Post on 30-Dec-2019
,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:12 - 15. april 2018. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:15. april 2018. godine. Vreme: 18hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:12 - 15. April 2018. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:15. April 2018. (6 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
1. Porcelanska Imari vazaJapan.Visina: 30 cm € 250
2. Porcelanska vaza prilagođenazalampuJapan. Visina: 28 cm € 450
3. Herend vazaMađarska. Oko 1930. Visina: 42 cm € 250
4. FrutijeraStari Beč. 1847. Porcelan rukom oslikan. Prečnik: 29 cm € 175
8. MinijaturnapetrolejkaSrbija. Oko 1910. Zeleno staklo oslikano emajlom. Visina: 15 cm. € 75
9. Vaza saposrebrenimrubomBrušeni kristal. Visina: 14 cm € 75
10. SabinočinijazavoćeFrancuska. Dimenzije: 26x9 cm € 475
5. Herendsvećnjak za4svećeMađarska. Oko 1950. Visina: 23 cm € 250
6. ParCachepot-aFrancuska, druga polovina XIX veka. Porcelan rukom oslikan. Visina: 18 cm € 200
7. MirisnicaČeška. Oko 1925. Visina: 16 cm € 75
1 2 3
4 5 6
7 8 9 10
11. ArtDecoramMesing. Dimenzije: 20x14 cm € 75
12. Tabakera sa grbomOko 1915. Alpaka.Dimenzije: 13x8 cm € 125
13. SrebrnatabakeraNemačka. Oko 1900.Srebro 800, emajl.Dimenzije: 9x8 cm € 150
14. BudilnikŠvajcarska. Turler. Visina 8 cm. € 100
15. Kaminskisat sadvasvećnjakaFrancuska, oko 1890. Visina sata: 48 cm Visina svećnjaka: 40 cm. € 475
16. LampaodplavogstaklaMesing, staklo. Visina: 64 cm € 200
17. LampaOko 1900. Mesing, staklo.Visina: 65 cm € 375
18. ArtDecolampaPosrebrenje, dvoslojno staklo.Visina: 47 cm € 375
19. Ausec sastaklenimuloškomSecesija. Dvoslojno staklo, posrebrenje. Visina: 50 cm € 400
16 17 1918
11 14
20. IsusnaMaslinovojgoriItalijanskaškolaUlje na platnu, 39x30 cm. Oko 1700. € 1300
21. IkonaSedamscenažitijaKraj XVIII veka, severna Grčka-južna Srbija. Ulje na dasci, 32x46 cm. € 350
22. MOMA ANTONOVIĆ (1938)BeogradAkvarel, 31x40 cm, Sign. € 250
23. AUGUSTE GUY ARTOTLepoticailabudoviKombinovana tehnika, 53x42 cm, Sign. € 300
24. MILANKA BERBEROVIĆ (1942)DevojkaTuš, akvarel na tkanini, 83x61 cm, 1986. Sign. € 150
25. BOSA TUCAKOVIĆ BELOŽANSKI (1904-1986)MotivizpredgrađaAkvarel, 25x18,5 cm, 1968. Sign. € 75
23 24 25
26. LUKIJAN BIBIĆ (1895-1962)SmederevskatvrđavaUlje na platnu kaš. na karton, 60x80 cm. Sign. € 850
27. LUKIJAN BIBIĆ PejzažsaćuprijomUlje na platnu, 61x92 cm. Sign. € 900
28. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)HilandarUlje na lesonitu, 192x92 cm. Sign. € 1800
29. GLIGOR ČEMERSKI (1940-2016)Bez nazivaUlje na platnu, 52x62 cm. 1990. Sign. € 1500
26 27
28 29
30. DANICA BASTA (1951)Bez nazivaAkril na platnu, 50x60 cm, 2008. Sign. € 300
31. DANICA BASTA Bez nazivaAkril na platnu, 30x40 cm. 2007. Sign. € 250
32. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)MoreUlje na platnu kaš. na šper, 21x27 cm. Sign. € 350
33. KOSTA BRADIĆ PejzažAkril na platnu, 46x53 cm. 1978. Sign. € 400
34. BOJAN BEM (1936)HridiKombinovana tehnika, 11x10cm. 1994. Sign. € 500
35. SLAVOLJUB ČVOROVIĆ (1934-2011)ObrnutoodtvogobrnutoGrafika u boji, 41x46 cm (64x48), 1976. Sign. € 100
3031
32 33
34 35
36. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)VenecijaUlje na platnu, 56x86 cm. 1974. Sign. € 1450
