 10 x 7 cm. € 65
11. Posuda za kašičice u neoklasičnom stiluOko 1900. Mesing. Dimenzije: 22 x 17 cm. € 65
12. Art Deco stoni ram za fotografijuOko 1930. Mesing. Dimenzije: 20 x 12 cm. € 65
1 2 3 4 5
6 7 6
9 10 11 12
13. Posrebrena ovalna kutijaŽig: Henniger Co. Dimenzije: 14 x 11 x 13 cm. € 100
14. Bonbonjera na srebrnom postoljuBeč, Austrija, oko 1890. Žig: Diana, 800.Visina: 26 cm. € 350
15. Posrebreni ibrik u neoklasičnom stiluAustrija. Argentor. Visina: 31 cm. € 100
16. Zlatni prsten sa dijamantimaŽuto i belo zlato 14 K (585), težina: 4,20 gr.Dijamanti: 7 kom. x 0,10 ct. (Si, H). € 750
17. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantimaTežina zlata: 4, 40 gr. Dijamanti: 2 kom. x 0,15 ct (Si, H); 2 x 8 kom. (0,04 ct.) € 900
18. Zlatni prsten sa aleksandritomZlato 14 K (585), težina: 4,08 gr. Aleksandrit: 9,60 ct. € 200
19. Klinkosch stono ogledaloAustrija, oko 1870. Srebro, šlifovano staklo. Žigovi:JCK (Josef Carl Klinkosch) i Diana, Dimenzije: 48 x 48 cm. € 950
20. Pozlaćeno ogledalo u Empire stiluŠlifovano staklo. Dimenzije: 86 x 63 cm. € 275
21. Zidni pozlaćeni sat u Rococo stilu Otkucava na pola i pun sat.Visina: 65 cm. € 275
22. Dizajnirani par fotelja GIORGETTIItalija, 1987. Kolekcija Progetti, Centro Ricerche. Bukovina i boks koža. Dimenzije: 121 x 61 x 75 cm. € 3.200 (2 kom.)
23. B. SZARIKOWSKYMarija Karađorđević kao devojčica sa majkom Rumunskom kraljicom . Silkscreen in colour. 56 x 41 cm, 1910. € 175
24. Ikona Sv. ĐorđeIkona na drvetu, 28 x 21 cm. € 150
13 14 15
17 18
25. LJILJANA BLAŽESKA (1944)Mrtva prirodaUlje na platnu, 32 x 43 cm. Sign. € 300
26. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)PejzažAkvarel na hartiji, 28 x 39 cm. 1970. Sign. € 175
27. ZORKA CEROVIĆ (1947)Kapija Studentskog parkaUlje na lesonitu, 5 x 34 cm. Sign. € 250
28. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Dva drveta na obali moraUlje na kartonu, 35 x 50 cm. Oko 1952 € 175
29. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Motiv iz BosneUlje na kartonu, 35 x 55 cm. Oko 1930. Sign. € 5600
30. MENCI CLEMENT CRNČIĆ (1865-1930)Sa otoka Sv. AntunUlje na platnu, 41 x 56 cm. Sign. € 3600
31. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Znamenje predakaUlje na platnu, 120 x 140 cm. 1992. Sign. € 2800
32. SRETKO DIVLJAN (1946)AteljePastel na kartonu, 73 x 103 cm. Sign. na poleđini € 325
33. EMIR DRAGULJ (1939-2002)NoćGrafika 5/50, 50 x 63 cm. 1978. Sign. € 375
34. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009)Bez nazivaGrafika E.A. 70 x 100 cm, 1982. Sign. € 250
35. DADO ĐURIĆ (1933-2010)Bez nazivaGrafika 22/75, 65 x 48 cm, Sign. € 250
36. DADO ĐURIĆ Bez nazivaGrafika 38/75, 65 x 48 cm, Sign. € 250
37. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Iz ciklusa Budvanski horizontiUlje na platnu, 53 x 65 cm, 1988. Sign. € 800
38. BRANKO FILIPOVIĆ FILO Bez nazivaUlje na platnu, 50,5 x 65 cm. Sign. € 900
39. ALEK ĐONOVIĆ (1931-1991) Bez nazivaUlje na platnu45 x 90 cm. 1973. Sign. € 250
40. SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009)Vaza sa cvećemUlje na platnu, 80 x 40 cm. Sign. € 300
41. DUŠAN GAVELA (1939-1999)Bez nazivaUlje na kartonu, 100 x 70 cm. 1994. Sign. € 475