37. SLAVA BOGOJEVIĆ AtinaTempera/akvarel, 40x54 cm. Sign. € 300
38. SLAVA BOGOJEVIĆ Predeo sa rekomUlje, 34x45 cm. 1971. Sign. € 400
39. SLAVA BOGOJEVIĆ MestouVojvodiniTuš/akvarel, 30x40 cm. Sign. € 200
40. SLAVA BOGOJEVIĆ CvećeTuš na hartiji, 32x40 cm. 1975. Sign. € 175
37 38
39 40
41. MIODRAG ĆIRIĆ (1912-1994)CvećeUlje na lesonitu, 25x20 cm. Sign. € 150
42. EMIR DRAGULJ (1932-2002)SrebrnastazaGrafika 29/40, 24x30 cm. 1984. Sign. € 125
43. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)ZalazaksuncaAkvarel, 28x41 cm. Sign. € 250
44. KSENIJA DIVJAK BerbapomorandžiAkvarel, 24x34 cm. Sign. € 225
45. DRAGO DOŠEN (1943)DvorišteTempera, 30x35 cm. 1982. Sign. € 350
46. ZUKO DŽUMHUR (1920-1989)ParizAkvarel, tuš na hartiji, 46x58 cm. Oko 1960. Sign. € 350
4142
43 44
45 46
47. VLADIMIR DUNJIĆ (1957)Pohvala sliciUlje na platnu, 50x45 cm € 1300
48. MIHAILO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)Bez nazivaUlje na platnu, 30x40 cm. 2011. Sign. € 750
49. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)KrajletaAkril na platnu kaš. na karton, 15x25 cm. 2009. Sign. na poleđini € 200
50. UROŠ ĐURIĆ (1964)Političkoslikarstvoupotrebljiviherojautonomizma,AutoportretKombinovana tehnika, 24x19 cm. 2001. Sign. na poleđini € 1200
4950
51. CARL FAHRINGER (1874-1952)KraveušumiUlje na platnu, 50x70 cm. 1932. Sign. € 1900
52. RATOMIR GLIGORIJEVIĆ GLIGA (1918-2006)CvećeuvaziUlje na hartiji kaš. na lesonit, 65x50 cm. Sign. € 150
53. OLIVERA GRBIĆ (1932)KalemegdansaDunavskestraneUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 350
54. SAVA HALUGIN (1946)Bez nazivaUlje na dasci, 29x36 cm. 2000. Sign. € 200
51 52
53 54
55. DRAGUTIN INKIOSTRI MEDENJAK (1866-1942)OsvećenoKosovoUlje na platnu kaširano na karton, 50x35 cm. 1914. Sign. € 950
56. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)StovarištanaSeniOlovka na hartiji, 26x37 cm. 1930. Sign. € 400
57. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)LežećaženaKombinovana tehnika, 25x35 cm. 2006. Sign. € 200
58. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE PoluaktIIUlje na kartonu, 35x25 cm. 1998. Sign. € 200
57 58
59. BOŽA ILIĆ (1919-1993)ČovekzastolomPastel na papiru, 24x25 cm € 200
60. DŽEVAD HOZO (1938)EcceHludensXGrafika u boji 8/31, 50x32 cm (68x48), 1990. Sign. € 125
61. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)SakadžijaLinorez, 28x37 cm. Sign. € 75
62. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE StariBeogradLinorez 10/50, 21x30 cm, Sign. € 50
63. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE PijanistkinjaTuš na platnu, 60x42 cm. Sign. € 250
59 60
64. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1902-1962)ŠumaUlje na šperu, 56x67 cm. Sign. € 500
65. GORDANA JOCIĆ (1943-1989)ProlazTuš na platnu, 55x47 cm. 1982. Sign. € 600
66. SINIŠA JEREMIĆ (1966)TimeOlovka na hartiji, 50x72 cm. Sign. € 400
67. BOGOMIL KARLAVARIS (1924-2010)PerlezAkvarel na hartiji, 28x38 cm. Sign. € 300
64 65
66 67
68. LJUBINKA JOVANOVIĆ MIHAILOVIĆ (1922-2015)Bez nazivaKombinovana tehnika, 108x74 cm. Sign. € 400
69. EMILIO KOSTIĆ (1933)KočijeSepija, 37x50 cm. Sign. € 100
70. DRAGOSLAV KRNAJSKI (1953)ProzorAkvatinta, monotipija A.O. 46x34 cm. Sign. € 100
71. BOGDAN KRŠIĆ (1932-2009)Četirigrafike:
ParnadrvenomjarcuGrafika 15/100, 30x23 cm. Sign.
Arcimboldo GrilliGrafika A.O. 1/10, 33x25 cm. 1988. Sign. Arcimboldo Grafika A.O 3/10, 33x25 cm. 1988. Sign. ArcimboldoStuporeGrafika A.O. 5/10, 33x25 cm. 1987. Sign. € 350
70 71
74. SLAVKO KRUNIĆ (1974)GospođakojaverujeuduhoveUlje na dasci, 18x13,5 cm. 2006. Sign. € 750
75. VERA LANDCHEVSKY (1897-1960)UlicauParizuUlje na platnu, 50x65 cm. Sign. € 450
72. LIZA KRIŽANIĆ (1905-1982)KućaporedputaUlje na kartonu, 27x34,5 cm. Oko 1935. Sign. € 750
73. LIZA KRIŽANIĆ Predeo Ulje na kartonu, 27x34,5 cm. Oko 1935. Sign. € 550
72 73
74 75
76. MAJDA KURNIK (1920-1967)AutoportretAkvarel, 38x29 cm. € 200
77. MAJDA KURNIK OtacikćiTuš na hartiji, 28x19 cm. € 150
78. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)LinijeUlje na platnu, 67x45 cm. 1997. Sign. € 450
79. CVETKO LAINOVIĆ CvećeUlje na kartonu, 32x24 cm. Sign. € 300
80. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)SopoćaniAkvarel, 22x32,5 cm. 1950. Sign. € 150
81. GRUJICA LAZAREVIĆ (1935-2003)Na reciAkvarel, 45x55 cm. 1999. Sign. € 150
76 77 78
82. BORIS NILOVIČ LITVINOV (1872-1948)EnterijerpalateuSamarkanduAkvarel, 52x47 cm. 1929. Sign. € 1300
83. M.K.PejzažUlje na kartonu,13x24,5 cm. Sign. € 200
84. ANA MARINKOVIĆ (1882-1973)DivčibareuletoUlje na platnu, 57x70 cm. 1936. Sign. € 1600
85. PETAR MAZEV (1927-1993)Bez nazivaUlje na platnu, 60x60 cm. 1989. Sign. € 2200
8584
86. DUŠAN LUKIĆ LUCI (1940-2012) Bez nazivaUlje na lesonitu, 171x270 cm. Sign. € 650
87. DUŠAN LUKIĆ LUCI Bez nazivaUlje na lesonitu, 76x82 cm. Sign. € 225
88. VIKTOR MAJDANDŽIĆ (1931)PejzažsaputemUlje na platnu, 67x88 cm. 1962/63. Sign. € 475
89. MIRJANA MAODUŠ (1942)Bez nazivaUlje na platnu, 55x46 cm. 1983. Sign. na poleđini € 300
86 87
88 89
90. LJUBOMIR MICIĆ (1895-1971)TvrđavaZenita,Hommage àMalevitchKombinovana tehnika (ulje, gips, malter), 40x30 cm (53x43), 1922. Sign. € 18000
92. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)DevojkazapisćimstolomTempera, gvaš, 50x32 cm. 1944/45. Sign. € 800
91 9291. M. MICHAILOVICH DevojkaUlje na platnu, 80x60 cm. 1932. Sign. € 450
93. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)StudijaizmogprozoraAkvarel, 15,5x21,5 cm. 1949. € 150
94. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)BrdovitipredeoUlje na kartonu, 50x35 cm. Oko 1970. Sign. € 100
95. JOVANKA MARKOVIĆ STRAJINIĆ (1883-1960)DubrovnikAkvarel, 29x40 cm. 1940. Sign. € 200
96. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)CrkvauTopčideruOlovke u boji, 29x20 cm. Sign. € 50
95 96
97. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)KosovoUlje na hartiji kaš. na platno, 108x145 cm. 1962. Sign. € 1600
98. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)CetinjskimanastirIvanaCrnojevićaiz1484.Ulje na platnu, 80x100 cm. Sign. € 325
99. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)KapetanMišaAnastasijevićUlje na platnu, 100x70 cm. Sign. € 4800
100. MILIĆ OD MAČVE InspiracijazaSrpskuvedantuUlje na platnu, 70x100 cm. 1993. Sign. € 5800
97 98
99 100
101. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)MrtvaprirodasacrvenomčašomUlje na dasci, 60x131 cm. 1966. Sign. € 450
102. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)VaroškapijaOlovka na hartiji, 35,5x49,5 cm. 1931. Sign. € 300
103. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016)BeogradUlje na platnu, 46x60 cm. Sign. € 300
104. STIPE NOBILO (1945)DalmatinskipredeoUlje na platnu kaš. na karton, 24x29 cm. € 350
104103
105. IVO NOVAKOVIĆ (1913-1941)LovačkamrtvaprirodaUlje na lesonitu, 60x50 cm. 1936. Sign. € 1800
106. MARKO MURAT (1864-1944)PortretmladedevojkeudesnomprofiluUlje na platnu, 50x40 cm. Sign. € 4800
107. ALAN MOORE (1915-2015)AktuateljeuUlje na kartonu, 37x30 cm. 1939. Sign. € 650
108. JEFTA PERIĆ (1895-1967)MotivsaSutjeskeUlje na kartonu, 30x40 cm. Oko 1940. Sign. € 1100
107 108
109. DUŠAN OTAŠEVIĆ (1940)ŠampanjacGrafika 63/300, 23x15 cm. Sign. € 150
110. DUŠAN OTAŠEVIĆ FantastičnamašinazapisanjenobelovcaAndreŽidaSerigrafija 51x99, 63x46 cm. Sign. € 250
111. TATJANA PAJEVIĆ KaleUlje na platnu, 74x54 cm. Sign. € 250
112. TATJANA PAJEVIĆ CvećeUlje na platnu, 51x61 cm. Sign. € 200
109 110
111 112
113. MIHAILO PETROV (1902-1983)ZenitklaunUlje na platnu, 47x55 cm. 1921. Sign. € 9500
115. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)LetnjikovacUlje na platnu, 44x58 cm. Oko 1930. Sign. € 1100
113
114 115
114. MIHAILO PETROV Bez nazivaUlje na platnu, 54x65 cm. 1972. Sign. € 650
116. TAFIL MUSOVIĆ (1950)Bez nazivaUlje na platnu, 125x185 cm. 2013. Sign. € 1600
117. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Bez nazivaPlastika, Visina: 34 cm. € 250
118. ZORAN PETROVIĆMotivizSenteUlje na kartonu, 70x87 cm. 1953-1954. Sign. € 700
119. ZORAN PETROVIĆ Peščara-kukuruzKombinovana tehnika, 53x70 cm. 1986. Sign. € 300
116 117
118 119
120. VASA POMORIŠAC (1893-1961)SvetaPrepodobnaMatiParaskevaUlje na platnu, 88x57 cm. 1909. Sign. € 1800
121. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)BelaružaAkvarel, 10x10 cm. Oko 1920. € 400
122. RAIĆRibarUlje na platnu, 35x50 cm. Sign. € 250
123. JANOS RAKOSI UITZ (1887-)GuščaricekodđermaUlje na platnu, 40x50 cm. Oko 1920. Sign. € 200
122 123
124. FLORIKA PUJA (1920-)PreljaUlje na platnu, 23x28 cm. 1968. Sign. € 200
125. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Omaggio a LeonardoSuva igla, 34x24,5 cm(52x38), 1982. Sign. € 250
126. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)ZaboravljenipredeoAkril na platnu, 66x62 cm. 2010. Sign. € 450
127. JOVAN RAKIDŽIĆ SunčanipredeoAkril na platnu, 60x50 cm. 2008. Sign. € 400
124 125
126 127
128. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)KapijasačempresimaUlje na platnu, 64x80 cm. Sign. € 400
129. KEMAL RAMUJKIĆ KapijaUlje na platnu, 46x33 cm. Sign. € 300
130. KEMAL RAMUJKIĆ OvanUlje na platnu, 48x50 cm. 2008. Sign. € 300
131. MIODRAG ROGIĆ (1932)MrtvaprirodaAkril na platnu, 60x81 cm. Sign. na poleđini. € 450
130 131
132. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006) PredeoUlje, pečatni vosak i cement na platnu, 34x64 cm. 1960. € 1600Navedeno na str. 124, Katalog retrospektivne izložbe, Nikola Šuica, SANU, Beograd, 1996.