42. DUŠAN GAVELA Bez nazivaKombinovana tehnika na hartiji , 85 x 70 cm.1988. Sign. € 350
43. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926- 2006)Motiv iz GrčkeUlje na platnu, 35 x 42 cm, 1995. Sign. € 300
44. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)PejzažUlje na platnu kaš. na ploču, 30 x 40 cm. Sign. € 1600
45. S.HAMP Uzburkano moreUlje na kartonu, 30 x 22 cm. Sign. € 75
46. SEID HASANEFENDIĆ (1935)Tursko grobljeUlje na platnu, 40 x 50 cm. 1967. Sign. € 250
47. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Cveće u crnoj vaziUlje na lesonitu, 44 x 58,5 cm. Oko 1965. Sign. € 700 48. BOŽA ILIĆ
Brdoviti predeoUlje na platnu, 82 x 116 cm. Sign. € 1600
49. BOŽA ILIĆ Devojka sa šalomGvaš, 90 x 55 cm. € 600
50. LJUBO IVANČIĆ (1925-2003)Dalmatinski pejzažUlje, 91 x 122 cm. 1962. Sign. € 6800
51. OLGA JANČIĆ (1929 - 2012)Ljubav oblika IIBronza, 1959. 30 x 22 x 21 cm. € 800
52. JOZO JANDA (1911-1999)LučicaUlje na platnu kaš. na dasku, 38 x 27 cm. 1978. Sign. € 250
53. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)Čestar 2Pastel i akvarel na hartiji, 25 x 35 cm. 2005. Sign € 175
54. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE U enterijeruKomb. Tehnika na hartiji, 33,5 x 25 cm. 2011. Sign. € 200
55. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE IščekivanjeKomb .teh na kartonu, 35 x 25 cm. 2010. Sign. € 275
56. VLADISLAVA JANKOVIĆ (1900-1987)Cveće i voćeUlje na platnu, 101 x 78 cm. Sign. € 300
57. PIVO KARAMATIJEVIC (1912-1963)LikTuš na hartiji, 17 x 14 cm. 1957. Sign. € 75
58. LJUBO DE KARINA (1948)FormaDrvo, 35 x 21 cm. Sign. € 350
59. MAKS KAVČIČ (1909-1973)PejzažUlje na platnu kaš. na lesonit, 78 x 96 cm. 1963. Sign. € 850
60. ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN (1876-1937)Mesečina na moruUlje na platnu, 55 x 78 cm. Sign. € 4900
61. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)Cveće (2352 II/VII)Ulje na lesonitu, 81 x 47 cm. 1977. Sign. € 3200
62. MILAN KONJOVIĆ Zeleno žito, tornjevi Ulje na lesonitu, 34 x 65 cm. 1946. Sign.Slika je reprodukovana u katalogu radova na str. 118. (Irma Lang, 2010) € 5200
63. TIVADAR KOŠUT (1947)Motovun IUlje na platnu, 92 x 65 cm. 1990. Sign. € 550
64. TIVADAR KOŠUT Motovun IIUlje na platnu, 65 x 50 cm. 1990. Sign. € 400
65. FRANO KRŠINIĆ (1897-1982)RibariBronza, 37 x 47 x 25 cm. 1947. Sign. € 1200
66. N.KRULJEVIĆ PančevoUlje na platnu, 20 x 39 cm. 1988. Sign. € 75
67. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)MaslinjakUlje na kartonu, 50 x 70 cm. 1950. Sign. € 1200
68. MAJDA KURNIK (1920-1967)Predeo iz GrockeKombinovana tehnika na hartiji kaš. na karton, 41 x 50 cm. 1953. € 950
69. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)Kuće pored vodeUlje na platnu, 45 x 69 cm. Oko 1935. Sign. € 2400
70. LAZAR LIČENOSKI Ohridsko jezeroUlje na platnu kaš. na karton, 32 x 40 cm. Oko 1935. Sign. € 2200
71. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Ženski aktUlje na lesonitu, 21 x 15 cm. Oko 1990. Sign. € 200
72. OZRENKA MAJSTOROVIĆ Manastir Poganovo-PirotUlje na platnu, 156x 196 cm. 1989. Sign. € 450
73. MARIO MASKARELI (1918-1996)Bokeljska bludnicaAkvarel na hartiji, 28 x 19 cm. 1993. Sign. € 300