133. RADOMIR RELJIĆ GataraUlje na platnu, 33x41 cm. € 800
134. DIMITRIJE SRETENOVIĆ DIMS (1943)OmažmedialiUlje na lesonitu, 37x19 cm. Oko 1965. Sign. € 250
135. RONAI GEZA (1886-1944)PejzažPastel na papiru, 31x47 cm. 1921. Sign. € 150
134 135
136. BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)BaštauprolećeUlje na platnu kaš. na lesonitm 29,5x46,5 cm. 1950. Sign. € 2400
137. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)CrkvaupoljuUlje na platnu kaš. na lesonit, 35x65 cm. Sign. € 2200
138. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)BarkauburiAkvarel, 19x33 cm. Oko 1935. Sign. € 175
139. SAVA STOJKOV (1925-2014)SalašAkvarel, 26x34 cm. 1998. Sign. € 200
136
137
138 139
140. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)LavirintGrafika u boji 44/100, 70x50 cm. 1981. Sign. € 125
141. LEONID ŠEJKA (1932-1970)EnterijersabiforomTuš na hartiji, 4,5x13,5 cm. Oko 1952. € 300
142. IVICA ŠIŠKO (1946)Bez nazivaGrafika, 31x22 cm. 1978. Sign. € 65
143. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)MotivsakućomižičanomogradomTuš na hartiji, 33x21 cm. Oko 1938. € 200
144. SLOBODANKA ŠOBOTA (1947-2004)Bez nazivaKombinovana tehnika, 40x28 cm. Sign. € 75
140 141
142 143 144
145. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)PejzažsaDunavaAkvarel, 37x55,5 cm. 1971. Sign. € 450
146. MILENA ŠOTRA (1909-2003)MotivizBokeUlje na platnu, 49x70 cm. Oko 1950. Sign. € 250
147. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)SkokuvoduKolaž, 44x30 cm. 2017. Sign. € 400
148. OLIVER TIHI (1943-1995)ModelKombinovana tehnika, 43x43 cm. 1968. Sign. € 350
145 146
147 148
149. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Bez nazivaAkvarel, 24x34 cm. 1955. Sign. € 250
150. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)MotivsaPariskoghipodromaIITuš na hartiji, 19x25 cm. 1934/35. € 300
151. SRBA TRAVANOV (1947)A102Ulje na kartonu, 24x34 cm. 2017. Sign € 200
152. F.H.TRINER PastirUlje na dasci, 16,5x12 cm. Kraj 19. veka. Sign. € 125
153. RADISLAV TRKULJA (1938-2016)LjubavAkril na platnu, 75x85 cm. Sign. € 400
154. RADOVAN MIĆA TRNAVAC (1950)LoptaUlje na platnu, 40x50 cm. 2009. Sign. € 400
155. STOJAN TRUMIĆ (1912-1983)BavaništeTempera, 44x101 cm. 1980. Sign. € 450
156. DEJAN ULARDŽIĆ (1956)FantazmagorijaOlovka na hartiji, 34x48 cm. 1985. Sign. € 275
153 154
157. PAVLE VASIĆ (1907-1993)RanjenivojnikAkvarel, 25x26 cm. 1940. Sign. € 175
158. BOGOSAV VOJNOVIĆ PELIKAN (1894-1942)DrvousneguUlje na platnu, 100x74 cm. Sign. € 500
159. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)Fig.5Grafika 47/99, 100x70 cm. 1981. Sign. € 175
160. VLADA VELIČKOVIĆ Pas Grafika, 50x100 cm. Sign. na ploči € 175
157
159 160