74. JANOŠ MESAROŠ (1943)KonjiPastel na hartiji, 24 x 34 cm. 2011. Sign. € 175
75. DUŠAN MIKONJIĆ Pogled na BeogradUlje na platnu, 60 x 81 cm. 1994. Sign. € 200
77. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Sopoćanski pastiriUlje na platnu, 81 x 100 cm. 1977. Sign. € 7600
78. MILO MILUNOVIC ( 1897-1967)Pogled kroz prozor(Sveti Stefan)Tempera na kartonu, 23 x 17 cm. Oko 1965. Sign. € 1200
76. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Opomena ŠišatovcaUlje na šperu, 91 x 68 cm. 1990. Sign. na poleđini € 2500
79. MILUN MITROVIĆ (1922-2010)Nu coucherUlje na platnu, 61 x 83 cm. 1988. Sign. € 400
80. DRAGAN MOJOVIĆ (1942)Psihonautički plovni objekatCrtež tušem, 29 x 21 cm. 1982. Sign. € 350
81. MARKLEN MOSIJENKO (1928)ZemunSuvi pastel na hartiji, 26 x 39 cm. Oko 1990. Sign. € 150
82. MARKLEN MOSIJENKO KalemegdanSuvi pastel na hartiji, 26 x 39 cm. 1990. Sign. € 150
83. MIODRAG NAGORNI (1932)Život teče neumitnoUlje na kartonu, 43 x 61 cm. 1976. Sign. € 300
84. N.N.Portret žene u nošnjiUlje na platnu, 71 x 58 cm. € 450
85. N.N.Skulptura strelcaBakropis, 30 x 23 cm. Sign. € 75
86. N.N.Mrtva prirodaUlje na platnu, 27 x 43 cm. Sign. € 150
87. ZORAN NASTIĆ (1948)SvetionikUlje na platnu, 35 x 35 cm. Sign. € 200
88. NEPOZNATI RUSKI SLIKARMrtva priroda sa hlebomUlje na platnu, 52 x 75 cm. € 150
89. ZORAN ANTONIO MUŠIČ (?)Zadar (Zara)Ugljen i kreda na hartiji, 28 x 37 cm. 1953. Sign. € 6200
90. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)RaskršćeUlje na platnu, 52 x 88 cm. 1985. Sign. € 500
91. BOŽO NIKOLIĆ (1904-1958)Mrtva prirodaTempera na hartiji, 48 x 66 cm, 1956. Sign. € 450
92. SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKI Ljubavna idilaUlje na platnu, 57 x 69 cm, 1976. Sign. € 600
93. LAZAR NIKOLIĆ (1824-1889)Sretenje Ulje na platnu, 97,5 x 65 cm. Oko 1860. Sign.Autor je bio učenik Konstantina Danila. € 1800
94. VLADIMIR NIKOLIĆ OhridUlje na lesonitu, 53 x 68 cm. Sign. € 300
95. ILIJA PANDUROVIĆ (1933-2013)KvartetUlje na platnu, 23 x 27 cm. 2000. Sign. na poleđini € 100
96. LJUBICA PETROVIĆ LUKOVIĆ (1885-1979)Cveće u crvenoj vaziUlje na kartonu, 61 x 47 cm. € 225
97. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)ElementiUlje na platnu, 115,5 x 89 cm. 1971/76. Sign. € 1200
98. ZORAN PETROVIĆ Kapija iz SremaUlje i lak na hameru kaš. na lesonit, 71 x 101 cm. 1977. Sign. € 800
99. ZORAN PETROVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 100 x 70 cm. 1962. Sign. € 650
100. ZORAN PETROVIĆ CvećeUlje na platnu, 39,5 x 29 cm. 1952. Sign. € 400
101. ORDAN PETLEVSKI (1930-1997)Rast na sivom (stablo života)Ulje na platnu, 100 x 80 cm. 1958. Sign. € 600
102. ĐORĐE POPOVIĆ (1909 - 1962)Divlja patkaUlje na kartonu, 30 x 42,5 cm. 1949/50. Sign.na poleđini € 400
103. ĐORĐE POPOVIĆ SopoćaniUlje na lesonitu, 31 x 44 cm. 1949. Sign. € 400
104. ĐORĐE POPOVIĆ Mrtva prirodaUlje na lesonitu, 33,5 x 24 cm. 1949/50. € 250
105. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Bez nazivaKolaž, 29 x 21 cm. Sign. € 450
106. MIĆA POPOVIĆ Dve figureTuš na hartiji, 35 x 40 cm. 1982. Sign. € 250
107. LJUBA POPOVIĆ (1934)Bez nazivaCrtež tušem, 26 x 18 cm. 1979. Sign. € 350
108. POLIMSKIMali Sokak u Bijelom Polju (Donja Mahala)Crtež olovkom, 32 x 44 cm. 1991. Sign. € 200
PO
VU
ČE
NO
109. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)Sv. Ana i Bogorodica sa IsusomUlje na platnu kaš. na karton, 39 x 39 cm. 1923. Sign. € 5800
110. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)BalerinaUlje na platnu, 60 x 46 cm. 1996. Sign. € 400
111. NIKOLA REISER (1918-2010)Žena u plavoj haljiniGvaš, 31 x 18 cm. Sign. € 400
112. MIRKO RAČKI (1879-1982)Pogubljenje kneza LazaraUlje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign. € 6400
113. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Zeleni predeoUlje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign. € 1900
114. LJUBICA CUCA SOKIĆ Bele kućeUlje na platnu, 54 x 65 cm. 1992. Sign. € 2600
115. LJUBICA CUCA SOKIĆ Mapa grafika (5 kom.)Grafike 56/80, 33 x 26 cm. 1989. Sign. € 325
116. N. SATO Žute ružeUlje na platnu, 74 x 59 cm. 1979. Sign. € 200
117. FEĐA SORETIĆ (1930)GuvnoUlje na platnu, 50 x 60 cm. 1988. Sign. € 350
118. FEĐA SORETIĆ ProlećeUlje na lesonitu, 60 x 73 cm. 1960. Sign. € 600
119. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Primorsko mestoUlje na platnu kaš. na lesonit, 76 x 52 cm. 1971. Sign. € 800
120. BRANKO LALE STANKOVIĆ PejzažTuš na hartiji, 33 x 49 cm. Sign. € 100
121. TEODORA STAMENKOVIĆ (1990)ŠakeKombinovana tehnika, 42 x 32 cm. 2013. Sign. € 150
122. RADETA STANKOVIĆ (1905-1996)HerkulBronza, Visina: 55 cm. 1938. Sign. € 925
123. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ - SIP (1920-1976)Panonski nokturnoAkril na lesonitui, 54 x 65 cm. 1974. Sign. € 400
124. IVICA ŠIŠKO (1946)Bez nazivaAkvatinta E.A. 78 x 55 cm. 1976. Sign. € 150
125. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)VrtićUlje na lesonitu, 16 x 23 cm. Sign. € 200
126. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ U voćnjakuUlje na kartonu, 63 x 92 cm. 1952. Sign. € 950
127. SAVA STOJKOV (1925)Na obaliUlje na platnu, 60 x 80 cm. 2002. Sign. € 1200
128. SAVA STOJKOV Topla jesenUlje na platnu, 35 x 40 cm. 2006. Sign. € 400
129. SAVA STOJKOV PastuvUlje na staklu, 40 x 50 cm. 1990. Sign. € 800
130. RASTKO VASIĆ (1937)Kibela iz DelfaUlje na platnu, 75 x 105 cm. 1968. Sign. € 300
131. VASILISAČistilišteKombinovana tehnika, 70 x 100 cm. 1981. Sign. € 675
132. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)Mapa grafika (5 kom.)Grafike 57/70, 32,5 x 25 cm. 1986. Sign. € 400
133. BORIVOJE BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)Motiv sa DunavaUlje na platnu kaš. na karton, 46 x 65 cm. 1952. Sign. € 3600
134. VOJO STANIĆ (1924)U čamcuUlje na platnu, 60 x 49 cm. 1971. Sign. € 6200
135. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)NargileUlje na platnu kaš. na karton, 51 x 34,5 cm. Pre 1900. Sign. € 1200
136. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)Na SaviUlje na kartonu, 40 x 60 cm. 1958. Sign. € 700
137. S. F. WANCZ PredgrađeUlje na platnu, 32 x 45 cm. 1927. Sign. Szeged € 100
138. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965)Portret Silvije ZaharijaUlje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign. € 350
139. MATIJA ZLAMALIK Portret Davida ZaharijaUlje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign. € 400